Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad neztratil v letošním ročníku ani bod. Kyjov se snaží o postup do semifinále.
Letohrad neztratil v letošním ročníku ani bod. Kyjov se snaží o postup do semifinále. (autor: Iva Janoušková)

Letohrad a Pardubice mají nakročeno na finálový turnaj! Plzeň se vzpírá Suchdolu

Datum: 03. 04. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Extraliga mladšího dorostu letos opět trochu pozměnila formát a ze tří kvalifikačních skupin se do „play-off“ probojuje celkem devět týmů, tedy první tři z každé skupiny. Vítězové základních skupin automaticky postupují na finálový turnaj, kde je doplní dva první celky ze semifinálového turnaje, jehož se zúčastní družiny na druhých až třetích místech kvalifikačních skupin. Jediným celkem, který v letošním ročníku ještě neprohrál, je obhájce titulu z Letohradu! Pardubické Autosklo pak ve skupině A ztratilo jen dva zápasy po nájezdech a kráčí střemhlav za přímým postupem do finále.

Autosklo skupinu A sice vede, Hostivař se ale nevzdává

Situace v kvalifikační skupině A je jasná. Pokud Pardubice budou sbírat i nadále body jako na běžícím pásu, první místo rozhodně nedají z ruky. Na druhou Hostivař mají náskok sedmi bodů a oba tyto týmy mají stejný počet odehraných šestnácti zápasů. Poslední postupující třetí pozici okupují mladoboleslavští Tygři, kteří odehráli pouze patnáct zápasů a pyšní se čtyřbodovým náskokem na čtvrté Kladno, jež má ale odehráno o dva zápasy více. Do bojů o postup už jisto jistě nepromluví berounští Kelti, Svítkov ani ústecká Elba, která v letošní sezoně nezískala ještě ani bod, a to v roce 2012 vyhrála Extraligu mladšího dorostu a patřila vždy mezi mládežnické nejsilnější týmy!

Individuálním statistikám základní skupiny A vévodí útočník Hostivaře Jan Čejka, který si v jarní části připsal v 15 letech premiéru v mužské nejvyšší soutěži CROSSDOCK Extralize v dresu mistrovského Kert Parku! Z 11 duelů v týmu mladších dorostenců Hostivaře si připsal bezkonkurenčních 45 kanadských bodů za 25 tref do černého a 20 asistencí. Mezi střelci je také nejlepší, mezi nahrávači nade všemi ční Lukáš Lhota z Mladé Boleslavi s dvaadvaceti přesnými pasy. Kuriozitou je, že právě tento plejer mladoboleslavských Tygrů hraje na střídavý start za starší dorostence Hostivaře!

Strážcům svatyně v individuálních statistikách vládne Radim Hnát, jenž chytá za pardubické Autosklo. Odchovanec Poličky se jako jediný může pyšnit procentuální úspěšností zákroků nad 90%, přesně je to 91,24%, druhý Lukáš Fukárek z Mladé Boleslavi je na čísle 88,29%.

Pořadí skupiny A:

1. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - 16 zápasů 43 bodů
2. HBC Hostivař - 16 z. 36 b.
3. HBC Tygři Mladá Boleslav - 15 z. 31 b.
4. HBC ALPIQ Kladno - 17 z. 27 b.
5. SK Kelti 2008 - 16 z. 16 b.
6. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - 16 z. 15 b.
7. Elba DDM Ústí nad Labem - 16 z. 0 b.

Suchdol dlouho působil neporazitelným dojmem, Plzeň s Kert Parkem ale začaly kousat

Jihočeský Suchdol v podzimní části válcoval jednoho soupeře za druhým, nedávno si ale na něj přišli plzeňští mečouni, kteří stejně jako Kert Park potvrzují vzrůstající formu. Suchdol sice ztrácí na aktuálně první Plzeň dva body, má však o tři zápasy méně odehráno a třetí Pražané z Kert Parku ztrácí na Suchdol tři body, ale mají odehráno o dva zápasy více. Suchdolští hokejbalisté tak mají postup z prvního místa na finálový turnaj plně ve svých rukách. Týmy na 4. – 8. místě už pak podle všeho do postupové trojice nepromluví, Pedagog ale ještě může překvapit!

Ve druhé kvalifikační skupině se v kanadském bodování nejvíce daří hokejbalistovi ze Suchdolu. Kapitán jihočeského souboru David Braun posbíral z 15 duelů 47 kanadských bodů a je zároveň nejlepším nahrávačem, kdy přihrávala už na 29 branek! Kdo ale nejvíce pálí ostrými? Je to Lukáš Zelenka z českobudějovického Pedagogu, jenž se z gólu radoval už ve dvaadvaceti případech, o tři branky za ním zaostává Lukáš Suchánek z pražského Kert Parku a s mankem čtyř gólů již zmiňovaný David Braun.

