Letohrad v utkání s Kyjovem nezaváhal. (autor: Iva Janoušková)

Mladší dorostenci Plzně a Kert Parku s čistým štítem, dva duely dospěly do nájezdů

Datum: 04. 04. 2018
Autor: Anna Kuželová

Velikonoční víkend přinesl další zápasy Extraligy mladšího dorostu. Hrálo se však už od čtvrtka, kdy vše odstartovaly svým zápasem týmy Českých Budějovic a Plzně. Dvě utkání musela rozhodnout samostatná střílení, v nichž se více dařilo Třinci a Jindřichovu Hradci. Nulu naopak udržela Plzeň a Kert Park. Překvapení přinesla porážka Hostivaře, na kterou si vyšlápl Svítkov, jenž zvítězil 7:3. Nejvyšší vítězství zaznamenal Letohrad, který vstřelil jedenáct branek.

Skupina A

Hostivař selhala se Svítkovem

Druhá Hostivař byla jasným favoritem v utkání proti předposlednímu Svítkovu. Papírové předpoklady se však nepotvrdily a Pardubičtí si na svého soupeře vyšlápli. V každé třetině byl Svítkov pokaždé o krok napřed, a za konečných 7:3 si připsal velmi cenné body. „Dnes to rozhodně nebyl náš den a vykoledovali jsme si zaslouženou nadílku. Rád bych vyzdvihl kvalitní hru soupeře, který nás předčil ve všech směrech,“ pochválil výkon Svítkova trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Výsledky:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Hostivař 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Skupina B

Týmy Kert Parku a Plzně udržely čistá konta

Zápasy skupiny B se rozjely už ve čtvrtek, kdy se proti sobě postavily celky Českých Budějovic a Plzně. Hosté o svojí výhře rozhodli už dvěma brankami v první třetině. České Budějovice po celý zápas nevstřelily ani jednu branku, a prohrály tak 0:3. „Byl to velmi dobrý zápas, a to od obou mužstev. Jsme rádi, že byl pro nás vítězný, protože Pedagog je hned pod postupovou čarou, a navíc v posledním vzájemném utkání nám sebral v Plzni dva body. Potěšitelná je další nula, tím spíš, že zejména první lajna domácích je sestavena z velmi kvalitních hráčů,“ byl spokojený trenér Plzně Josef Kadaně.

O den později udržel čisté konto také Kert Park, který porazil Dobřany. Sám vstřelil čtyři branky, díky jasné výhře si připsal tři body, a i nadále se drží v první postupové trojici. Vyrovnané utkání mezi sebou naopak odehrála mužstva pražského Kova a Jindřichova Hradce. Před závěrečnou sirénou bylo skóre vyrovnané 1:1, a o vítězi musela rozhodnout samostatná střílení. V těch byli úspěšnější hosté z Jindřichova Hradce, kteří si tak připsali bonusový bod.

Dalším vítězným týmem byl Suchdol, který si po prohře s Plzní připsal opět tříbodovou výhru. Suchdol se dostal v první třetině do dvoubrankového vedení, Prachatice v dalších dvou částech také vstřelily branky, ale bylo jich méně, než dal soupeř. Suchdol nad Lužnicí tak nakonec zvítězil 5:2.

Výsledky:

TJ KOVO Praha vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1:2 ss (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Prachatice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
TJ Snack Dobřany vs. HC Kert Park Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Jizba M. (Hrdlička), 16. Kovárník (Jizba D.), 24. Mika (Jizba D., Skorčík), 44. Jágr (Suchánek, Kovárník).
Střely: 17:40, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 20.

Skupina C

Letohrad prodloužil neporazitelnost na 16 zápasů, Malenovice nezaváhaly

Vysokou výhru zaznamenal Letohrad, který zůstává i nadále neporažen. Jeho řádění tentokrát odnesl Kyjov, který mu podlehl 11:2. Naopak vyrovnaný zápas odehrály celky Poruby a Třince. Všechny tři třetiny skončily vyrovnaným výsledkem, a tak za stavu 2:2 po pětačtyřiceti minutách musela rozhodnout samostatná střílení. V těch se lépe dařilo Třinci, který zvítězil 3:2.

Hattrickem se v utkání Brno vs. Malenovice blýskl František Mikl, i díky kterému vyhráli hosté 7:2. „Do Brna jsme přijeli v roli jasného favorita. Bohužel jsme soupeře podcenili a po úvodních minutách jsme prohrávali 0:1. Naštěstí nás gól až tak nezaskočil a během chvíle se nám podařilo srovnat. Poté už zápas vypadal podle našich představ, soupeře jsme většinu zápasu přehrávali, i když si i on dokázal vytvořit pár šancí, proměnil ale jen jednu, a tak jsme si i v oslabené sestavě zaslouženě odvezli plný bodový zisk,“ zhodnotil utkání trenér Malenovic Adam Kovařík.

Výsledky:

SK Hokejbal Letohrad vs. HBK Kyjov 11:2 (3:1, 3:0, 5:1)
HBK Bulldogs Brno vs. HBC Malenovice 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
TJ Sokol Poruba vs. HBC Enviform Třinec 2:3 ss (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Chovanec (Dostál), 33. Mišurec (Pížová, Tiefenbacher) - 30. Cienciala (Čanecký), 40. Veselka (Čanecký), rozh. náj. Cienciala.
Střely: 30:39, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0.