Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dorostenci Hostivaře a Keltů patří mezi žhavé kandidáty na vítězství finálového turnaje!
Dorostenci Hostivaře a Keltů patří mezi žhavé kandidáty na vítězství finálového turnaje! (autor: fcb HBC Hostivař )

Finálový turnaj Extraligy dorostu míří do Veselí nad Lužnicí! Získá Svítkov double?


Datum: 06. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tento víkend 8. – 9. června se na zimním stadionu ve Veselí nad Lužnicí rozhoří finálové boje Extraligy dorostu, kterých se zúčastní 5 nejlepších týmů letošního ročníku. Z kvalifikačního turnaje se do finále probojovalo Kladno, na něhož čekají vítězové divizí Východ a Západ a vicemistři základních skupin. Obhájce loňského titulu z Letohradu a vicemistr z Plzně chybí, mezi největší favority na titul se pasují hokejbalisté Hostivaře, kteří za celou sezonu z 27 zápasů ztratili pouze jednou všechny tři body a jedinkrát padli po nájezdech. Autoskláři z Pardubic na tom jsou podobně, navíc ovládli divizi Východ, ale Svítkov ani Kelti s Kladnem nechtějí odjet bez cenných kovů!

Formát finálového turnaje Extraligy dorostu je jasný. Pět týmů odehraje každý s každým jeden zápas a poté se utvoří celková tabulka, z níž vzejde mistr letošního ročníku, držitel stříbrných a bronzových medailí. Smutek pak zbyde na čtvrtý a pátý tým. Na finálový turnaj do Veselí nad Lužnicí přímo postupovaly první dva celky divizí Východ a Západ. Divizi na západě Čech s přehledem ovládla Hostivař, berounští Kelti se ale zápas od zápasu neskutečně zlepšovali a obsadili druhou příčku.

Ve východní části republiky zase pevnou rukou vládlo pardubické Autosklo, které svádělo největší souboje se svým rivalem ze Svítkova, jenž skončil v divizi druhý. Jeho starší žáci navíc minulý víkend ovládli finálový turnaj, Stars tak mohou dokonat mládežnický mistrovský double! Z našlapaného kvalifikačního turnaje, na který dorazilo kvarteto družin, jež se umístilo ve svých divizích na 3. – 4. místech, se do finále probojovalo Kladno, které skončilo v divizi Západ až na 4. místě s hrozivou ztrátou 26 bodů na první Hostivař! Budou hrát Rysové ze středních Čech druhé housle? Nebo uvidíme grandiózní překvapení?

>>Sledujte všechny zápasy živě na TV COM<<  

>>Technické informace o turnaji<<


Partneři českého hokejbalu