Souboj první s druhým ve prospěch Hostivaře. (autor: hbc-hostivar.rajce.idnes.cz)

Hostivař si v Extralize dorostu poradila s Plzní, Svítkov rozstřílel Třinec

Datum: 14. 03. 2019
Autor: Anna Kuželová

V Extralize dorostu svojí dominanci ukázaly hlavně celky ve východní divizi, v níž padlo průměrně necelých deset branek na zápas. Pardubickému Autosklu a Svítkovu se navíc podařilo udržet čisté konto. Nejvyrovnanější zápas naopak přinesla západní divize, ve které utkání mezi Prachaticemi a Suchdolem muselo rozhodnout až prodloužení. Na čele tabulek se i nadále drží Hostivař a Autosklo.

Divize Západ

Hostivař udržela první místo

Vyrovnaný zápas se odehrál už v pátek, když na hřiště Prachatic zavítal Suchdol nad Lužnicí. Hosté doháněli ztrátu až v poslední třetině, kdy vstřelili dvě branky a vynutili si prodloužení. V tom se však do hry dostali opět domácí, kteří si vybojovali alespoň dva body. Také o dva dny později prohrál Suchdol rozdílem jediné branky. Kladno si na půdě svého oponenta došlo pro těsnou výhru 3:2.

Na vítězství nedosáhlo také Ústí nad Labem, které v deštivém počasí podlehlo na svém hřišti Berounu 2:4. „Jsme spokojeni především s výsledkem. Na herním projevu celého mužstva musíme ještě zapracovat. Je potřeba vyzdvihnout výkony kapitána Marka Krbce a Adama Janoška, kteří vsítili po dvou gólech. V neděli nás čeká další zápas proti KOVU, na ten se musíme zase dobře připravit,“ upozorňuje trenér Keltů Miroslav Fortuník.

Souboj prvního s druhým proti sobě postavil týmy Hostivaře a Plzně. Úspěšnější byli pražští hokejbalisté, kteří si z Plzně odvezli všechny tři body. „Od první minuty to byl zápas skvělých parametrů, kterých bychom potřebovali 20 za sezonu. Kluci od začátku plnili vše, co jsem chtěl. Bohužel jsme jako první inkasovali. Druhá třetina byla jedna z nejlepších, co jsem u tohoto týmu viděl, a přesto jsme inkasovali podruhé. I přes vedení Hostivaře jsme to nevzdali a zápas ve třetí třetině vyrovnali. Pak jsme měli velice dobrou pasáž, kdy jsme dali i tyčku, ale bohužel z protiútoku jsme inkasovali potřetí. Poslední branka byla do prázdné při power-play. Co jsem klukům řekl v kabině, si nechám pro sebe a rozhodně to platí! Na příště se připravíme ještě lépe. Vidím u hráčů chuť pracovat. Chválím i soupeře za dobrý zápas,“ byl i přes prohru spokojený kouč Plzně Michal Edl.

„Hráli jsme zřejmě nejtěžší zápas v dosavadním průběhu sezony. Kluci zápas neskutečně odjezdili, dobře nám zachytal brankář a mladší kluci výborně doplnili mužstvo. Velmi si cením odhodlání našeho mužstva jít za vítězstvím. Utkání si myslím bylo zážitkem nejen pro hráče, ale také pro diváky. Závěrem bych ještě rád ocenil výkon plzeňských hráčů, kteří dle mého odehráli velmi dobré utkání,“ ocenil soupeře také Jaroslav Skalický z Hostivaře.

Vyrovnané utkání se odehrálo také na hřišti KOVA, kam zavítal Rakovník. Domácí hráči rozhodli o svém vítězství v první třetině, ve které vstřelili hned tři branky. Hosté se sice tlačili za vyrovnáním, ale to se jim už v závěrečné části nepodařilo.

Výsledky:

HBC Prachatice
vs. SK Suchdol nad Lužnicí 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)
Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti 2008 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
HBC Plzeň vs. HBC Hostivař 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC ALPIQ Kladno 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
TJ KOVO Praha vs. HBC Rakovník 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Divize Východ

Svítkov pálil hned sedmnáctkrát přesně

K jasnému vítězství si dokráčela Poruba, která se utkala na svém hřišti se Svitavami. Postupnými kroky zvítězila vysoko 5:1. Hned dva týmy udržely čisté konto a současně se oba pořádně rozstřílely. Autosklo se představilo v Heřmanově Městci, kde svými čtyřmi brankami nasměřoval svůj tým k vítězství Lukáš Socha. Ještě o devět branek více vstřelil Svítkov, který se utkal s Třincem. Pardubičtí hráči se zastavili na sedmnácti brankách.

Velmi těsné vítezství vybojovalo Brno proti svému tabulkovému sousedovi z Kyjova. „Tři body jsme doslova vylovili z vody, prakticky celý zápas pršelo a oba týmy, spíš než hokejbal, hrály přehazovanou přes kaluže. Domácí se chtěli spoléhat na brejky, což jim voda v mnoha případech znemožnila. Tři body jsme si vybojovaly až dvanáct vteřin před koncem,“ zhodnotil výhru za minutu dvanáct Martin Jašek.

Malenovice držely s Autosklem po dvě třetiny krok, ale v té prostřední jim soupeř utekl. Podařilo se mu vstřelil čtyři branky, které byly nakonec rozhodující. „Opět se nám povedly jen dvě třetiny. Ta druhá byla tentokrát úplně katastrofická. Co je za mě ale výborná věc a nějaký posun vpřed, je morálka, která po druhé třetině nastala a opravdu se už tým dokázal skoro vrátit do zápasu. Soupeři gratuluji ke třem bodům a hráčům děkuji za třetí třetinu,“ vzkázal po zápase lodivod Malenovic Adam Kovařík.