Hráči Malenovic porazili Porubu na jejím hřišti. (autor: FB: HBC Malenovice)

Letohrad na podzim jako jediný nepřišel ani o bod, derby pro Kert Park a Autosklo!

Datum: 06. 12. 2017
Autor: Anna Kuželová

Stejně jako v ostatních kategoriích je i v Extralize mladšího dorostu podzimní část za námi. O posledním víkendu byla ukončena v osmi zápasech, v nichž bylo k vidění pražské a pardubické derby. V obou případech se z výhry radovali hosté, tzn. Kert Park a Autosklo. To se společně s týmem Suchdolu a Letohradu usadilo na prvním místě tabulky, na kterém přečká zimní přestávku. Zápasy znovu odstartují 18. února. Je nezbytně nutné zdůraznit, že jediným dosud neporaženým celkem bez ztráty jediného bodu je obhájce titulu SK Hokejbal Letohrad!

Skupina A

Pardubické Autosklo uzmulo derby až v závěru

Pardubické derby se odehrálo na hřišti Svítkova, kam zavítalo Autosklo. O své výhře rozhodli hosté ve třetí třetině, kdy vstřelili tři branky, a vyhráli tak 5:3. „Víceméně po celou dobu zápasu jsme byli herně lepší, ale nedařilo se nám více se gólově prosazovat, a proto byly první dvě třetiny na branky vyrovnané. To jsme zlepšili v poslední třetině, kde jsme se prosadili hned třikrát. Na to už se soupeři těžko odpovídalo. Každopádně musím říct, že nešlo o tak jednoznačný zápas, jako ten předchozí,“ byl si vědom hráč Autoskla Lukáš Mach.

Nejtěsnějším možným výsledkem porazilo Kladno Beroun. Jedinou branku vstřelilo v první třetině a těsný náskok udrželo až do konce. Podstatně více gólů padlo na boleslavském hřišti, kam zavítala Hostivař. Také tady rozhodli hosté třemi brankami v závěrečné patnáctiminutovce a vyhráli 5:2. „Pro nás byl tenhle zápas velmi důležitý, ale bohužel se nám moc nepovedl. Lepší jsme byli pouze v prvních deseti minutách, z čehož jsme vytěžili pouze jednu branku, což bylo málo. Po vyrovnání Hostivaře, jsme přestali hrát a soupeř byl od té doby daleko silnější na míčku, my jsme ho ihned po získání odevzdávali a báli se něco vytvořit, když už jsme si šance vytvořili, skončily nepřesným zakončením. V zakončení a v řešení brankových příležitostí byli lepší Hostivařští, proto hosté vyhráli zaslouženě. Velkou roli hrál také dobrý výkon Čejky, kterého se nám nepodařilo uhlídat. I přesto si myslím, že ani my se nemáme za co stydět, utkání mělo výbornou úroveň na obouch stranách, a tak si hojný počet diváků přišel na své,“ našel i přes prohru pozitiva utkání trenér Boleslavi Lukáš Nevosad.

Skupina B

Pražské derby vyhrál Kert Park v první třetině

V sobotu se proti sobě postavily týmy Jindřichova Hradce a Dobřan. V první třetině se domácí ujali vedení 4:1. Po bezbrankové druhé části vstřelily oba celky v té závěrečné po třech brankách, a konečný výsledek se zastavil na cifře 7:4. V pražském derby se v neděli utkalo KOVO s Kert Parkem, a hosté rozhodli o svém vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Domácí ještě ve třetí třetině snížili, to jim však nestačilo a prohráli 2:4.

Jasné vítězství si připsaly České Budějovice, které si poradily s Prachaticemi 8:1. „Po dobrém výkonu z minulého kola v Plzni jsme si mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. V první třetině se nám nedařilo vůbec nic, soupeř nás chvilkami přehrával. Díky přesilovce jsme ji vyhráli jednobrankovým rozdílem. O přestávce bylo v šatně trochu dusno, ve druhé třetině jsme navýšili náskok dvěma brankami ve vlastním oslabení. Ve třetí třetině jsme hráli sedmiminutovou přesilovku, ve které jsme rozhodli o výsledku zápasu. Zajímavé utkání, ve kterém jsme dali osm gólů, ale jen jeden při hře pět na pět, a to ještě gólman Tomášek chytil dva trestné nájezdy,“ shrnul utkání trenér Pedagogu Vratislav Malecha.

Skupina C

Domácí celky nestačily na své soupeře

Na poslední hrací víkend podzimní části zbyla ve skupině C pouze dvě utkání a v obou případech byli úspěšnější hosté. Brno se postavilo proti Kyjovu a v první třetině šlo do jednobrankového vedení. Na rozdíl od soupeře, který v dalších částech hry vstřelil čtyři branky, dali domácí pouze jednu, a prohráli tak 2:4. V druhém utkání se utkala Poruba s Malenovicemi. Góly padaly až ve druhé patnáctiminutovce, kdy se dvakrát prosadili hosté. V závěrečné třetině Malenovice svůj náskok ještě navýšily a vyhrály 1:4.