Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Bude Svítkov opět po roce slavit titul starších žáků?
Bude Svítkov opět po roce slavit titul starších žáků? (autor: Alena Novotná)

Finálový turnaj starších žáků míří do Černošic! Obhájí Svítkov titul?

Datum: 31. 05. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tento víkend 1. – 2.6. se na zimní stadion v Černošicích u Prahy sjede 6 po úspěchu lačnících celků kategorie starších žáků! V loňském ročníku se na finálovém turnaji představilo 8 týmů, z nichž se opět po roce do bojů o titul mistra České republiky probojoval akorát obhájce zlatých medailí ze Svítkova a Rakovník, jenž v minulém roce obsadil konečné 5. místo. Dalšími uchazeči o cenné žákovské kovy bude vítěz regionální skupiny Západ + Jih v podobě Plzně, kvalifikant z Kladna, Malenovice a vítěz kvalifikačního turnaje Heřmanův Městec! Východní a střední Čechy tak mají mezi šesticí nejlepších republikových družin hned po dvou zástupcích.

Favorité? Dominující Plzeň a Svítkov! Ježci budí respekt


Celá paráda bojů o titul nejlepšího žákovského celku v České republice odstartuje v sobotu 1. června v Černošicích, kam dorazí jeden z nejvíce dominantních týmů za poslední dvě sezony. Ano, řeč je o talentem oplývající a tvrdě makající družině ze Svítkova, která loňský ročník ovládla s naprostým přehledem a letos se v regionální lize na východě Čech pyšnila 16 vyhranými duely. Stars jednou zvítězily po nájezdech, v jednom jediném případě padly po nájezdech a jednou prohrály v derby s Ježky z Heřmanova Městce! Hvězdy ze Svítkova tak v 18 duelech sezony ztratily pouze jedenkrát všechny tři body. Svítkov se tak pasuje mezi největšího adepta na mistrovský titul!

Východočeskému celku ze Svítkova bude oponovat Plzeň, jež naopak zvítězila na západě a jihu Čech, kde z 20 duelů letošního ročníku ani jednou neprohrála! Pouze v jednom případě ztratila bod po vítězství na nájezdy. Tato bilance je snad ještě obdivuhodnější než v případě Svítkova, ale je známo, že každá skupina nabízí jinou kvalitu a bude zcela jistě zajímavé sledovat, jak se tyto dva dominující celky popasují ve vzájemném měření sil, na které může ale dojít až ve vyřazovací části, protože se v základní skupině nepotkají. Ježci z Heřmanova Městce narazí právě na západočeský soubor hned v základní skupině A. Další východočeský celek byl v sezoně Svítkovu více než vyrovnaným soupeřem a po ovládnutí kvalifikační skupiny budí Ježci nemalý respekt!

Náročný úkol bude mít Rakovník, který zvítězil ve středních a severních Čechách o 6 bodů před Kladnem. Raci předváděli po celou sezonu úchvatné výkony v nejpočetnější regionální soutěži! V základní části odehráli celkem 22 zápasů, osmnáctkrát vyhráli a pouze dvakrát prohráli. Středočeši z Rakovníku narazí na strach nahánějící Plzeň a Ježky. Do bojů o cenné kovy postupují pouze první dva celky skupiny A a B. Na týmy, jež se umístí na 3. místech, zbyde souboj o konečnou 5. příčku v celé České republice. Ve skupině B uvidíme Kladno, Svítkov a Malenovice, které podstupovaly náročné boje na Moravě. Čamlíci sice skončili na 2. místě regionální ligy, ale v sezoně hrály i se dvěma hosty ze Slovenska. Právě Martin vyhrál skupinu, ale Malenovice byly nejlepším z moravskoslezských celků a právem si zahrají o titul.

Partneři českého hokejbalu