Ústí si přivezlo ze dvou venkovních zápasů pět bodů.
Ústí si přivezlo ze dvou venkovních zápasů pět bodů. (autor: Tomáš Laibl)

Hned tři celky udržely v extralize staršího dorostu čisté konto!

Datum: 18. 10. 2017
Autor: Anna Kuželová

Další víkend a další porce zápasů v extralize staršího dorostu. Hned šest celků odehrálo dvě utkání. Nejúspěšnější bylo pražské Kovo, které bralo dvě tříbodové výhry v rámci jednoho dne. Dvakrát se z vítězství radovalo také Ústí nad Labem, jež ale ztratilo bod v zápasu s Pískem, kde o vítězi musela rozhodnout až samostatná střílení. Nejvyšší výhru si připsala Plzeň, která tak i nadále šlape na paty prvnímu Hradci Králové!

Sobota 14. 10. – Plzeň si s chutí zastřílela

V duelu Písku s Chomutovem se domácí od úvodního vhazování vrhli na soupeře a šance střídala šanci. Až v osmé minutě otevřel skóre Rychlík, když zpoza branky dostal míček za hostujícího brankáře. O tři minuty později potrestal po nahrávce Šuhaje poprvé v utkání nedisciplinovanost hostí Tampier. Začátek prostřední části otevřel svým prvním gólem v utkání Pechlát. Následně se domácím naskytla přesilová hra a tu využil Sýkora, do konce třetiny se trefili ještě tři hráči Písku, všechny tyto branky vstřelili domácí v přesilových hrách. Poslední třetina už byla odehrána z povinnosti, domácí se předháněli v zahazování šancí, a tak v poslední patnáctiminutovce padla pouze jedna branka, a konečné skóre tak bylo 8:0. Písecký hokejbalista Miroslav Rychlík zaznamenal v utkání hattrick!

Napínavý souboj proběhl mezi Stříbrem a Kladnem. Branky začaly padat až v prostřední části, ve které se do vedení 2:1 dostali domácí. Ve třetí třetině vstřelili o branku více naopak hosté a utkání tak musela rozhodnout až samostatná střílení. S těmi si lépe poradilo Kladno, které tak porazilo svého soupeře 5:4 po nájezdech. „Kluci s velkým nasazením toužili tento zápas vyhrát. Což se málem i povedlo. Bohužel jsme vlastní chvilkovou nepozorností dovolili soupeři vyrovnat. Jsme však rádi i za jeden bod. Po většinu hry kluci dokázali převést to, co již delší dobu trénujeme. Aktivně přistupovali k soupeři a zbytečně nefaulovali,“ zhodnotil utkání trenér Stříbra Václav Šůcha

Stejné skóre platilo i na konci zápasu mezi Olomoucí a Kovem, kde však o vítězi bylo jasno už po základní hrací době. Kovo se vždy dostalo do jednobrankového vedení, ale domácí dokázali na branku svého soupeře velmi rychle zareagovat. Na dvě slepené branky zkraje třetí části odpověděla Olomouc hned po čtyřech sekundách, další branku se jí už však vstřelit nepodařilo a prohrála tak těsně 4:5. Tyto dva celky spolu odehrály dvě utkání v jeden den a v tom druhém se už výrazně lépe dařilo Kovu. V první třetině se ujalo tříbrankového vedení, v druhé části přidalo další dva góly a vedlo už 5:1. Branky ze třetí patnáctiminutovky už pouze upravily výsledek na konečných 6:3. Kovo si tak připsalo druhou tříbodovou výhru během jednoho dne.

Naopak jasné utkání odehráli hráči Plzně, kteří se představili v Novém Strašecí. Už po první třetině platilo skóre 0:5 a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. Hosté však nepolevili ani ve zbytku zápasu a vyhráli nakonec 17:0! „Utkání jsme měli od začátku do konce pod kontrolou. Domácí mohli být rádi, že spousta dalších šancí neskončila brankou. Jsem zklamaný, že byl soupeř celý zápas tak odevzdaný. Takový zápas ani jednomu týmu nic pozitivního nepřinesl,“ mrzelo po utkání trenéra Plzně Tomáše Semeru.

Dobrý výkon předvedla ústecká Elba na hřišti v Dobřanech. V každé třetině vstřelila po dvou brankách, domácí dávali góly až ve třetí třetině, což už bylo na zdramatizování zápasu pozdě. Elba DDM tak zvítězila 6:2. „Mnohem lepší týmový výkon, než během zápasu s Hradcem nebo Pardubicemi. Navíc jsme se zase mohli spolehnout na našeho brankáře, což vám hned dodá spoustu sebevědomí do zápasu. Teď jenom musíme navázat stejnými výkony v nadcházejících zápasech,“ mohl být po utkání spokojený hráč Ústí Jakub Černý.

