Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad podlehl Mladé Boleslavi v obou případech.
Letohrad podlehl Mladé Boleslavi v obou případech. (autor: Iva Janoušková)

Junioři Boleslavi si dvakrát vyšlápli na Letohrad! Elba srazila na kolena Hostivař

Datum: 23. 04. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Sváteční velikonoční týden přinesl v Extralize Juniorů nabitý program. Nejvíce utkání odehrálo Ústí nad Labem, které si ze tří zápasů připsalo pět bodů. Stejná porce čekala také na Letohrad, který uzmul ve třech duelech pouze bod. Po Boleslavi podlehl také ve vyrovnaném východočeském derby Autosklu. Kladno i přes výhru nad Elbou DDM ztratilo šance na další pokračování ve vyřazovacích bojích. Před posledním víkendem je už tak nyní o postupové osmičce rozhodnuto. Pořadí v ní se však ještě může měnit!

Posílená Boleslav udolala oslabený Letohrad


Už ve čtvrtek si se svým soupeřem jasně poradila Plzeň, která narazila na Stříbro. Postupně mu vstřelila šest branek a díky třem bodům se udržela na první příčce. Zaváhání nedovolil Kert Park, který se utkal s Novým Strašecím. Nejvíce branek vstřelil v první třetině, v níž mířil do černého čtyřikrát. Svůj náskok postupně navýšil až na konečných 2:8. Druhou výhru si připsal Kert Park o den později v pražském derby, ve kterém si poradil s KOVEM 1:6. Ještě o branku více vstřelil svému soupeři Hradec, který jasně zdolal Českou Třebovou 7:2.

Překvapivé dvě prohry si připsal Letohrad, který se utkal s tabulkově horším soupeřem z Mladé Boleslavi. „Boleslav pro jarní část vydatně posílila, a tak jsme očekávali náročné duely. V prvním klání jsem byl doslova znechucen a zklamán přístupem hráčů už od rozcvičky a domácí se dostali zaslouženě do vedení. Bohužel se nám celé utkání nedařilo využívat šance ani při přesilovce 5 na 3, a to rozhodlo. Ve druhém klání se nám už směrem dopředu dařilo, ale výkon stále nebyl optimální a Boleslav podruhé zaslouženě vyhrála. Bohužel se ukázalo, že bez našich čtyř největších tahounů je tým nemastný neslaný, přitom v něm jsou stále výborní hráči, jen v hlavách je problém, kdy se na utkání neumí správně koncentrovat a převzít zodpovědnost za výkon mužstva. Na tom s nimi musíme neustále pracovat, takhle bychom v play off vypadli hned ve čtvrtfinále na první dobrou!!!,“ upozorňuje důrazně trenér Letohradu Filip Červinka.

Dva zápasy čekaly na Autosklo, které si nejprve připsalo v pátek výhru nad Českou Třebovou a o den později také nad Letohradem. „Páteční zápas v Třebové jsme prožili v jakési letargii. Každý tak nějak věřil, že se vyhraje, ale Třebová nehrála špatně. Dostali jsme se sice do třígólového vedení, jenže domácí svojí bojovností zápas dokázali zdramatizovat a málem i bodovat. Sobotní zápas s Jeleny byl pro nás hlavně odvetou za poslední ostudný duel v Letohradě, kde jsme dostali fakt napráskáno. Letohrad asi nebyl úplně kompletní, avšak to nijak nesnižuje jejich kvalitu. Věděli jsme o jejich silných zbraních a až na jednu minelu jsme je eliminovali. Oba týmy hrály s nejvyšším nasazením a zápas podle mě byl ozdobou juniorské soutěže. Navíc musím pochválit duo rozhodčích Řezníček, Dubský za obrovský cit pro hru. Svým výkonem značně přispěli ke kvalitě zápasu. Jejich výkon byl důležitý už i z toho hlediska, že oba týmy využily skoro všechny své přesilovky. Dlouho jsem neviděl, aby ze sedmi přesilovek padlo 5 branek. Celý zápas jsme dotahovali, ale ve třetí třetině nám využité přesilovky pomohly k obratu. Letohradu děkujeme za skvělý zápas a víme, že bude ještě silnější,“ vzkázal soupeři kouč Autoskla Jiří Doležal.

„Do Pardubic jsme jeli téměř kompletní. Sehráli jsme parádní zápas, líbilo se mi nasazení a férová hra z obou stran. Pardubice vstřelily tři ze čtyř gólů v přesilovce, které měly úžasně sehrané. Nám se v nich ale také dařilo, a tak vyrovnané klání rozhodly přesilovky, respektive naše nesmyslná vyloučení. Při hře bez brankáře jsme pak obdrželi gól do prázdné klece, ale kluci se oproti zápasům v Boleslavi zvedli a takto by se mělo hrát. Pardubicím děkuji za parádní utkání a pokud se s nimi v play off opět střetneme, musíme se zaměřit na oslabení, respektive výborné pardubické přesilovky,“ je si vědom lodivod Letohradu Filip Červinka.

Ústí si dvakrát poradilo s Hostivaří


V pátečním duelu se střetlo Ústí s Hostivaří a o bod více brala v prodloužení Elba DDM. „V utkání se projevil širší kádr domácích, zvláště v zadních řadách. Po vyloučení Macka a zranění Dušáka bylo v závěru znát, že už nemáme dostatek sil. Bod bereme,“ zhodnotil zápas lodivod Hostivaře Ondřej Novák. Hned v úterý se uskutečnila odveta, kterou tentokrát vyhrálo Ústí za plný počet bodů.

Ještě jedno utkání odehráli ústečtí hokejbalisté v sobotu s Kladnem, které prohráli 0:2. „V Ústí jsme odehráli vynikající utkání, po celý zápas jsme do puntíku drželi taktiku, kterou jsme si řekli před zápasem, kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a chuť se poprat o tři body, bohužel vítězství nám nezachovalo ani teoretickou naději na play off. Nepostup jsme si hlavně zavinili sami kvůli několika špatným výkonům v některých zápasech. Na druhou stranu, rozdělení týmů do tří skupin o různé kvalitě soupeřů z toho udělalo zvláštní soutěž, která podle mne nebyla sportovně spravedlivá. Někomu se počítají tři zápasy s „Realem“ a druhému tři zápasy s „Horní Dolní“. Doufám, že v příští sezoně budou mít týmy v juniorech stejnou startovní čáru a vrátí se k spravedlivému systému soutěží, každý s každým, doma – venku,“ přeje si trenér ALPIQU Jaroslav Procházka.

Tabulkové postavení naopak potvrdil Písek, který si poradil s Dobřany. „Utkání nebylo jednoduché. Měli jsme v hlavě, že minulý týden jsme Dobřany porazili, a že teď to bude formalita, ale soupeř nás dlouho trápil pozornou hrou. Na konci utkání se nám podařilo vstřelit branky a převrátit výhru na naši stranu. Teď nás čeká play off, musíme si počkat na soupeře a uvidíme, kdo na nás vyjde,“ řekl písecký Vít Čapek.

Partneři českého hokejbalu