Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad se utkal znova po týdnu se Sršni.
Letohrad se utkal znova po týdnu se Sršni. (autor: Iva Janoušková)

Mladší dorostenci Suchdolu a Letohradu stále neporažení! Řádil také Pedagog

Datum: 01. 11. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Špatné víkendové počasí výrazně ovlivnilo hned dvě utkání skupiny A extraligy mladšího dorostu. Jedno muselo být zrušeno a u druhého se změnilo místo konání. Zbylé zápasy se však odehrály. Nejvyšší výhru zaznamenal jihočeský Suchdol, který nad svým oponentem vyhrál 14:2, a zůstává tak společně s Letohradem jediným neporaženým týmem celé extraligy! Naopak bez bodů jsou i nadále tři celky.

Skupina A

Vítr zkomplikoval hned dvě utkání

Jediné utkání, které se kvůli silnému větru neodehrálo, byl souboj Kladna s Ústím. Stav na železničních tratích totiž nedovolil Severočechům se dostavit na utkání, které tak bude přeloženo na jiný termín. Počasí také zkomplikovalo utkání Hostivaře s Berounem. Vítr si totiž pohrál s pražským hřištěm, které ztratilo svůj tvar a utkání se tak muselo odehrát v Berouně. Lépe si s ním poradili Hostivařští, kteří vyhráli 8:3. „Byl jsem spokojen s celkovým výkonem i s předvedenou hrou našeho mužstva. Opory týmu pomohly k celkovému vyrovnanému boji, protože soupeř se nevzdával, muselo se tak bojovat do úplného konce. Zápas se dle mého musel divákům líbit a mnohým přibylo opět několik pár šedých vlasů. Zápas rozhodla naše trpělivost a střelba s důrazem, opřena o kvalitní výkon brankářů,“ zhodnotil utkání trenér Hostivaře Jaroslav Skalický.

Boleslavští zavítali na hřiště pardubického Autoskla, které se aktuálně drží na první příčce tabulky. Po první třetině drželi hosté nerozhodný stav, ale v druhé části se domácí dostali poprvé do vedení. V závěrečné patnáctiminutovce přidali další tři branky a zaslouženě vyhráli 4:0. „V zápasu s Pardubicemi se nám opět povedla pouze část utkání, a to byla první třetina, kdy jsme soupeře dostávali pod tlak, a herně to bylo dle představ. Bohužel jsme nedokázali využít žádnou brankovou příležitost, což se nám stalo osudným. Od půlky zápasu převzali otěže domácí a na rozdíl od nás své šance využili, nám už od třetí třetiny chyběla síla na nějaký zvrat. Soupeř si náskok pohlídal a zaslouženě zvítězil. My se musíme zlepšit především v útočné fázi, kde nám vše o nějakou tu vteřinu trvá déle, než by mělo,“ je si vědom chyb svého týmu trenér Boleslavi Lukáš Nevosad.

Skupina B

Všechna utkání přinesla jasné výsledky

Plzeň s Kert Parkem se proti sobě postavily už ve čtvrtek a jednalo se o jednoznačnou záležitost Plzně, která vyhrála 4:0. „První třetina byla oboustranně velmi kvalitní se šancemi na obou stranách. Ve druhé jsme proměnili několik šancí a odskočili až na rozdíl čtyř gólů. Ve třetí třetině jsem trochu promíchal sestavu. Možná, že to byl jeden z důvodů, že jsme přes herní převahu vyšli střelecky naprázdno. Tým hrál celý zápas velmi dobře, zápas se povedl zejména Michalovi Gallovi, který byl nejvýraznější postavou týmu,“ byl po utkání spokojený trenér Plzně Josef Kadaně.

Nejvyšší výhru zaznamenal stále neporažený Suchdol, který porazil Kovo 14:2. Jednoznačné výsledky však přinesly i další dva zápasy. Dobřany si poradily na svém hřišti s Prachaticemi 9:4 a České Budějovice si vyšláply na Jindřichův Hradec, nad kterým zvítězily 10:0!

Skupina C

Domácí celky inkasovaly dohromady pouze jednou

Kyjov vedl nad Porubou už po první třetině 3:0, skóre dále navyšoval hlavně ve třetí části, kdy se trefil čtyřikrát. Po závěrečné siréně se tak mohl radovat z vítězství 8:1. Letohrad se se Sršni ze Svitav utkal znovu po týdnu. Obě utkání odehrál na svém hřišti a výsledek byl velmi podobný. Tentokrát však neinkasoval ani jednou, navrch přidal ještě jednu branku a vyhrál tak 11:0.

S čistým kontem odehrály utkání také Malenovice, které porazily Třinec 7:0. „Zápas proti Třinci jsme nechtěli podcenit, na soupeře jsme chtěli hned od začátku vletět a nenechat mu žádný prostor. Utkání se nám povedlo díky tomu brzy rozhodnout. Po první třetině jsme vedli už 3:0. Druhá část byla o něco horší, hráči místo střelby volili někdy až zbytečnou kombinaci, ale třetí třetina zase přinesla mírné zlepšení a zvýšení tempa. Utkání jsme tak zvládli bez větších problémů," mohl být po utkání spokojený trenér Malenovic Adam Kovařík.

Partneři českého hokejbalu