Gólman Kert Parku Adam Valachy dosud odchytal 10 zápasů a v průměru obdrží jen 1,10 branek na zápas, právem mu tak patří aktuální první pozice mezi brankáři. Těsně za ním se nachází mistryně světa z Pardubic Aneta Tupá střežící klec jihočeského Suchdolu. Ta se pyšní 1,44 průměrem obdržených branek zá jedno utkání. Nejlepším v procentuální úspěšnosti zákroků je ale úplně někdo jiný! Libor Kojzar z Plzně se může těšit z číslice 92,94%.

Pořadí skupiny B:

1. HBC Plzeň - 20 zápasů 48 bodů
2. SK Suchdol nad Lužnicí - 17 z. 46 b.
3. HC Kert Park Praha - 19 z. 43 b.
4. SK Pedagog České Budějovice - 20 z. 34 b.
5. TJ Snack Dobřany - 18 z. 24 b.
6. HBC Prachatice - 19 z. 18 b.
7. TJ KOVO Praha - 19 z. 7 b.
8. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - 18 z. 5 b.

Obhájci titulu neztratili ještě ani bod! Lepšící se Třinec atakuje 3. místo

Letohradští jeleni loňský ročník Extraligy mladšího dorostu ovládli, když ve finálovém utkání finálového turnaje doslova roznesly na kopytech plzeňské mečouny. Od té doby stále nepoznali krutost porážky a ztrátu jediného bodu. Postup na další finálový turnaj tak mají na 99,9% jistý. Druhé Malenovice ztrácí na první jeleny propastných 10 bodů, Kyjov ze třetí pozice na Malenovice zase bodů 8. Kolem třetího a zároveň posledního postupového místa na semifinálový turnaj se však může strhnout nelítostný boj. Třinec se v jarní části prezentuje výbornou formou, nejvíce potrápil Letohrad a na Kyjov má manko pouze šesti bodů.

Leckdo by čekal na předních příčkách individuálních statistik letohradské hokejbalisty, ti největší tahouni ale nastupují pravidelně za extraligový mužský tým, nebo v prvoligové Poličce. Jedná se o největší hvězdy týmu a členy reprezentační osmnáctky Filipa Luxe, jenž hraje druhou nejvyšší soutěž za Poličku, Filipa Faltuse, který se stal stabilním členem jelenů v CROSSDOCK Extralize a Vojtěcha Bogdányho, jenž podzim odehrál za starší dorostence Hradce Králové, ale teď už nakukuje do mužského celku Letohradu. Vedení v kanadském bodování si tak drží Jan Cienciala z Třince, který v 14 zápasech dosáhl na úctyhodných 48 kanadských bodů za 30 gólů (nejlepší v celé soutěži) a 18 asistencí. Mezi nahrávači je pak nejlepší hráč Malenovic Martin Brázdil s 26 přesnými gólovými pasy.

Brankářům vévodí David Manučarjan z Letohradu, jenž jako jediný v celé extralize stlačil průměr obdržených branek za zápas pod jeden gól (0,64). Připsal si tři nuly a pyšní se 94,57 procentuální úspěšností zákroků. Druhým nejúspěšnějším brankářem je Jan Pleskač z Kyjova, který vychytal dvě nuly a v procentuální úspěšnosti zákroků se blíží hranici devadesáti procent.

Pořadí skupiny C:

1. SK Hokejbal Letohrad - 16 zápasů 48 bodů
2. HBC Malenovice - 16 z. 38 b.
3. HBK Kyjov - 17 z. 30 b.
4. HBC Enviform Třinec - 17 z. 24 b.
5. TJ Sokol Poruba - 16 z. 19 b.
6. HBK Bulldogs Brno - 16z. 6 b.
7. TJ Sršni Svitavy - 16 z. 6 b.

Světlá nad Sázavou hostí semifinálový i finálový turnaj

Na semifinálový turnaj se probojují týmy, jež skončí v kvalifikačních skupinách na 2. – 3. místě. Do pětičlenného finále, které se uskuteční o týden později druhý víkend v červnu postoupí ze šesti semifinalistů dva nejlepší celky! Vítězové kvalifikačních skupin mají v kapse přímý postup na finálový turnaj, podle všeho se z tohoto privilegia budou těšit celky pardubického Autoskla, Suchdolu nad Lužnicí a Letohradu. Budou se z obhajoby titulu radovat opět po roce letohradští jeleni? Nebo se Pardubice se Suchdolem a dalšími dvěma celky tomuto celu vzepřou?

Místo konání finálových akcí: Zimní stadion Světlá nad Sázavou – plně vybavená hokejová hala
Povrch: plast od Sport Court
Semifinále: 2. – 3.6.2018 -> 6 týmů (aktuálně HBC Hostivař, HBC Tygři Mladá Boleslav, SK Suchdol nad Lužnicí, HC Kert Park Praha, HBC Malenovice a HBK Kyjov)
Filáne: 8. – 10.6.2018 -> 5 týmů (3 týmy přímý postupu – aktuálně HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, HBC Plzeň a SK Hokejbal Letohrad)

Partneři českého hokejbalu