Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Z MS na Turnaj krajských výběrů. Lucie Kubínová chce znovu slavit
Z MS na Turnaj krajských výběrů. Lucie Kubínová chce znovu slavit (autor: Andrea Jirásková)

Máme jen jeden cíl, hlásá Kubínová. Na úvod předvedla nájezdový skvost

Datum: 23. 06. 2017
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Krajský turnaj výběrů do 15 let je letos výjimečný. Proč? Poprvé v historii zde nastupuje mistryně světa! Lucie Kubínová po zisku zlaté medaile z Pardubic táhne v boji o Hejtmanský pohár, který se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála, za zlatou medailí celek Moravskoslezského kraje a nutno podotknout, že v prvním hracím dnu si se spoluhráči vedla na výbornou. Navíc diváky potěšila i jedním, velmi pohledným, nájezdem.

Nájezd se mi už lépe nepovede

Lucie Kubínová zažívá velmi zajímavý měsíc červen. Na jeho začátku vybojovala na světovém šampionátu s ženskou reprezentací zlaté medaile a v památném finále dokonce vstřelila nesmírně důležitou branku. V šestnácti letech byla benjamínkem Manhartova výběru, nyní si v Brně zkouší naprosto jinou roli. Na hřiště zimního stadionu Úvoz vyběhla s kapitánským céčkem na hrudi a má být tahounem Moravskoslezského kraje za vytouženou zlatou medailí.

Moravskoslezský kraj prošel úvodním dnem bez zaváhání, ve dvou zápasech ani jednou neinkasoval a vstřelil proti nepříjemným soupeřům šest branek. Hvězdná chvilka Lucie Kubínové přišla hned v prvním vystoupení. Ve prospěch jejího týmu bylo nařízeno trestné střílení, se kterým česká budoucnost naložila nejlepším možným způsobem. Forhendovou kličkou si elegantně položila brankáře a přesnou ranou pod víko udeřila. „Přesně tak jsem chtěla zakončit a vyšlo to na výbornou. Lépe už to nikdy neprovedu,“ smála se sama autorka nájezdu.

Do Brna jsme přijeli jen s jediným cílem!

Po prvních dvou zápasech základní skupiny byla s výkonem Moravskoslezského kraje spokojena. „Zatím hrajeme dobře, můžeme být s našimi výkony spokojeni,“ komentuje první hrací den Lucie Kubínová a dodává: „Uvidíme, zda si to přeneseme i do dalších zápasů. Následující den nás čekají další duely proti reprezentaci a Plzeňskému kraji, které musíme zvládnout stejně kvalitně,“ dodává.

Již na úvod brněnského turnaje došlo k repríze loňského finále, Moravskoslezský kraj vrátil Ústeckému porážku a zvítězil 2:0. Finálovou bitvu loni Kubínová sledovala pouze z tribuny, protože ve Dvoře Králové reprezentovala výběr ženské reprezentace. Letos však myslí se svým týmem nejvýše. „Přijeli jsme do Brna s jediným cílem a to je celý turnaj vyhrát,“ reaguje na otázku ohledně ambicí Moravskoslezského kraje.

Akci podporuje město BRNO!


Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

Partneři českého hokejbalu