Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autoskláři vynulovali Suchdol, kterému tak zadělali na problémech v boji o postup do finále.
Autoskláři vynulovali Suchdol, kterému tak zadělali na problémech v boji o postup do finále. (autor: http://alfa-pripravka.rajce.idnes.cz/)

Mladší dorost Suchdola a Letohradu si to na dálku rozdá o postup do finálové čtyřky

Datum: 18. 05. 2017
Autor: Tomáš Nejedlo
Sdílej přes:

Rovněž v kategorii mladšího dorostu vyvrcholily boje ve čtvrtfinálové skupině, kde se už vykrystalizovala podoba finálové čtveřice. Tam si zajistil už s předstihem postup celek Hostivaře, další týmy musely třeba v minulém kole bojovat. Úspěšně to zvládly Plzeň a Pardubice, když po tříbodových výhrách už můžou spřádat plány na finálové boje. Boj na dálku o čtvrté postupové místo svedou týmy Suchdola nad Lužnicí a Letohradu. Jihočeši hostí Plzeň a Letohrad, který je na tom v tabulce o dva body lépe, přivítá Pardubice.

Čtvrtfinálová skupina - Letohrad deklasoval oslabenou Hostivař a nakročil k postupu do finále!

Díky třem trefám v prostřední třetině si mladíci z Plzně zajistili výhru proti Kladnu a zároveň také postup do finálového turnaje. „Tenhle zápas měl z naší strany úplně jiné parametry než ten v Letohradu. Kluci šli za vítězstvím i přes nepříznivý stav po první třetině. Možná nám pomohlo to, že jsme nezvykle mnoho času v posledních trénincích věnovali přesilovkám. V těch jsme totiž otočili vedení zpět na naši stranu. A když už to vypadalo na klidný konec, trenéři Kladna vyburcovali tým impulsem s power play a odměnou jim bylo snížení. Tím byl zápas dramatický až do samotného závěru. Máme body, které rozhodly o postupu do Kutné Hory. Prvního z vytčených cílů jsme tedy dosáhli,“ těšilo trenéra Plzně Josefa Kadaněho.

„V Plzni jsme nebyli horším týmem, bohužel nám trochu chybí zarputilost a vůle vyhrát vyrovnaná utkání, to nám chybí v celé čtvrtfinálové skupině. Jsem rád, že to kluci nezabalili, bojovali jsme až do konce zápasu. Plzni jsme v boji o postup nic nedarovali zadarmo,“ utrousil kladenský trenér Jaroslav Procházka.

V Pardubicích neskórovali a postup do finálového turnaje si značně zkomplikovali. Mladíci ze Suchdola nad Lužnicí v pardubických Polabinách padli 0:3 a postup ve svých rukou nemají. „Dnes musím kluky a Anet pochválit za velmi zodpovědnou týmovou práci. Jako stroj jsme minutu po minutě trpělivě ukrajovali ze sil dvou hostujících útoků a dokráčeli si za tříbodovým vítězstvím. Suchdolští většinu zápasu urputně bránili střední pásmo, takže nebylo jednoduché se dostat do podobného tempa jako třeba proti Hostivaři. Kdybychom se zbláznili a nebyli trpěliví, Suchdol by to určitě potrestal. Zároveň nás tyto tři body posunují do Kutné Hory do boje o medaile,“ vypočítal spokojený trenér Pardubic Jiří Doležal.

Překvapivě vysokou porážku 1:9 s Letohradem utrpěl již jistý postupující z Hostivaře. Takový výsledek by v hale na pražském Jižním Městě čekal málokdo. Jenže hosté dřeli, věděli, co je v sázce a museli hrát prostě na krev. Domácí možná soupeře, s vědomím jistého postupu, podcenili a výsledkem jim byl debakl se zdviženým prstem! „V první třetině jsme se proti těžkému soupeři drželi, ale gól ve vlastní přesilovce ve druhé části nás položil. Poté tam soupeři napadalo vše, a ačkoliv jsme se snažili, soupeř už hrál do konce utkání ve velké pohodě. Nebylo to standardní utkání, ale splnilo účel. Dostali jsme do hry hráče, kteří si ve čtvrtfinálové skupině tolik nezahráli a odhalili další nedostatky. Škoda výpadku ve druhé části. Konečný výsledek nemusel být tak jednoznačný,“ hlesl hostivařský lodivod Ondřej Novák.

Skupina o umístění A - Litoměřice schytaly další debakly

Už v pátek se předehrávalo utkání na pražských Lužinách, na hřišti úřadujícího mistra v kategorii mužů, padlo Ústí nad Labem. Mladíci z Kert Parku uspěli 5:2, aby si s chutí zastříleli i o den později, kdy jim sparingpartnera dokonce ve dvou po sobě jdoucích zápasech tvořili hráči Litoměřic, kteří jsou na podobné příděly bohužel zvyklí. Celkové vysvědčení pro jasného favorita znamenalo výsledek 38:0. V neděli si zastříleli také Ústečtí, jedenácti góly to odneslo Stříbro. Oproti tomu zajímavé utkání se hrálo v Mladé Boleslavi, kde se bojovalo, a výsledkem vyrovnaného střetnutí byla výhra Keltů 6:5. Ve výčtu pak ještě uvedeme středeční duel severočeských týmů – Litoměřice v Ústí alespoň jednou skórovaly, leč padly 1:14.

Skupina o umístění B - Písku se zadařilo na jedničku

Tři nedělní duely B skupiny o umístění přinesly věsměs jednoznačné průběhy. České Budějovice proti Kovu v první třetině už čtyřikrát skórovaly, čímž zadělaly na výhru 7:2. Domácího prostředí využil i Písek, když se proti Jihlavě naladil na střeleckou vlnu, své góly si rozdělil mezi všechny třetiny a ofenzivní choutky skončily až na výsledku 9:3. Pražské Kovo svůj výlet do jižních Čech alespoň vylepšilo výhrou v Jindřichově Hradci, kde byli hosté favoritem a tyto předpoklady po výhře 5:1 splnili.

Skupina o umístění C - Svítkov načepoval Buldokům říznou desítku!

V sobotu si v domácím prostředí hráči Svítkova poradili s Buldoky z Brna a výhru zakulatili na 10:0. Ve střelecké notě pokračovali hokejbalisté Stars i v neděli, kdy na pardubické předměstí zavítala Opava a podlehla 1:8. Duel České Třebové s Olomoucí řeší ligová komise, a tak se v neděli hrálo ještě v moravské metropoli. Buldoci si připsali první letošní tříbodovou výhru, když po bojovném výkonu zdolali Kyjov 3:1.

Partneři českého hokejbalu