Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad uhájil před Autosklem třetí příčku.
Letohrad uhájil před Autosklem třetí příčku. (autor: Jana Nekolová)

Junioři Písku udolali favorita z Ústí, Letohrad si v derby poradil s Autosklem

Datum: 10. 04. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Zápasy Extraligy Juniorů vyplnily celý víkend. V pátečním pražském derby uspěla Hostivař. Hradec Králové dokázal udržet proti Stříbru čisté konto a navrch přidal pět branek. Nejvíce gólů se podařilo vstřelit Plzni, která se zastavila až na dvanáctce. Vyrovnaný zápas naopak sehrál Písek s Ústím nad Labem a z těsné výhry se nakonec radovali Jihočeši. V pikantním východočeském derby uspěl Letohrad, jenž se nenechal rozhodit vedením Autoskla 0:1 a Jeleni se nakonec radovali z vítězství 4:1.

Kladno těsně porazilo Českou Třebovou


V pátek bylo na programu pražské derby, z něhož vyšla úspěšně Hostivař, která porazila KOVO 4:2. Pro vítězství si došli hosté hlavně díky dobré první třetině, ve které vstřelili tři branky. V prostřední části mělo gólově navrch KOVO, jež se trefilo dvakrát. Hostivař si však náskok dokázala udržet až do konce. Jasné utkání odehrál Hradec Králové, který nedovolil Stříbru skórovat a porazil ho na jeho hřišti hladce 5:0.

Vyrovnaný duel se uskutečnil mezi Českou Třebovou a Kladnem a o vítězi rozhodlo až prodloužení. V tom se lépe dařilo ALPIQU, který tak ukořistil o bod více. Souboj tabulkových sousedů vyzněl lépe pro Letohrad. Proti Autosklu se mu podařilo celkem čtyřikrát skórovat a udržel si třetí místo. „Zápas se nám vůbec nepovedl. Letohrad nás přehrál ve všech směrech a zaslouženě zvítězil. My jsme si hru zbytečně komplikovali a vyráběli chyby jak na běžícím pásu. Prakticky jsme se nevymanili z trvalého tlaku domácích. Myslím, že konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný,“ přiznal trenér Autoskla Jiří Doležal.

„Utkání s Pardubicemi začalo naším brzkým vyloučením a skvěle sehranou přesilovkou Autosklářů. My jsme si ale před začátkem utkání řekli, že do soupeře budeme na našem hřišti šlapat a do konce první části se nám díky lepšímu pohybu a důrazu do branky podařilo stav utkání otočit. Troufám si říct, že ve druhé třetině jsme tempo ještě zvýšili a do nějaké 13. minuty druhé části jsme Pardubice k ničemu nepustili. Ve třetí části jsme chtěli pokračovat v nastolené nátlakové hře všech tří lajn a neslo to své ovoce, vybojovali jsme si početní převahu, kterou jsme využili a pak se ještě trefil třetí útok. Utkání jsme odehráli bez klíčových 4 hráčů, takže jsem na tým nesmírně pyšný, protože ukázal, že se i bez největších hvězd může rovnat těm nejsilnějším soupeřům, Autosklářům ale také chybělo několik top hráčů, to je důležité si přiznat. Nechci kluky přechválit, ale tohle byl nejlepší výkon v letošním ročníku, pokud budeme v této hře pokračovat, budu ten nejvíce spokojený kouč,“ zhodnotil utkání s úsměvem Filip Červinka.

Plzeň pokořila hranici 12 gólů a stále se drží na čele


Z jasné výhry se mohla radovat Plzeň, která svého soupeře vůbec nešetřila. Nové Strašecí prohrálo 3:12. „Zápas v Novém Strašecí byl pro nás zkouškou kvůli absenci trenéra a několika klíčových hráčů. To se projevilo v koncentraci hráčů, která nebyla stoprocentní. Soupeř toho využil, když šel do překvapivého vedení již ve druhé minutě. Z nepříznivého začátku se ale náš tým brzy oklepal a dále nepouštěl soupeře do nebezpečných zakončení. Konečný stav 3:12 ale neodpovídá poměru střel na bránu, kdy jsme po celý zápas trefovali gólmana soupeře. Kvalita soupeře, při vší úctě, a naše nasazení, však nebyly dostatečnou přípravou pro blížící se play off,“ je si vědom plzeňský Jiří Štípka.

Rozdílem tří branek dokázala zvítězit Mladá Boleslav, která se představila na hřišti Dobřan. Druhá půlka zápasu byla vyrovnaná, takže nakonec rozhodla první třetina, v níž se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Těsnou výhru si připsal Písek, který hostil Ústí. „Bylo to šťastné vítězství. Soupeř byl těžký, a po většinu zápasu lepším týmem. My jsme střídali lepší a horší chvilky. Naším nejlepším hráčem byl brankář Čapek. Chytal skvěle. Hráči hráli obětavě za to zaslouží pochvalu,“ byl spokojený trenér Písku Vít Čapek.

Za plný počet bodoval také Kert Park, který si poradil s Mladou Boleslaví. „První a jedinou konfrontaci v této sezoně jsme měli s Mladou Boleslaví v rámci zimní přípravy na turnaji v Plzni. Boleslav se sice pohybuje v nižších patrech tabulky, ale při poradě před utkáním jsem naše hráče upozorňoval na to, že každý zápas je jiný, a to se také potvrdilo. Soupeř hrál úplně jiný hokejbal, než předváděl v našem prvním duelu. Při snaze uhrát body Boleslavští předváděli jednoduchou hru v jejich obranném pásmu a dlouhými loby dostávali míčky až za naši obranu, což nám v první třetině dělalo dost problémy. Od druhé části jsme důrazněji forčekovali a to znamenalo více stráveného času před soupeřovou brankou, kde však bylo těžké se prosadit v soubojích 1 na 1 díky presingové obraně soupeře. Myslím, že jsme měli v celém utkání mírnou převahu a více gólových šancí, ale s těmi si dobře poradil domácí gólman Krinwald. Důležité pro zisk tří bodů bylo naše nasazení a řekl bych, že jsme to v Bolce ubojovali, a to v hodně okleštěné sestavě. Za to bych chtěl mým svěřencům poděkovat,“ vzkázal týmu Karel Manhart.

Partneři českého hokejbalu