Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autosklo sice třinecké hokejbalisty na podzim porazilo, ti se ale mohou spolehnout na Miecha.
Autosklo sice třinecké hokejbalisty na podzim porazilo, ti se ale mohou spolehnout na Miecha. (autor: Jana Nekolová)

Moravec pálil ve východní divizi Extraligy dorostu ostrými! Miech táhnul Třinec

Datum: 13. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Další statistické okénko podzimní části zabředlo do Extraligy dorostu a její divize Východ, v níž se v záři reflektorů představil Vojtěch Moravec z pardubického Autoskla, který ovládl všechny individuální statistiky. Jeho dva kolegové z branky se pak vyšplhali na čelo gólmanských statistik. V neskutečné formě odehrál podzimní část třinecký útočník Dalibor Miech, neztratili se však ani jeho oponenti z Heřmanova Městce, Malenovic, Svítkova či Letohradu. Pardubické Autosklo se však stalo i týmovým vládcem, když na podzim nejvíce branek nastřílelo a nejméně jich i obdrželo. Podívejte se na detailní rozbor, jenž naleznete v článku.

„Pardubicko-třineckou nadvládu“ narušuje Macháček a spol.


Neproduktivnějším forvardem se v podzimní části letošní sezony stal Vojtěch Moravec z pardubického Autoskla, který nasbíral úctyhodných 50 kanadských bodů v pouhých 12 odehraných duelech. Moravec si právem říká o nominaci na Světový pohár v České Třebové a Litomyšli, kde by měl obléknout reprezentační dres týmu do 16 let, o rok později pak může reprezentovat národní tým hráčů do 18 let na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Moravec dostal šanci i v mužské CROSSDOCK Extralize, v níž odehrál 4 zápasy a připsal premiérové dva kanadské body za dvě asistence. Třinci patří před startem jarní části sice až 7. místo z deseti celků, v jeho dresu se ale řádně rozparádil člen širší nominace reprezentace U18 Dalibor Miech, jenž zapsal 36 kanadských bodů ve 14 duelech.

Třetím nejproduktivnějším hráčem podzimní části Extraligy dorostu – divize Východ se stal Jan Brázdil z Malenovic, který si přišel na 31 bodů z 13 odehraných klání. Za ním se v závěsu drží mega talent letohradského hokejbalu Michal Macháček, jenž na podzim v nejvyšší dorostenecké soutěži odehrál jen 8 zápasů, ale připsal si 27 kanadských bodů! Stejný počet posbíral i Matyáš Bláha ze Svítkova, který k tomuto počinu ale potřeboval o 3 zápasy více. O korunku krále střelců se pak výrazně hlásí, kdo jiný než Vojtěch Moravec z Pardubic, který ve 12 duelech nastřádal 31 gólů, což je o 11 branek více, než má na svém kontě druhý Dalibor Miech z Třince. Macháček s Vítem Vohralíkem z Heřmanova Městce se pak dělí o třetí pozici se zápisem 18 tref do černého.

Staňková se perfektními výkony probojovala mezi top gólmany


Redakce hokejbal.cz se zaměřila i na tvůrčí útočníky, kteří šance svým souputníkům spíše připravují a sbírají tak vydatný počet gólových nahrávek. První místo krále asistentů si však opět uzmul Vojtěch Moravec s 19 nahrávkami, pouze o jednu asistenci méně má však za ním talentovaný hokejbalista z Heřmanova Městce Vojtěch Šmíd. 16 přesných pasů si shodně připsali Dalibor Miech a Jan Brázdil, kteří se tak dělí o třetí místo. Mezi brankáři se nejvíce dařilo Jiřímu Bitnarovi z pardubického Autoskla. Člen širšího výběru reprezentace hráčů do 18 let obdržel v průměru za jedno utkání jen 0,71 gólu. Procentuální úspěšnost zákroků pak vyšvihnu na cifru 92,06%! Hned za ním se usadil jeho pravidelně se střídající kolega z Autoskla Jan Kruyviál s průměrem 1,50 obdržených gólů za jeden zápas.

Za pardubickým duem strážců svatyně ale nezaostal ani třetí v pořadí Vladimír Šídlo ze Svítkova, jenž se pyšní průměrem obdržených gólů za jedno klání v podobě číslovky 1,71. Musíme ještě zmínit úctyhodnou prezentaci porubského brankového prostoru, v němž se činí dívka! Markéta Staňková odchytala v podzimní části 11 duelů, v nichž v průměru obdržela proti silným favorizovaným protivníkům jen 2,40 gólů za jedno utkání a procentuální úspěšnost zákroků udržela nad 90%. Absolutně nejproduktivnějším týmem je před začátkem jarní části pardubické Autosklo se ziskem 129 gólů. Autoskláři mají i perfektně zvládnutou defenzivní činnost, protože obdrželi nejméně branek (14).

Partneři českého hokejbalu