Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zápas mezi Berounem a Hostivaří přinesl čtrnáct branek!
Zápas mezi Berounem a Hostivaří přinesl čtrnáct branek! (autor: Ondřej Novák)

Mladší dorostenci ukázali velkým množstvím branek natěšenost na jarní část

Datum: 01. 03. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Také mladší dorostenci vstoupili o uplynulém víkendu do své jarní části. Také je čekal velký mráz, který je však nezastavil ve střelbě branek. Nejvíc jich svému soupeři dal Suchdol, který vstřelil dvanáct gólů. Vyrovnané utkání naopak přinesl duel skupiny B, v němž se proti sobě postavily týmy Prachatic a Dobřan. Hostující celek bral těsné vítězství 3:2.

Skupina A – Utkání v Berouně přineslo čtrnáct branek

Kladno přijelo na ústecké hřiště s malým počtem hráčů, ale i tak si dokázalo s utkáním poradit. Po první třetině sice prohrávalo 1:0, ale tuto ztrátu dokázalo v následující patnáctiminutovce dohnat. Ve třetí třetině navíc přidalo další dvě branky a odvezlo si tak tři body za výhru 1:3.

Velké množství branek přineslo utkání mezi Berounem a Hostivaří. Už po první třetině bylo skóre 3:3 a v dalších patnácti minutách se navýšilo o dvě branky na obou stranách. Rozhodující góly přidali hosté v závěru, kdy rozhodli o svém vítězství 6:8. „Do hodnocení utkání se mi moc nechce, pozitivem jsou maximálně tři body na našem kontě. Výsledek je naopak dost krutý pro domácí. My jsme od úterý každý den trénovali, v sobotu měli náročný tréninkový program v Čimicích a je možné, že se u kluků objevila únava, možná i trochu přesycenost hokejbalem. Což mě tedy na začátku jara a u patnáctiletých kluků docela překvapuje. V každém případě jsme tady působili jak skupina výletníků, kteří přijeli za krásami Berouna, a ne hrát extraligu. Máme teď dva týdny na to se dát do kupy a na Kladno musí přijet úplně jiné mužstvo," nebyl s utkáním spokojený Jiří Vaniš.

„V prvním domácím jarním zápasu nás čekal těžký soupeř z Hostivaře. Pražský tým hned v úvodní části potvrdil roli favorita, pohrávali jsme rychlými góly 3:0. Do konce první třetiny se podařilo dvakrát skórovat Matěji Tauferovi a jednou Honzovi Kolářovi. Celou druhou třetinu jsme hráli podle mých představ. Super hra do kombinace okořeněná krásnými góly v režii Matěje Taufera a Antonína Patery. Do třetí třetiny jsme šli za nerozhodného stavu, bohužel jsme nebyli pozorní v obranné fázi a rychlými góly nakonec prohráli celý zápas. Za super výkon zasluhuje pochvalu Matěj Taufer,“ vyzdvihl výkon jednoho z hráčů Miroslav Fortuník.

Skupina B – Čtyři utkání, devětadvacet branek

Zápas mezi Dobřany a Plzní se odehrál už v neděli 18. února. Plzeňský gólman udržel čisté konto, a i díky němu vyhrál jeho tým 0:3. „S ohledem na povrch a počasí jsme si v pátek vyzkoušeli hřiště v Třemošné. Přesto byla první třetina od nás méně přesvědčivá, než by se slušelo. Nakonec se z řady šancí urodily alespoň tři góly,“ zhodnotil utkání Josef Kadaně.

Další čisté konto udržel také celek Českých Budějovic, který vstoupil do utkání proti Jindřichovu Hradci čtyřmi brankami. Stejný počet přidali domácí i ve třetí třetině, a vyhráli tak 8:0. Góly padaly také v Praze, kde se představil Suchdol. Také on vstřelil v první části čtyři branky, skóre se nakonec zastavilo na konečných 1:12. Poslední utkání skupiny přineslo naopak vyrovnaný výsledek. Dobřany se sice dostaly do tříbrankového vedení, ale Prachatice v závěru utkání ještě zabojovaly a nakonec prohrály 2:3.

Skupina C – Souboj posledních dvou celků ve prospěch Brna

Souboj posledních dvou celků vyzněl lépe pro Brno. To přivítalo na svém hřišti Svitavy a o své výhře rozhodlo ve třetí třetině. Domácí tak brali vítězství 5:2. Kyjov naopak rozhodl o výhře proti Porubě už v první patnáctiminutovce, ve které vstřelil dvě branky. Ve zbytku utkání přidal ještě jednu, navíc udržel čisté konto a zvítězil 3:0. „Už od začátku jsem věděla, že je zbytečné zápas odložit. Věřila jsem nám, že neuhrajeme špatný výsledek, i přes to, kolik nás hrálo. Vstup do jarní části sezóny musím zhodnotit velmi pozitivně, neboť jsme se snažili opravdu všichni. Že jsme nezískali body proti Kyjovu mě mrzí, ale hráli jsme to, co nám řekl trenér. Samozřejmě jsme měli i pár šancí, ale chybělo nám štěstí. Tímto bych chtěla poděkovat všem osmi statečným, co dřeli od začátku až do úplného konce,“ zhodnotila utkání kapitánka Poruby Lucie Kubínová.

Partneři českého hokejbalu