Autosklo udrželo proti vedoucímu Letohradu čisté konto.
Autosklo udrželo proti vedoucímu Letohradu čisté konto. (autor: Iva Janoušková)

Junioři Autoskla udolali v derby vítěze podzimní části z Letohradu! Dařilo se hostům

Datum: 05. 12. 2018
Autor: Anna Kuželová

Nepříznivé počasí zrušilo v Extralize juniorů dva zápasy, zbylé čtyři se odehrály. Nejvyšší počet branek zaznamenal Hradec Králové, kterému však Česká Třebová byla rovnocenným soupeřem. Vyrovnané utkání odehrál také ve východočeském derby Letohrad s pardubickým Autosklem, hosté dokázali udržet čisté konto a zvítězili 2:0. Ve zbylých dvou utkáních braly výhru po stejném výsledku 4:1 týmy Plzně a Písku. Podzimní část nejvyšší mládežnické soutěže je tak u konce.

Písek zvládl úvod zápasu

Hned deset branek padlo v utkání České Třebové s Hradcem. Úspěšnější byl hostující celek, který v první a třetí třetině vstřelil po třech brankách. Třebová se snažila náskok soupeře dohnat, ale to se jí nepodařilo. Hradci tak podlehla 4:6.

V zápase Dobřan s Pískem vstoupili do utkání velmi aktivně hosté, a hned zkraje druhé minuty obešel Neruda vše, co mu stálo v cestě a zasunul míček za bezmocného Hrubého. Tento gól vlil ještě více elánu do žil hostujícím hráčům a o šest minut později šli do dvoubrankového vedení. Do konce první části dokázaly Dobřany ještě snížit, ale jednalo se o jediný gól domácího týmu. Hostující Rychlík dokázal ve třetí třetině během minuty překonat hned dvakrát domácího gólmana, a stanovil tak výsledek na konečných 1:4. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale pak jsme se začali utápět v individuálních akcích, až když jsme se vrátili k týmovému pojetí, dovedli jsme zápas do vítězného konce,“ upozornil trenér Písku Vít Čapek.

„Písek byl bohužel nad naše síly. Soupeř na soupisce doplněný hráči mj. z Prachatic či Českých Budějovic nás zadkočil rychlou brankou v úvodu. To s námi hodně zatřáslo. Na této vlně jsme zůstali prakticky po celý duel. Snad jen při snížení na 1:2 jsme se nadechovali, leč marně. Po chybce jsme byli opět potrestáni brankou, která nás dorazila. Kluci makali, ale bohužel kvalita byla na straně jihočeského výběru. My to hrajeme s vlastními odchovanci, přicemž tento kádr je ročníkově velmi mladý. Musíme nadále poctivě pracovat, abychom na jaře favority trápili. To si myslím, že v silách mého týmu je. Kluky za celý podzim chválím. Plnili nastavená klubová pravidla a spousta z nich se i herně posunula. V zimě kvalitně potrénujem a na jaře na to vlétnem určitě znovu," těšíte se už teď trenér Dobřan Václav Šlehofer.

Autosklo si vyšláplo na první Letohrad

Čisté konto se podařilo udržet hráčům Autoskla, kteří porazili Letohrad na jeho půdě 2:0. „Nejdřív je potřeba poděkovat domácímu týmu, který před zápasem skvěle připravil hřiště pro úchvatný zápas, který následoval. Od začátku jsme opět začali aktivním presinkem, kterým jsme bourali domácí akce hned v jejich zrodu. Tato aktivní hra nám přinesla i dvě branky a získali jsme ještě větší sebevědomí do dalších minut. Oba týmy hrály s obrovským nasazením a tempo bylo strhující. V první třetině nás domácí několikrát zaskočili nacvičeným signálem po vhazování, avšak Pavel Foršt tyto gólové šance zlikvidoval. Myslím, že se jednalo o naprosto vyrovnaný zápas a musím pochválit kluky, jak ho zvládli. Určitě to byl náš nejlepší podzimní výkon. Všichni do jednoho se na tomto vítězství podíleli a celý tým zaslouží velkou pochvalu,“ byl velmi spokojený kouč Autoskla Jiří Doležal.

„Proti Pardubicím nám chyběli dva největší tahouni, kteří museli odcestovat s mužským A týmem do Karviné. Nicméně jsme chtěli Autosklo porazit, to nás ale překvapilo nátlakovou rychlou hrou. My jsme v utkání měli pár šancí, ty ale zneškodnil perfektně chytající Foršt v brance hostů. S blížícím se koncem duelu bylo vidět, že Pardubičtí mají více sil a zaslouženě vyhráli. Zápás to byl ale vyrovnaný, na kluky jsem za podzimní část pyšný, máme jeden z nejmladších týmů v Extralize juniorů, musí za nás nastupovat většina dorostenců a pokud kluci neusnou na vavřínech a budou na sobě pracovat i nadále, máme velkou budoucnost,“ je přesvědčen hlavní kouč Letohradu Filip Červinka.

Vítězství mohla slavit také Plzeň, která vstoupila do utkání dvěma brankami. Další dvě přidala v prostřední části, Stříbro korigovalo výsledek pouze jednou brankou a prohrálo 4:1. „Do zápasu jsme šli se spoustou marodů, a tak jsem se obával, jestli budeme mít dost sil a udržíme tempo. Zápas jsme ale odehráli velice dobře. Soupeře jsme téměř do ničeho nepustili a šli si pro tři body. Možná jsme měli vstřelit více gólů z šancí, které jsme si vytvořili. Na tom zapracujeme v zimní pauze,“ prozradil plzeňský lodivod Tomáš Semera.