Autosklo podlehlo lídrovi tabulky z Ústí nad Labem těsně až v prodloužení.
Autosklo podlehlo lídrovi tabulky z Ústí nad Labem těsně až v prodloužení. (autor: Pavel Foršt)

Junioři Autoskla obrali jako první o bod jinak suverénní Elbu! KOVO nasázelo třináct gólů

Datum: 24. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová

Až na tři utkání skončil další víkend Extraligy Juniorů jasnými výsledky. Autosklu se podařilo obrat o bod zatím suverénní Ústí nad Labem, které si v prodloužení nakonec došlo pro dvoubodovou výhru. V závěru utkání zdramatizovala duel proti Písku Mladá Boleslav, která využila výhodu dvou hráčů na hřišti a přestřelku mezi Hradcem Králové a Hostivaří nakonec vyhrál pražský tým. Gesto fair-play předvedl hned dvakrát v neděli Hradec, který odvolal tresty soupeře, za což mu patří velký obdiv.

Druhé východočeské derby ovládl Letohrad

Extraliga Juniorů přinesla utkání opět už ve čtvrtek. Nové Strašecí se pokusilo zabojovat o první výhru v sezoně na hřišti Kladna, ale ani tentokrát nebylo úspěšné. Po vyrovnané první třetině zaútočil ALPIQ, který hned šesti brankami rozhodl o svém vítězství 9:2. V sobotu bylo Kladno naopak poraženým týmem, Plzni podlehlo 7:1. „Chtěli jsme podat zcela odlišný výkon oproti utkání v Hostivaři. Bohužel jsme hned na začátku utkání byli dvakrát vyloučeni a v oslabení pět na tři jsme obdrželi branku. Poté náš výkon šel nahoru a třemi brankami jsme vývoj otočili. Druhá třetina byla hodně bojovná a moc hokejbalové podívané nepřinesla. Ve třetí třetině začal soupeř velkým náporem, dostal nás pod tlak a štěstí, že jsme za to nebyli potrestáni. Pak přišly naše dvě branky v rychlém sledu a můžeme si tak připsat důležité tři body,“ byl spokojený plzeňský trenér Tomáš Semera.

Vítězství si připsal také Letohrad, který si ve východočeském derby poradil 5:1 s Českou Třebovou. „Do zápasu proti Třebové jsme chtěli nastoupit aktivní hrou a napadáním soupeřových obránců hluboko v jejich pásmu, nicméně nefungovaly kompaktně všechny pětice a soupeř se dostával do nepříjemných protiútoků. Dvě třetiny jsme hráli strašně moc ležérně, špatně jsme si přebírali hráče v obranném pásmu a mohli jsme být rádi, že jsme po dvou třetinách vedli o jednu branku. Proto musel přijít v kabině bouřlivý proslov, který naše hráče očividně nabudil, protože jsme ve třetí periodě jasně vládli, všude jsme byli najednou o krok dříve a z toho vyplynuly rychlé tři branky a naše vítězství. Po utkání jsem hráčům musel vytýkat nespočet věcí, přišlo mi, že jsme zápas dost podcenili a takový výkon se už nesmí opakovat, protože tohle by silnější soupeři jako je Hradec, Pardubice, Hostivař, Ústí apod. jasně potrestali. Nicméně se musíme odrazit od třetí třetiny a takto hrát celý zápas,“ je si vědom hlavní kouč Letohradu Filip Červinka.

