Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jakub Koreček úplně vpravo se na CTM zlepšil především v kondici.
Jakub Koreček úplně vpravo se na CTM zlepšil především v kondici. (autor: Mládežnický hokejbal)

Na každém campu vidím úplně jiná cvičení, upozorňuje Jakub Koreček

Datum: 16. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Na konci července dorazila do Litomyšle téměř sedmdesátka nadaných hokejbalistů do 15 let. Mezi nimi nechyběl ani Jakub Koreček z pardubického Autoskla, který si v minulém ročníku zranil koleno a musel tak vynechat celou jarní část. Camp talentované mládeže mu pak pomohl k návratu ke sportování. „Na camp se mi bude vzpomínat moc hezky. Pomohl mi ke zlepšení kondice po zranění kolene,“ těší nadaného východočeského hokejbalistu.

Na konci července jste se zúčastnil týdenního Campu talentované mládeže. Jak na něj budete vzpomínat a daly vám tréninky pod vedením zkušených trenérů hodně?
Na tento camp se mi bude vzpomínat moc hezky, jelikož mi pomohl k vylepšení mých současných a získání chybějících dovedností, a také ke zlepšení mé kondice po zranění kolene.

Co vám v Litomyšli nejvíce šlo od ruky, a jaká činnost byla naopak „neoblíbená“? (úsměv)
Nejraději budu vzpomínat na cvičení s nahrávkami vzduchem a střelbou. A jak by určitě odpověděla většina kluků z campu, tak mojí neoblíbenou a vyčerpávající činností byl kondiční trénink. (úsměv)

Jak hodnotíte přístup trenérů? Přistupovali k vám i individuálně?
U trenéru se mi líbilo, že nás všechny brali jako jednu partu, a proto nám nedávali individuální tresty, ale pro celou partu, tým či skupinu. Jistěže ani individuální přístup nechyběl. Trenér na daném stanovišti si každého odvedl stranou a vysvětlil mu co dělá špatně, co dělá dobře a jak se v té činnosti vylepšovat. U mě například byl problém se zvednutou hlavou při vedení míčku nebo u nahrávek vzduchem, ale s většinou problémů jsem se vypořádal.

Neměl bych přestat pracovat na kondičce, uvědomuje si Koreček

Zjistil jste v Litomyšli na čem ve svém sportovním vývoji musíte nejvíce zapracovat a v čem jste naopak vynikal?
Určitě bych neměl přestat pracovat na kondičce. To byla jedna z mých velkých nevýhod. Na camp jsem přijel po zranění kolene. Celou jarní soutěžní část jsem byl kvůli tomu nucen vynechat. Vynikal a vynikám dle trenéru z klubu i z campu mrštností, šikovností a samozřejmě i tím, že jsem vysoký.

Přinesl camp v Litomyšli i dost zábavy?
Samozřejmě, že ano. Kdyby ne, neměl bych tak hezké vzpomínky.

Zažili jste i nějaké speciální tréninky, které v klubu třeba neděláte?
Na každém campu vidím pokaždé úplně jiná cvičení a úplně jiné cviky. Totiž, toto byl můj druhý camp a já jsem si řekl, že mě už nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou! Teď vím, že mě na campu může překvapit kdykoliv cokoliv. Letos to byl například speciální kondiční trénink ve dvojicích, kdy byly jednotlivé cviky prokládané krátkými sprinty.  

Hokejbal beru jako zábavu! Má v něm jít o radost, a ne vzájemnou nenávist

Chystáte se i na další ročník?
Na další ročník se přihlásím, jelikož možnost si zahrát hokejbal s kluky z jiných týmů, trénovat a zdokonalovat se společně se zkušenými trenéry přece nemohu zmeškat. Na můj třetí camp se těším stejně jako i na ten předchozí! 

Cítíte na sobě po campu nějaké zlepšení pro dlouhou sezonu?
Po campu cítím, že jsem zlepšil svoji chybějící fyzickou kondici a zdokonalil některé věci týkající se práce s hokejkou.

Co pro vás hokejbal znamená a máte nějaké sny, přání či cíle, čeho byste chtěl dosáhnout?
Pro mě hokejbal znamená mnoho věcí. Nejdůležitější z těch věcí štěstí ze hry. Moc bych si přál, aby lidé, co nehrají hokejbal či nedělají nějaký jiný sport, se začali ptát, proč nehrát a nesportovat a ne naopak. Můj současný i budoucí cíl je ukázat, že hokejbal je spíše zábavou než soutěží. Kde má jít především o radost, zábavu, a ne o nenávist k soupeři i jednoho k druhému v rámci týmu!

Partneři českého hokejbalu