Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hostivař se utkala s Mladou Boleslaví v rámci akce SCHOOL MATCH.
Hostivař se utkala s Mladou Boleslaví v rámci akce SCHOOL MATCH. (autor: fb: HBC Hostivař)

Mladší dorost zná postupující celky, do konce základní části zbývá 14 dní

Datum: 16. 05. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Extraliga mladšího dorostu se blíží do konce základní části. Postupující celky na semifinálový turnaj jsou jasné. Jsou jimi týmy Autoskla, Hostivaře, Mladé Boleslavi, Suchdolu, Plzně, Kert Parku, Letohradu, Malenovic a Kyjova. Zbývá však ještě čtrnáct dní, během kterých budou odehrané zbývající zápasy. O uplynulém víkendu se nejlépe dařilo Kyjovu, který vyhrál 6:1. Čisté konto udržely Dobřany, samostatná střílení naopak musela rozhodnout dva zápasy.

Hostivař se utkala s Boleslaví před školními diváky


Už ve čtvrtek přivítala Hostivař v rámci akce SCHOOL MATCH celek z Mladé Boleslavi. Po druhé třetině vedla sice 5:0, ale hosté nic nevzdali a v závěrečné patnáctiminutovce pořádně zabrali, nakonec však na Hostivař nestačili a prohráli 5:4. „Zápas se mi hodnotí se smíšenými pocity. Nakonec jsme sice ubojovali důležitou výhru, ale podobné výpadky se nám do dalších zápasů mohou šeredně vymstít. Každý zápas má tři třetiny a končí až závěrečným hvizdem rozhodčího. Na to nesmíme zapomínat. Na druhou stranu musím všechny kluky pochválit za bojovnost a nasazení do hry. Neviděl jsem, že bychom uhnuli z jediného souboje, několikrát jsme ukázkově blokovali střelu. Takto se hraje o důležité body,“ byl spokojený trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Ke druhému utkání nastoupila Boleslav v sobotu, kdy se utkala s Berounem a tentokrát se už mohla radovat ze zisku tří bodů. Do třetice se představili Boleslavští opět na svém hřišti, tentokrát v neděli proti Ústí, kterému podlehli 3:5. Hostivař čekalo druhé utkání v neděli, v němž o vítězi rozhodla jediná branka, kterou vstřelilo domácí Autosklo. „Odehráli jsme dnes z mého pohledu velmi dobré utkání, škoda naší slabší produktivity. Soupeři gratuluji k výhře i k zaslouženému prvnímu místu v tabulce naší skupiny,“ ocenil soupeře Jiří Vaniš.

Zápas čekal také na týmy Svítkova a Kladna, které se postavily proti sobě. ALPIQ vstřelil branku pouze ve druhé třetině, a to na domácí Svítkov nestačilo. Pardubický celek vstřelil čtyři branky, připsal si tři body, a i nadále drží párou příčku.

Souboj prvních dvou ve prospěch Plzně


Prachatice už v pátek přivítaly na svém hřišti vedoucí celek ze Suchdolu, ten si v utkání vybojoval tři body, které mu však soupeř rozhodně nedal zadarmo. Ve třetí třetině se snažil o vyrovnání, to se mu však nepodařilo a prohrál tak 3:4. Ani ve druhém utkání Prachatice nebyly úspěšné. Tentokrát však utkání dospělo až k samostatným střílením, v těch byl úspěšnější Jindřichův Hradec, který zvítězil 3:2.

Těsnou výhru si připsal také Kert Park, který bojoval s Českými Budějovicemi. Ty se dostaly v první třetině do vedení, jež ve druhé části zvrátil Kert Park na svoji stranu. Dvě branky mu nakonec stačily k vítězství 2:1. Čisté konto udržely Dobřany, které zajížděly na hřiště sedmého Kova, odkud si odvezly zaslouženě tři body za konečný výsledek 0:4.

Souboj prvních dvou celků proti sobě postavil domácí Suchdol a Plzeň. Lépe se dařilo hostům, kteří se díky výhře 3:6 z pohledu Suchdolských dotáhli na rozdíl jednoho bodu. „Měla to být tak trochu prověrka na semifinálový turnaj ve Světlé. Z tohoto pohledu nejsem přes výhru úplně spokojený s podaným výkonem od části našich hráčů,“ nebyl spokojený i přes vítězství svého celku hlavní trenér Plzně Josef Kadaně.

Kyjov si zajistil postup na semifinálový turnaj


O vítězi utkání mezi Brnem a Třincem musela rozhodnout až samostatná střílení. Ta si Třinec vynutil díky dvěma brankám ve třetí třetině. V dovednostní disciplíně se však dařilo více domácímu Brnu, který tak zvítězil 4:3. Vysokou výhru si naopak připsal Kyjov, který si poradil se Svitavami. Po vyrovnané první třetině se ujal tempa hry a nakonec zvítězil 6:1.

V měření sil prvních dvou celků byl nakonec o jednu branku lepší Letohrad, který porazil Malenovice 5:4. „Letohrad měl v první třetině územní převahu, ale my skórovali jako první, bohužel soupeř bleskově srovnával. Prohrávali jsme ve druhé třetině o dva góly, a přesto jsme se dokázali vrátit zpět do zápasu, Letohrad vyhrál nakonec zaslouženě, ale i přesto si odvážím tvrdit, že jsme byli vyrovnaným týmem a místy jsme i soupeře přehrávali. Moc mě potěšila bojovnost, odhodlanost týmu a také kázeň, už třetí zápas jsme neměli vyloučeného hráče,“ byl i přes prohru spokojený trenér Malenovic Adam Kovařík.

Partneři českého hokejbalu