Autosklo dokázalo jako první obrat o body Ústí. Na výhru však nedosáhlo a prohrálo těsně 2:3 v prodloužení. „Věděli jsme, že ústečtí hokejisté budou nebezpeční hlavně v útočném pásmu, avšak v první třetině jsme jim nabídli dvě naprosto zbytečné přesilovky. Obě dvě využili, dostali se do vedení 1:0 a pak i 2:1. V dalším průběhu jsme si je už trochu načetli a do šancí nepouštěli. Bohužel naši střelci se zatím ještě neprobudili, a tak vyrovnání jsme si nechali až na power play. Hráli jsme přesilovku a hosté na její začátek nasadili hokejbalisty. Nebylo na co čekat, byla to šance. V prodloužení jsme měli více ze hry, ale opět jsme chybovali ve středním pásmu a ústečtí hokejisté šli situaci 2 na 1 a zakončili ji bezchybně. Jsme sice první, kteří sebrali Ústí bod, ale chtěli jsme víc. Hodila by se odveta,“ byl po utkání smutný trenér Autoskla Jiří Doležal.

Ústí odcestovalo z východu s pěti body

Hned dvanáct branek viděli fanoušci v Hradci Králové, kam zavítala Hostivař, ta rozhodla o svém vítězství v druhé patnáctiminutovce, kdy vstřelila o dvě branky více. Ty se ukázaly jako rozhodující a hosté zvítězili 5:7. „Utkání trochu bez šťávy, bez energie, ale jinak zase nemohu říci, že bychom zahráli vyloženě blbě. K vidění bylo několik pěkných akcí. Z posledních zápasů jsme ale přeci jen zvyklí na trochu jiné nasazení,“ zklamalo hostivařského trenéra Ondřeje Nováka.

Písečtí cestovali do Mladé Boleslavi. Domácí se od úvodní bule do hostí zakousli, ale Písek pozornou obranou a dodržováním taktických pokynů držel domácí na uzdě. Byli to však hostující hokejbalisté, kteří šli jako první do vedení a ve druhé třetině přidali další branku. Boleslav zkusila pět minut před koncem při přesilové hře odvolat brankáře a dvojnásobnou početní výhodu využila. Další branku už ale nepřidala a prohrála těsně 1:2. „Plnili jsme taktické úkoly, bojovali jsme, přálo nám štěstí, a tak slavíme vítězství,“ zhodnotil utkání písecký kouč Vít Čapek.

S velkou chutí si zastřílelo pražské KOVO, které absolutně nešetřilo Nové Strašecí. To sice vstřelilo pět gólů, ale na vítězství to ani tentokrát nestačilo. Pražský celek totiž porazil svého soupeře 5:13 z pohledu domácích novostrašeckých hokejbalistů.

V neděli se už Ústí o body okrást nenechalo a s Hradcem si poradilo 5:1. „Zápas jsme začali ani ne tak ospale, ale spíše laxně a soupeře jsme dost podcenili, byť jsme věděli, že to bude další ze silných soupeřů. To potvrdila hned první útočná akce, která skončila gólem. Než se kluci rozkoukali, tak to zavánělo hned dalšími góly. Po první třetině jsme se oklepali a řekli si jasně, co a jak chceme proti Hradci odehrát. To se podařilo pochopit a v druhé třetině jsme tvrdě udeřili. Třetí třetinu jsme si již jen pohlídali a náskok tak udrželi, dokonce se nám podařilo ještě vsítit gól. Musím však ocenit a smeknout před soupeřícím týmem, který tak odvolal dvě vyloučení a zrušil své přesilovky. Toto gesto se často v zápasech nevidí a určitě stojí za zmínku i před těmi, kteří zrovna na utkání nebyli,“ zdůraznil soupeřovo gesto fair-play Jan Fedák.

Výsledky:

HBC ALPIQ Kladno
vs. HBC Nové Strašecí 9:2 (1:1, 6:0, 2:1)
HBC Plzeň vs. HBC ALPIQ Kladno 7:1 (2:1, 0:0, 4:0)
SK Hokejbal Letohrad vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 p (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)
HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Hostivař 5:7 (2:2, 1:3, 2:2)
HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HC ŠD Písek 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HBC Hradec Králové 1988 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
HBC nové Strašecí vs. TJ KOVO Praha 5:13 (1:3, 2:6, 2:4)