Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hráči si na tréninkové dávky v Litomyšli zvykli a užívají si je.
Hráči si na tréninkové dávky v Litomyšli zvykli a užívají si je. (autor: Mládežnický hokejbal )

Kromě náročných tréninků je tu i velká sranda, shodují se Doležal s Růžičkou

Datum: 02. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Camp talentované mládeže v Litomyšli mladší skupiny kategorie do 13 let napsal již páté pokračování. Čtvrteční program 2.8. se nesl v duchu dvoufázových tréninků na zimním a atletickém stadionu. Nadaní hokejbalisté si užívali notné dávky cvičení tabata a na hřišti v plné zbroji si pak přišli na nespočet střeleckých cvičení s kladeným důrazem na správné vedení míčku a přehled ve hře. Po výtečné večeři se hráči přesunuli do klubovny místního ubytování, v níž podstoupili videorozbor svých tréninků na zimní stadionu. V pátek 3.8. se čeká na talentované hokejbalisty předposlední den, v jehož rámci si zajisté do sytosti užijí další sportovní zábavu.

Mladší skupina hráčů si na letní tréninkovém táboru v Litomyšli užila notnou dávku tréninků na přilehlém atletickém stadionu, kde kvarteto kondičních trenérek talentované hráče rozhodně nešetřilo. „Nejdříve jsme skákali přes švihadla, pak jsme trochu zlobili, tak jsme dělali náročnější cviky,“ přiznává upřímně Jakub Doležal z pardubického Autoskla. „Běhali jsme, dost posilovali tělo a pak už byl konec,“ culí se Doležal.

Účastníkům kempu se líbí všechny tréninkové jednotky, které ale v první řadě? „Nejvíce se mi líbí tréninky na hřišti, kde jsme se zaměřovali na střelbu a různé přihrávky v pohybu, aby hlavně byly přesné na hokejku,“ prozrazuje Doležal. „Trenéři nám hodně kladou na srdce, abychom dávali přesné nahrávky na hokejky, zvedali při nich hlavu, abychom měli přehled ve hře a vše musí být v pohybu, protože o tom je hokejbal,“ uvědomuje si člen mladší skupiny na Campu talentované mládeže Doležal.

Po volnějším dnu jsem se cítil o dost lépe


Letošní kemp v Litomyšli je stíhán enormními tropickými teplotami, které hráče ale nedokážou zlomit! „Camp zvládám v pohodě, i když máme hodně náročné tréninky, tak se to dá zvládnout a jednoznačně bych všem doporučil, aby se kempu zúčastnili i ostatní, co tu nejsou, protože mimo tréninků je tu i velká sranda,“ vzkazuje všem ostatním mladým hokejbalistům Doležal, jenž nastupuje za HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice.

Nejen starší skupina hráčů kategorie U13 v Litomyšli kvitovala volnější středeční den, jenž mohl nemalým nadějím dodat velkou dávku energie a povzbuzení do další dřiny. „Po volnějším dnu jsem se na trénincích cítil o dost lépe. Hlavně jsem měl více síly, už jsem nebyl tolik unavený,“ upozorňuje Prokop Růžička z Kyjova. Nedílnou součástí kempu je už několikrát zmiňovaná kondiční příprava. „Hodně jsme běhali a zaměřovali se na cvičení tabata,“ prozrazuje nesporný talent Prokop Růžička.

Rozdíly mezi tréninky u mladší a starší skupiny jsou veliké


Jedenáctiletý hokejbalista Prokop Růžička z Kyjova začínal Camp talentované mládeže v mladší skupině, ale svými výtečnými výkony si řekl o přesun do starší skupiny, v níž se také rozhodně neztrácí. „Dost mě to potěšilo, ale i překvapilo,“ přiznává Růžička. „Rozdíly mezi tréninky u mladší a starší skupiny jsou veliké. Nyní mi přijdou o dost delší a obsáhlejší,“ zamýšlí se Prokop Růžička.

„Na hřišti se hodně zaměřujeme na práci v malých prostorech, kde je na vše o dost méně času a je potřeba lepší a rychlejší orientace,“ popisuje Růžička. Jak už bylo jednou zmíněno, tak se nadaní hokejbalisté těší z notné dávky cvičení tabata na atletickém stadionu v rámci kondiční přípravy. V čem vlastně tyto tréninky spočívají? „Trenérky pustí nějakou písničku, ve které zazní three, two, one, go a začneme dělat nějaký cvik. Ať už to jsou angličáky, nebo sklapovačky. Kliky a dřepy teda neděláme, ale ostatní cviky musíme dělat do té doby, než v té písničce opět zazní three, two, one, go,“ vypráví s nadšením v hlase Prokop Růžička.

Fotogalerie:

CTM – 02.08.2018

Partneři českého hokejbalu