Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pardubický Svítkov jede bojovat do Mladé Boleslavy o druhé vítězství v sezoně.
Pardubický Svítkov jede bojovat do Mladé Boleslavy o druhé vítězství v sezoně. (autor: Jana Martinů)

Míříme na souboj mladších dorostenců! Potvrdí Tygři roli favorita proti Svítkovu?

Datum: 05. 11. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Redakce hokejbal.cz tuto neděli poprvé vyráží přímo do dějiště extraligy mladšího dorostu! V rámci zápasů kola i v nižších soutěžích, a také právě mládežnických kategoriích, se vydáme do středních Čech, kde se budou mladoboleslavští Tygři rvát o body s protihráči z pardubického Svítkova. Samozřejmostí je i rozhovor s nejlepším hráčem tohoto střetnutí, který se po skončení utkání objeví na naší facebookové stránce! 

Středočeši hájí třetí místo

Extraliga mladšího dorostu má před sebou v letošním roce ještě jeden hrací měsíc, protože poslední utkání jsou plánovaná i na začátek prosince. Celá sedmičlenná skupina A má však za sebou minimálně šest zápasů a forma všech celků už je tak zřejmá i z tabulky. Zatímco jednoznačnými favority skupiny A jsou hráči Autoskla Pardubice, Mladá Boleslav se snaží držet co nejblíže v závěsu za druhou Hostivaří. Na tu ale Středočeši momentálně ztrácí čtyři body, a to mají odehráno o zápas více! Hostivař pak ztrácí stejný počet bodů na zmiňované Autoskláře.

Svítkov brzdí neproduktivní ofenziva

Pardubičtí do Mladé Boleslavi nebudou cestovat jako favorité, o to více by byli šťastnější, pokud by se jim nečekaně povedlo vybojovat u Tygrů nějaký bodový zisk. Momentálně předposlední Východočechy při pohledu na tabulku trápí ofenziva, jelikož za šest zápasů vstřelili pouze třináct branek. V posledních zápasech to bylo ale spíš o jejich defenzivě. Svítkovu se totiž ideálně nedařila obranná činnost a ve spojení proti síle útočících hráčů Hostivaře a Kladna to bylo dohromady za dva zápasy hned čtrnáct obdržených branek! Jinak ale Svítkov neměl ze začátku sezony špatné výsledky, bojovné výkony ale na body většinou nestačily, a tak přišly prozatímní jediné tři body pouze za domácí výhru proti ústecké Elbě.  

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC JTEKT Svítkov Stars, neděle 5.11., 14:30

Partneři českého hokejbalu