Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na veletrhu Sport Life bylo v loňském roce narváno. Co letos?
Na veletrhu Sport Life bylo v loňském roce narváno. Co letos? (autor: Mládežnický hokejbal)

Hokejbal nebude chybět na veletrhu v Brně, připravena je autogramiáda mistryň světa

Datum: 09. 11. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Stejně jako předchozí roky se i tentokrát představí hokejbal na SPORT Life v Brně. Festival sportu, tance a zábavy se uskuteční o nadcházejícím víkendu na brněnském výstavišti, a v pavilonu V se mohou návštěvníci těšit také na hokejbal. Připraveno pro ně bude mobilní hřiště a střelnice, nafukovací střelnice, ale také soutěže a autogramiáda mistryň světa! Chybět nebude ani tradiční turnaj žen, minipřípravek a základních škol. Více v rozhovoru s koordinátorem akce Josefem Hájkem.

Zájemci se mohou zúčastnit soutěží

Kdy se hokejbal na veletrhu představí?
Prezentovat se bude ve dnech 10. - 12.11.2017.

Na co se návštěvníci brněnského veletrhu mohou těšit?
Návštěvníci hokejbalové sekce se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který pro návštěvníky připravujeme. Již v pátek je pro školy připravený oblíbený veletržní turnaj, ukázka tréninku, v sobotu pak proběhne tradiční turnaj žen a v neděli se návštěvníkům veletrhu představí minipřípravkáři v rámci turnaje. Na tento turnaj zavítají týmy z regionu Morava-Jih a Morava-Sever. Ale to však není ani zdaleka vše, co je pro návštěvníky hokejbalové sekce připraveno.

Co všechno si tedy budou moci vyzkoušet?
Každoročně se s kolegy spoluorganizátory hokejbalové sekce snažíme tuto sekci pro návštěvníky vylepšovat. Ne jinak tomu bude i letos. Tradičně si návštěvníci mohou vyzkoušet hokejbalové dovednosti na mobilním hokejbalovém hřišti, na mobilní střelnici a nově bude pro návštěvníky připravena i nafukovací střelnice. Nejmenší návštěvníci, ale i dospělí se v naší sekci mohou „vyřádit“ při soutěžích v přesnosti střelby na střeleckou plachtu a nebudou také chybět populární soutěže v rychlosti střely na radar. Kdo nebude chtít soutěžit, může si od našich spoluorganizátorů zapůjčit hokejku a dovednosti si vyzkoušet jen tak. Kolegové budou připraveni návštěvníkům poskytovat informace o hokejbalu, popřípadě poskytnou zájemcům informace o možnostech působení v klubech.

Návštěvníky obohatí autogramiáda reprezentantek!

Obě české reprezentace získaly na domácím šampionátu medaile, připomene se nějak tento úspěch?
Na veletrhu si společně s návštěvníky připomeneme úspěchy obou našich reprezentací. Bude zde vystavený pohár mistryň světa, který vybojovala naše ženská reprezentace v červnu na MS v Pardubicích. V rámci sobotního turnaje žen máme přislíbenou účast některých našich reprezentantek. Bude připravena i autogramiáda. Návštěvníky budeme také informovat o blížícím se světovém poháru hráčů U16, které bude hostit Zlín a Přerov ve dnech 28.6. - 1.7.2018, a také o MS U18 a U20, které proběhne v Kanadě 4. - 8.7.2018.

Každý rok se uskuteční na veletrhu turnaje, které se odehrají tentokrát?
Jak jsem již uvedl na veletrhu proběhnou i různé turnaje na mobilním hřišti ve formátu 3+1. Na páteční turnaj škol se přihlásily školy z Brna a okolí. Pro návštěvníky odehrají v sobotu turnaj ženy a bude to zcela jistě atraktivní podívaná. V neděli na rozšířený turnaj minipřípravek přijedou kromě tradičních regionálních soupeřů nově i týmy z Moravy-Sever. Všechny turnaje na veletrhu mají spíše exhibiční charakter, a proto výsledky nejsou pro tyto turnaje to nejpodstatnější. Celou hokejbalovou sekci návštěvníci naleznou ve specifickém prostředí v pavilonu V brněnského výstaviště.

Partneři českého hokejbalu