Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Strouhal patří mezi nejtalentovanější dorostence díky jeho rychlosti a technice.
Jan Strouhal patří mezi nejtalentovanější dorostence díky jeho rychlosti a technice. (autor: Jana Nekolová)

Měli jsme vyrovnaný tým, ve kterém mohl dát gól úplně každý, upozorňuje Strouhal

Datum: 14. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Pardubické Autosklo zažívá v poslední době nesmírně plodné ročníky. V tom letošním se mladším dorostencům podařilo obhájit bronzové medaile z loňské sezony a starší dorost zase obájil extraligový titul! Nedílnou součástí útočných mistrovských řad byl i Jan Strouhal, který do Autoskla přestoupil ze Svítkova a těší se z velkých úspěchů. „Nesoustředím se až tak sám na sebe jako na to, abych hlavně co nejvíce pomohl svému týmu. Hokejbal je přeci týmový sport, nikoliv sólový,“ zdůrazňuje talentovaný hokejbalista.

Máte za sebou nesmírně povedenou sezonu, kdy jste ve finále Extraligy staršího dorostu porazili Plzeň 3:1 na zápasy. Co nakonec rozhodlo o vašem vítězství?
Řekl bych, že v první řadě u nás rozhodla týmovost, neméně důležitý podíl na výsledku má i náš brankář Pája (Pavel Foršt pozn. red.) a samozřejmě by to nešlo bez kapky štěstí, které tentokrát bylo na naší straně.

Třetí finálový duel přinesl nesmírně vyrovnanou bitvu, kterou jste rozhodli až v samostatných nájezdech. Jaká atmosféra panovala před nájezdy? Byla cítit nervozita:
V nájezdech jsme si věřili, bez toho by to nešlo. Letos jsme v této disciplíně snad ani neprohráli. Věděli jsme, že nám záda kryje opět skvělý Pája, takže jsme si hned věřili o to víc. Nervózní jsme určitě byli, ale to k tomu přeci tak nějak patří.

Ve čtvrtém finálovém klání jste po dvou třetinách vedli 2:1 a nakonec vyhráli 3:2. Jaké faktory rozhodly o osudu tohoto duelu?
Už jsme věděli, o co hrajeme a neměli jsme se na co šetřit, tak jsme se do zápasu snažili dát svoje maximum. A ono to vyšlo! Vždyť na tenhle zápas jsme dřeli celou sezonu, tak nepřipadalo v úvahu, že bychom to vzdali bez boje.

Fyzicky náročnější byla pro tým letošní sezona


Vy jste celou sezonu, a hlavně v play off patřil ke stěžejním hráčům pardubické sestavy. Se sezonou tak asi panuje více než spokojenost, je to tak?
Spokojenost panuje na více než 100%. Nicméně se nesoustředím až tak sám na sebe jako na to, abych hlavně co nejvíce pomohl svému týmu. Hokejbal je přeci týmový sport, nikoliv sólový.

Když se ještě vrátíme k semifinále, tak v něm jste se v repríze loňského finále střetli v derby s Hradcem králové, kterému jste povolili ze tří zápasů pouze 4 branky a vy jste jich nastříleli 10! Stav série vypadá jednoznačně, bylo to tak? Nebo Hradec kousal?
Co se týče Hradce, tak jsme sice vyhráli 3:0 na zápasy, ale série rozhodně tak jasná nebyla. Hradec předvedl kvalitní výkony, za které se rozhodně nemusí stydět.

Mistry jste se stali podruhé za sebou. Vy pamatujete i loňský titul, bylo těžší vyhrát v loňském ročníku, nebo obhájit? Hrálo se totiž dvěma různými formáty soutěže!
Ani jeden herní formát nebyl rozhodně lehký, ale fyzicky náročnější pro tým byla letošní sezona díky své nadstavbové části, kdy jsme museli odehrát více vyrovnanějších zápasů v delším časovém horizontu.

Naděje na šampionát v Kanadě se rozplynuly kvůli zranění


Po základní části jste skončili na druhém místě a nikdo v ní z pardubických hráčů neskončil v elitní desítce kanadského bodování, a to jste málo branek rozhodně nedávali. Čím si to vysvětlit?
Měli jsme jednoznačně kvalitní a vyrovnaný tým, ve kterém mohl dát gól úplně každý. Jsem rád, že jsem součástí týmu, kde si jsou všichni hráči vědomi, že tady nelze hrát sám na sebe, protože taková hra má pak akorát tak negativní dopad na celý tým.

Dlouhodobě patříte mezi výrazné tváře pardubického dorostu. Nemrzí vás, že vás míjí pozvánky do juniorské reprezentace, která se za měsíc představí na mistrovství světa v Kanadě?
Tak samozřejmě, že mě to mrzí, ale bohužel se mi v podzimní části obnovilo zranění ramene, které mi na delší dobu dalo s hokejbalem stopku. Tam se veškeré moje naděje na letošní Kanadu rozplynuly. Jsem rád, že jsem nakonec vůbec mohl týmu pomoci s vrcholem sezony a obhájit titul!

Vy jste v minulosti patřil sousednímu Svítkovu, proč jste se vlastně rozhodl pro přesun do Autoskla? Zpětně toho lze asi jen těžko litovat, že? Patří tak mezi vaše další cíle posun do základní sestavy mužského extraligového týmu, který rok co rok bojuje o příčky nejvyšší?
Přestupu rozhodně nelituji. Na „Alfě“ máme skvělou partu, díky které máme i super výkony. Určitě je sen každého mladého hráče stát se součástí extraligového týmu, ne jinak je tomu i u mě. Ale to záleží především na trenérovi Mašíkovi, jestli mi dá v příštím ročníku šanci. Nicméně bych si chtěl ještě odehrát na maximum svoji poslední sezonu ve starším dorostu, která mě příští rok znovu čeká.

Autor fotky: Jana Nekolová (Jan Strouhal vlevo se svými spoluhráči, druhý zprava Šimon Moravec - reprezentační forvard národního týmu U20)

Partneři českého hokejbalu