Kelti si vyšlápli na první Autosklo. (autor: Archiv: skkelti.cz)

Mladší dorostenci z Berouna potrápili Autosklo, Třinec porazil Kyjov

Datum: 07. 03. 2018
Autor: Anna Kuželová

Extraliga mladšího dorostu má za sebou další víkendové zápasy z jarní části. Odehrálo se jich celkem sedm, a hned v pěti případech byly úspěšnější hostující celky. Nejvíce branek vstřelily týmy Suchdolu a Dobřan, které daly shodně osm gólů. Nejvyrovnanější utkání naopak odehráli Kelti proti Autosklu, jako jediný zápas celého víkendu zde musela o vítězi rozhodnout samostatná střílení.

Skupina A – Kelti zabojovali proti prvnímu Autosklu

Branky padaly v Berouně až ve třetí třetině, kdy šlo jako první do vedení Autosklo. Keltům se podařilo sedm sekund před koncem utkání vyrovnat a na řadu musela přijít samostatná střílení. V těch byli lepší hosté, kteří tak vybojovali dva body za vítězství 2:1. „Po týdnu jsme přivítali na domácí půdě první celek naší skupiny Autosklo Pardubice. Hráli jsme oproti minulému týdnu o hodně lépe z obrany s podporou výborného výkonu brankáře Jakuba Günthera. Nedařilo se nám vstřelit branku, až ve třetí třetině v přesilové hře srovnal na 1:1 Matěj Taufer. Musím pochválit celý tým, jak zápas oddřel a ubojoval cenný bod,“ zhodnotil utkání trenér domácích Miroslav Fortuník.

SK Kelti 2008 vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:2 ss (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Skupina B – Dva týmy vstřelily osm branek

Už v sobotu přivítal Kert Park na svém hřišti Jindřichův Hradec, proti kterému byl jasným favoritem. Tato očekávání naplnil už v první třetině, po které vedl 4:0. Do konce utkání přidal už jen jednu branku, a vyhrál tak 5:0. Další utkání čekalo pražský celek hned v neděli, kdy se představil na hřišti Prachatic. O svém vítězství rozhodl třemi góly ve druhé třetině, díky kterým zvítězil 3:2.

Také Plzeň brala tři body proti tabulkově slabšímu soupeři. Tříbrankové vedení po první patnáctiminutovce se nakonec vyšplhalo na pětibodové a Plzeň vyhrála 6:1. „Z našeho pohledu klidnému průběhu utkání přispěla úvodní třetina a solidní tříbrankový náskok. To je na asfaltovém hřišti pro nás vždy důležité. Prosadili jsme se i v několika přesilovkách, v řadě z nich kluci předvedli utěšené kombinace. Dobře vedle kluků z naší stálé sestavy zahrál i Dan Horažďovský a Radek Zíka - starší žáci, kteří tým doplnili,“ byl po utkání spokojený plzeňský Josef Kadaně.

Jindřichův Hradec si nespravil náladu ani v nedělním utkání, ve kterém narazil na Dobřany. Po první třetině sice držel se soupeřem krok, ten mu však pěti brankami v druhé části utekl a nakonec zvítězil 8:2. Stejný počet branek vstřelil také první Suchdol, který přivítal na svém hřišti České Budějovice. Rozhodnuto bylo už po první třetině, která skončila 6:0. Pedagog však utkání nevzdal a vstřelil ještě tři branky. Prohře 3:8 už ale nezabránil.

HC Kert Park Praha vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
HBC Prachatice vs. HC Kert Park Praha 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
TJ KOVO Praha vs. HBC Plzeň 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. TJ Snack Dobřany 2:8 (1:1, 0:5, 1:2)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Pedagog České Budějovice 8:3 (6:0, 2:1, 0:2)

Skupina C – Třinec si vyšlápl na Kyjov

Ve skupině C se v jediném utkání víkendu proti sobě postavily týmy, které od sebe dělí aktuálně jedenáct bodů. Kyjovu se daří lépe, ale tabulkové postavení nepotvrdil. Po první třetině sice vedl 2:1, ale v dalších částech hry dával branky už jen soupeř, který tak zvítězil 6:2.

HBK Kyjov vs. HBC Enviform Třinec 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)