Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad se s Porubou znovu potká v kvalifikačním turnaji o postup do finále Extraligy dorostu!
Letohrad se s Porubou znovu potká v kvalifikačním turnaji o postup do finále Extraligy dorostu! (autor: Iva Janoušková)

Kvarteto dorosteneckých celků se popere o poslední vstupenku na finálový turnaj!

Datum: 27. 05. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tento víkend 1. – 2.6. se v plzeňské hokejbalové hale uskuteční kvalifikační turnaj Extraligy dorostu o postup na finálový turnaj! Na západ Čech přijedou týmy, které se v základních divizích Východ a Západ umístily na 3. – 4. místech. Finálový turnaj už zná jasné čtyři účastníky, kterými jsou celky, jež se v divizích umístily na 1. – 2. pozici. Z kvalifikačního turnaje tak na finálový turnaj může postoupit pouze vítěz! O poslední vstupenku bude bojovat Kladno, domácí Plzeň, Letohrad a Poruba.

Vítěz základní části Extraligy dorostu, respektive vítěz divize Západ z Hostivaře a divizní vicemistr v podobě berounských Keltů se těší z přímého postupu na finálový turnaj. Z východní divize postupuje rovnou do finále dominantní celek z pardubického Autoskla, který v sezoně zatím prohrál pouze dvě utkání a jedno po nájezdech. Společně s ním se z postupu radoval i Svítkov, jenž skončil v divizi Východ na druhé příčce. Na finálovém turnaji ve Veselí nad Lužnicí, jenž vypukne o týden později 8. – 9.6., se představí 5 nejlepší dorosteneckých týmů v České republice. Na kvalifikačním turnaji v Plzni se tak hraje opravdu o všechno, nebo nic.

Domácí kvalifikant z Plzně obsadil v divizi Západ 3. místo se ziskem 63 bodů. Mečouni v 27 duelech nastříleli 140 gólů a 55 jich obdrželi. Letohrad obsadil 3. místo v divizi Východ a po stejném počtu zápasů, jakým disponují všechny dorostenecké celky, se může pyšnit ziskem 61 bodů a 130 vstřelenými góly. Jeleny může společně s Porubou děsit mnoho obdržených gólů. Z kvalifikačního kvarteta obdržely shodně nejvíce branek - 78. Kladno s Porubou tak vyráží na turnaj do Plzně ze 4. pozic ve svých divizích. Kladenští posbírali v 27 duelech základní části 48 bodů, Poruba o sedm více. Sokolové z Moravskoslezského kraje se pro jarní část notně posílili a na kvalifikačním turnaji rozhodně nebude k vidění jasný favorit, jenž by vyčníval nad ostatními. Nebo se pleteme a jeden ze zmiňovaného kvarteta lehce proklouzne do finále?


Partneři českého hokejbalu