Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pardubické Autosklo získává rok co rok v dorosteneckých extraligách medaile.
Pardubické Autosklo získává rok co rok v dorosteneckých extraligách medaile. (autor: P. Tichý)

Herní systémy dorosteneckých soutěží prošly změnou! Jak bude vypadat cesta k titulu?

Datum: 12. 07. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nedávno jsme na sociálních sítích zveřejnili seznam přihlášených týmů do extraligy mladších a starších dorostenců. Po několika dnech a hlasování klubů o formátu soutěží nakonec došlo k pár změnám. Sedmnáct celků starších dorostenců bude rozděleno do dvou skupin a v jarní části je čeká zajímavé play-off. Mladší dorostenci budou zápolit ve třech kvalifikačních skupinách po sedmi a následně je čeká semifinálový a finálový turnaj, kam se všichni ale neprobojují!

Obhájí Autoskláři v náročnějším modelu titul?

Vzhledem ke konečnému počtu 17 přihlášených družin v kategorii staršího dorostu byl zvolen herní model varianty č. 3. To znamená, že po titulu dychtivé celky budou rozděleny do 2 skupin. Výsledky, se ale budou započítávat do jedné tabulky. Každý totiž odehraje zápas s každým dvakrát ve své skupině a jednou s týmy druhé skupiny. Po konci 24 zápasů v základní části následuje pro všechny jistě atraktivní play-off.

Do vyřazovacích bojů se ze sedmnácti týmů nepodívají celky umístěné na 13. – 17. místě a v soutěži tak nemilosrdně skončí. Následuje osmifinále, do něhož postupují družiny umístěné po základní části na 5. – 12. místě a série se budou hrát na dvě vítězná utkání. Další kola play-off v podobě klasického čtvrtfinále, semifinále a finále se odehrají již na tři vítězné duely.

Skupina A:
Elba DDM Ústí nad Labem, HSÚ Wolves Chomutov, HBC ALPIQ Kladno, HBC Nové Strašecí, HC Buldoci Stříbro, HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, HC ŠD Písek

Skupina B:
TJ Kovo Praha, HBC Hostivař, SK Jihlava, HBC Hradec Králové 1988, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, TJ Lokomotiva Česká Třebová, HBC Gladiators Olomouc, HbK Karviná, HBC Enviform Třinec

Herní model extraligy staršího dorostu v kostce:

Skupina A - 2x každý s každým ve své skupině (7x doma a 7x venku), 1x s týmem druhé skupiny (4x doma a 5x venku / 5x doma a 4x venku), 1x dorovnávací utkání (Ústí nad Labem vs. Chomutov, Kladno vs. Nové Strašecí, Stříbro vs. Plzeň, Dobřany vs. Písek) = 24 utkání v základní části!

Skupina B - 2x každý s každým ve své skupině (8x doma a 8x venku), 1x s týmem druhé skupiny (4x doma a 4x venku) = 24 utkání v základní části!

Play-off - týmy umístěné po ZČ na 13. - 17. místě v soutěži končí, osmifinále = týmy umístěné po základní části na 5. - 12. místě - na dvě vítězná utkání, ČF/SF/F - na tři vítězná utkání.

Semifinále a finále v turnajovém znění! Za obhajobou se žene Letohrad

Do extraligy mladšího dorostu se nakonec přihlásilo 21 týmů, a tak byl zvolen herní model varianty č. 2. Družiny jsou rozděleny do tří skupin, v jejichž rámci odehraje každý s každým čtyři zápasy. Po odehrání 24 zápasů (z pohledu jednoho týmu pozn. aut.) v základní části respektive v kvalifikačních skupinách následuje semifinálový a finálový turnaj.

Na semifinálový turnaj se mohou těšit týmy, které se v základní skupině umístí na 2. – 3. místě. Samotné semifinále se rozdělí do dvou skupin po třech mančaftech a každý odehraje v rámci skupiny jeden zápas s každým. Ti, co se umístí na posledním 3. místě v turnaji končía následuje zápas křížem mezi prvním a druhým týmem. Vítězové postupují na finálový turnaj, který bude čítat 5 celků. Každý odehraje opět jedno utkání s každým a celkové pořadí tabulky odpovídá celkovému pořadí finálového turnaje respektive extraligy!

Skupina A:
Elba DDM Ústí nad Labem, HBC ALPIQ Kladno, HBC Tygři Mladá Boleslav, SK  Kelti 2008, HBC Hostivař, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

Skupina B:
HBC Prachatice, SK Pedagog České Budějovice, SK Suchdol nad Lužnicí, TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec, HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, HC Kert Park Praha, TJ KOVO Praha (dodatečně do soutěže zařazen)

Skupina C:
SK Hokejbal Letohrad, TJ Sršni Svitavy, HbK Bulldogs Brno, HBK Kyjov, HBC Malenovice, HBC Enviform Třinec, TJ Sokol Poruba

Herní model extraligy mladšího dorostu v kostce:

Skupina A/B/C - 4x každý s každým ve své skupině (12x doma a 12x venku) = 24 utkání v základní části!

Semifinálový turnaj - týmy umístěné na 2. a 3. místě tabulek základní části, tj. 6 účastníků - 2 skupiny po 3 týmech, ve skupině každý s každým. Týmy na 3. místě tabulek v turnaji končí, týmy na 1. a 2. místě křížem proti sobě - poražení v turnaji končí, vítězové postupují na finálový turnaj!

Finálový turnaj - týmy umístěné na 1. místě tabulek základní části + 2 postupující ze semifinálového turnaje, tj. 5 účastníků - jedna skupina, každý s každým, pořadí tabulky finálového turnaje je zároveň pořadím celkové soutěže!

Partneři českého hokejbalu