Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jak celá záležitost odvolání plzeňských dorsostenců dopadne? Dostanou šanci postoupit do semifinále?
Jak celá záležitost odvolání plzeňských dorsostenců dopadne? Dostanou šanci postoupit do semifinále? (autor: pixers.cz)

Play off Extraligy staršího dorostu pozastaveno! Plzeň nasadila hráče v trestu

Datum: 10. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V úterý 8.5. byly kluby nejvyšší dorostenecké soutěže informováni o nemilé situaci, jež si vyžádala na týden zastavení play off. Vítěz základní části z Plzně totiž ve třetím utkání čtvrtfinálové série proti Písku nasadila hráče, který kvůli vyššímu trestu neměl do duelu vůbec nastoupit, a tak se zápas musí kontumovat ve prospěch jihočeského Písku. Mečouni se odvolali a celou věcí se tak bude zabývat Odvolací komise, jež by měla do příštího týdne vynést verdikt nad pokračováním play off Extraligy staršího dorostu.

První zpráva o nepříjemné situaci dorazila o svátečním úterý, tedy druhý den po vítězství plzeňských starších dorostenců v Písku 2:1, kteří se tak těšili z postupu do semifinále. „Mám nepříjemnou povinnost informovat vás o pozastavení play off Extraligy staršího dorostu z důvodu kontumace 3. a 4. utkání čtvrtfinále mezi HBC Plzeň a HC Švantlův dvůr Písek ohledně neoprávněného nastoupení hráčů Plzeně po dvou vyšších trestech,“ informoval předseda ligové komise Hanuš Kovárník.

Vyřazovací boje nejvyšší dorostenecké soutěže se tak musí minimálně na týden pozastavit. „Ligová komise ČMSHb ruší plánované semifinále na víkend 12. - 13.5.2018 z důvodu odvolání družstva HBC Plzeň na rozhodnutí ohledně kontumace utkání,“upozorňuje Hanuš Kovárník. „Utkání semifinále a finále budou o týden posunutá. O dalším vývoji budete neprodleně informováni,“ dodává předseda ligovky.Kvůli odvolání klubu HBC Plzeň tak bude LK čekat na rozhodnutí Odvolací komise.

Propozice hovoří částečně ve prospěch Plzně. Odehraje se 5. rozhodující utkání?


Každého by jistě ale zajímalo, jak celá věc asi dopadne? „Zádrhel“ je v tom, že jeden hráč Plzně nastoupil neoprávněne do třetího utkání, protože vyšší trest obdržel ve druhém duelu v Plzni, a tak do onoho třetího neměl vůbec naskočit. Tudíž se musí kontumovat třetí zápas, avšak v tom obdržel další plzeňský hráč vyšší trest a neoprávněně tak nastoupil do čtvrtéh zápasu. Ligová komise chtěla kontumovat jak třetí, tak čtvrtý zápas, ale tím, že se kontumuje nejdříve ten třetí, tak dle propozic se vyšší tresty anulují, tudíž i již zmiňovanému druhému hráči a ve čtvrtém klání by tak vůbec jeho trest připočtený mít neměl, když Písek získává kontumační výhru 5:0 z toho předchozího... 

Sečteno podtrženo: Plzeň se odvolala právě kvůli anulaci vyšších trestů ve třetím klání, tudíž výsledek ze čtvrtého zápasu (2:1 pro Plzeň) by měl zůstat a série by tak měla být vyrovnaná 2:2 na zápasy. Vše tedy nasvědčuje tomu, že se odehraje 5. rozhodující duel v plzeňké kryté hale.

Situace, které by měla nastat:


1. Odvolací komise kontumuje pouze 3. utkání

HBC Plzeň vs. HC ŠD Písek 1:3
HBC Plzeň
vs. HC ŠD Písek 8:2
HC ŠD Písek
vs. HBC Plzeň 5:0 kontumačně
HC ŠD Písek vs. HBC Plzeň 1:2

Stav série:
2:2. -> o postupujícím do semifinále rozhodne 5. rozhodující utkání!!!

Partneři českého hokejbalu