Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mladí hokejbalisté z Hostivaře si soustředění každoročně užívají.
Mladí hokejbalisté z Hostivaře si soustředění každoročně užívají. (autor: HBC Hostivař)

Hostivař se chystá na rekordní soustředění! Světlou atakuje devadesátka hráčů

Datum: 01. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V polovině srpna bude ve Světlé nad Sázavou pořádně rušno. Postarají se o to mládežnické celky z Hostivaře, jejíž vedení opět po roce zorganizovalo letní soustředění nadaných hokejbalistů, na které se chystá téměř devadesát hráčů a dvacet lidí z realizačního týmu. V jednání jsou opět i přátelské zápasy s místními fotbalisty, florbalisty či ledními hokejisty, stojí například na webu hbchostivar.cz. „Každému bych určitě doporučil, aby tuto klubovou akci uskutečnil,“ říká v rozhovoru předseda hostivařského klubu a trenér mládeže Ondřej Novák.

V neděli 13. srpna odstartuje vaše mládežnické klubové soustředění ve Světlé nad Sázavou, na němž se představí rekordní počet téměř 90 nadaných hokejbalistů! O jaké kategorie hráčů se jedná? Na trenéry čeká jistě náročná fuška! (úsměv)
Aktuálně máme přihlášeno 89 dětí v šesti věkových kategoriích, tedy minipřípravka až starší dorost. Je to už velká skupina, ale už jsme si nějakou tou akcí prošli a rozhodně z toho strach nemáme. Každoročně se počet dětí na našem soustředění zvedá o 12 až 15 účastníků, proto jsem už nyní zvědav, co nás čeká příští rok. (úsměv)

Co všechno na vaše hráče čeká a jak si poradíte, s tak velkým počtem?
V první řadě nás čeká velice pestrý program, rozložený do sedmi tréninkových dní. Pořádná porce rozmanitých tréninků, ale i zábava a společné akce, které naši komunitu dělají silnější a svým způsobem výjimečnou. 89 dětí máme rozděleno do pěti tréninkových skupin podle věku a dále pak do menších skupinek podle výkonnosti i fyzické vyspělosti.

Klíčovým aspektem pro naši akci je zimní stadion a jeho zázemí

Kolik trenérů se o mladé hokejbalisty bude vůbec starat?
Akce se účastní 12 trenérů mládeže z řad HBC Hostivař a tři osoby výhradně na organizaci mimo tréninky (zdravotní dozor a příprava stravování v době mezi tréninky). Dorostenecké kategorie navíc mají k dispozici místní trenéry fitnessu, spinningu, atd. Všem našim trenérům a lidem, kteří se na organizaci hostivařského soustředění podílí, bych chtěl touto cestou poděkovat za veškerý čas a nadšení, se kterým chystají tréninkové plány jednotlivých týmů. Jsem si vědom toho, že si v mnoha případech vybírají své dovolené právě na tuto akci, kterou vzali za svou. Jen díky nim je naše letní soustředění u dětí každoročně velice oblíbené!

Proč jste se vůbec rozhodli pro Světlou nad Sázavou?
Se Světlou nad Sázavou jsme se poprvé dostali do kontaktu na loňském MČR mladšího dorostu a ihned jsme začali s myšlenkou pořádání soustředění na tomto místě koketovat. Město nabízí klid a současně dostatek možností pro naši práci. Klíčovým aspektem pro naši akci je zimní stadion a jeho zázemí. Využijeme ale pochopitelně i dalších, venkovních sportovišť, kterých je v okolí stadionu, ale i ve městě dostatek. Roli hrálo i to, že je Světlá nad Sázavou jen necelých 100 kilometrů od Prahy a že nabízí dostatečnou kapacitu k ubytování. Přeci jen, ubytovat téměř 110 osob a zajistit odpovídající stravování, už není žádná legrace.

Kromě hokejbalové přípravy a zlepšení dovedností jde především o posílení komunity

Jak dlouho bude soustředění trvat? A každého z ostatních hokejbalových klubů, kteří třeba se soustředěními váhají, by ještě jistě zajímalo, jakou finanční částku rodiče hokejbalistů soustředění stojí?
Soustředění startuje v neděli 13. srpna po obědě a končí v sobotu 19. srpna ve stejný čas, je to tedy nějakých šest kompletních dní. Každý účastník hradí částku 3.500,- Kč. Rozpočet celé akce se pohybuje kolem 320 tisíc korun.

Jaké klady dle vašeho názoru takové klubové soustředění hráčům, kromě zlepšení dovedností, přináší?
Dnes už si nedokáži představit, že bychom letní soustředění nepořádali a každému bych určitě doporučil, aby tuto klubovou akci uskutečnil. Kromě hokejbalové přípravy a zlepšení zmíněných hráčských dovedností jde především o posílení komunity, která se musí tvořit dlouhodobě. Letní klubové soustředění by mělo být základem, a to i v případě, že se ho v prvních ročnících zúčastní menší počet členů. Rozhodně se co do organizace není čeho bát, i když to pochopitelně vyžaduje mít kolem sebe dostatek schopných a ochotných lidí. 

Vypořádáváte se nějak s dnešním trendem mobilů a sociálních sítí, nebo mají hráči vše povoleno či na to nemají vzhledem k bohatému programu vůbec čas? (úsměv)
Trendy by se spíš měly využít ve prospěch takové akce, ale pokud se ptáte na zabavování mobilů během soustředění, tak to necháváme čistě na trenérech jednotlivých kategorií. Obecně bývá pravidlem, že děti na našem soustředění příliš času na sledování sociálních sítí nemají. 

Podrobnější informace o velké klubové akci -> ZDE! 

Partneři českého hokejbalu