Góly v utkání České Třebové a Autoskla padaly až ve třetí třetině, ale bylo jich hned pět. Hosté se ujali dvoubrankového vedení, které domácí ještě snížili, ale na další dva góly už zareagovat nedokázali a prohráli 1:4. „Zápas v České Třebové trochu připomínal šachovou partii. Otevření hry bylo z obou stran opatrné a oba týmy předváděly výbornou obranu a sázely na moment překvapení. Vícekrát jsme zahrozili my, ale góly z toho ještě nebyly. Ve druhé třetině se aktivita přesunula na stranu domácích a zejména obávaný první útok si vypracoval několik gólových šancí. I nám se podařilo tento útok odrazit, a tak vše směřovalo k dramatické koncovce. Ve třetí třetině se partie rozjela na nejvyšší obrátky. A co je hlavní, rozpoutala se i gólová přestřelka. Na vedení 2:0 stačil soupeř ještě reagovat snížením, jenže vzápětí jsme přidali třetí a čtvrtý gól a houževnatého soupeře jsme definitivně porazili. Velice si ceníme této výhry a jsme rádi, že tři body jsme dokázali získat i s hodně omlazeným týmem, kdy mladší dorostenci zdatně zastoupili kluky hrající nejvyšší mužské soutěže,“ byl spokojen s výkonem hráčů trenér Autoskla Jiří Doležal.

Neděle 15. 10. – Ústí porazilo Písek až po samostatných stříleních

Vedoucí extraligový celek Hradec Králové se představil až v neděli, kdy si poradil s Dobřany 5:0. „Po dlouhé době jsme hráli jen jeden víkendový zápas. Marodi stále odpočívali a odpočívat musel i obránce Zeman, který odpykává vyšší trest z 2.NHbL-Východ. Přesto jsme se zápasem i přístupem hráčů spokojeni. Kluci makali dle pokynů trenéra a vlétli do první třetiny jako favorité, také to potvrdili a vyhráli ji 3:0. Druhá třetina se nám gólově moc nepovedla, ale třetí již byla zase podle našich představ a přidali jsme ještě dva góly. Trenéři si vyzkoušeli různé kombinace v lajnách a zahráli si všichni. Ovšem při střelách 43:9 by samozřejmě mohla být koncovka lepší a budeme na tom tvrdě pracovat,“ není i přes výhru s výkonem úplně spokojená vedoucí mužstva Hradce Králové Jana Rakovská.

V neděli čekal Písek těžký soupeř z Ústí nad Labem. Domácí do utkání vlétli bez bázně a v prvních minutách zatlačili hosty do defenzivy, ale bohužel se jim nepodařilo vstřelit branku. Po pěti minutách hry se hosté oklepali z úvodního tlaku domácích a začali vysrkávat drápky. V deváté minutě byl vyloučen domácí hráč za podražení, ale hosté nesehráli svoji početní výhodu nejlépe. Neruda vypíchl váhajícím obráncům Elby míček a svůj únik zakončil střelou pod břevno Landtovy branky. Hosty tato branka velmi otřásla a do konce třetiny se těžko dostávali do tempa.

O tom, že hráči Elby nepřijeli do Písku na výlet, se mohli domácí přesvědčit od úvodní buly druhé části. Jeden útok za druhým se valil na domácí branku a Čapek v domácí brance musel vytahovat jeden excelentní zákrok za druhým. Ve dvacáté minutě se uvolnil Duchoň ve středním pásmu a připravil velkou šanci Rychlíkovi, kterému jeho šanci zmařil bravurním zákrokem Landt, a tak opět platilo „Nedáš dostaneš“. Ve třiadvacáté minutě vyrovnal po zmatcích v domácí obraně Černý. V závěrečné třetině byli hosté lepším mužstvem, snažili se aktivní hrou strhnout výhru na svoji stranu, ale pozorná domácí obrana jim to nedovolila, a tak o vítězi musela rozhodnout samostatná střílení. V této disciplíně byli šťastnější hosté, kterým Jiří Tomáš vystřelil dva body.

„V sobotu to bylo na jednu branku. Hosté byli hodně nedisciplinovaní, a také za to pykali. V neděli nás čekal jiný zápas. Hosté se zde představili jako kompaktní tým, naše úvodní branka jim vzala vítr z plachet. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit ještě jednu, s bodem jsme ale spokojeni,“ hodnotil víkendová utkání Vít Čapek. „Utkání s Dobřany se dá hodnotit velmi kladně. Bodovali jsme za plný počet bodů, a to jsme chtěli. Zápas s Pískem už byl horší, od nás unavenější a mnohem pomalejší, než v sobotu. Nakonec se podařilo se štěstím vzít dva body, ale Písek byl náročným soupeřem,“ je si vědom kvalit soupeře ústecký Tadeáš Bartoš. Poslední víkendové klání měli jasně ve svých rukou hráči z Karviné, kteří se utkali s výběrem Nového Strašecí. První třetina přinesla hned osm branek a domácí se dostali do vedení 6:2. V závěrečné patnáctiminutovce přidali ještě dva góly a vyhráli tak 8:2.