Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na Michalu Macháčkovi byla po turnaji znát velká spokojenost
Na Michalu Macháčkovi byla po turnaji znát velká spokojenost (autor: Petr Dejnožka)

Je to ohromný úspěch. Velmi si ho cením, radoval se zlatý kapitán Michal Macháček

Datum: 27. 06. 2017
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Pardubický kraj v základní skupině na celek Prahy nestačil, ve finále jí však porážku vrátil a mohl tak nad hlavu zvednout Hejtmanský pohár. Lví podíl na vítězství celého turnaje, jenž se konal pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála, měl nejproduktivnější obránce a člen All stars teamu Michal Macháček, který z pozice kapitána svými kanadskými body dotáhl Pardubický kraj až na samotný vrchol. Jaké pocity má letohradský talent po turnaji krajských výběrů hráčů do 15 let?

Všichni poctivě makali!

Hokejbalisté Pardubického kraje do 15 let vstoupili do třídenního turnaje v Brně jednoznačným vítězstvím nad domácím výběrem, již v tomto utkání si velkou míru pozornosti vyžádal kapitán týmu Michal Macháček, který si do sítě Jihomoravského kraje s chutí zastřílel. Postupem času výkony jeho i týmu gradovaly, po porážce v boji o první místo v základní skupině následně Pardubický kraj předvedl skvělý finálový den.

„Všichni kluci poctivě makali, hráli naplno a právě díky tomu jsme dokázali vyhrát,“ hledá hlavní faktory zlaté cesty kapitán vítězného výběru z Pardubického kraje Michal Macháček. Po suverénním vítězství v semifinále přišla ve finále repríza souboje ze základní skupiny proti Praze, druhé zaváhání již tým z východu Čech nepovolil. Co bylo ve finále ze strany Pardubického kraje jinak? „Hlavně jsme hráli lépe zezadu a byli jsme více produktivní. Navíc jsme si dokázali pohlídat elitního střelce Jana Čejku.“

Zavřel oči a jako správný kapitán rozhodl

Právě Jan Čejka byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje, zároveň se stal i králem celé produktivity před pardubickým respektive letohradským talenem Macháčkem. Toho však mnohem více může těšit, že se stal střelcem zlaté finálové branky. „Béča (Jan Bečka, pozn. red.) mi to nalil na modrou, zavřel jsem oči a z první vystřelil. Jak to tam spadlo, to ani pořádně nevím,“ smál se usměvavý střelec rozhodujícího gólu.

Ihned po vstřelení vedoucí trefy však Macháček putoval za katr, kde následně celou minutu trpěl a věřil ve své spoluhráče. „Bylo to hodně těžké. Doufal jsem, že kluci náskok ubrání, že neinkasujeme a vyhrajeme,“ věřil. A to se povedlo. Pardubický kraj zvítězil 4:3 a radoval se z výhry v celém turnaji. Na všech hráčích byla k vidění velká radost.

Ve své dosavadní kariéře dosáhl Michal Macháček tří vítězství na Mistrovství České republiky. Kam řadí právě vítězství Hejtmanského poháru? „Po třech výhrách na MČR je to pro mě to nejvyšší, co se mi v kariéře povedlo,“ tvrdí. Pardubický kraj potvrdil předturnajové prognózy, že bude patřit k jednomu z favoritů. „Chtěli jsme se dostat do finále a vyhrát to, ale nečekali jsme to. Je to ohromný úspěch a hodně si ho cením,“ uzavřel kapitán vítězného mužstva Michal Macháček.

Celý turnaj výrazně podpořilo město BRNO, děkujeme!


Akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.
Partneři českého hokejbalu