Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ve třetím zápase zaznamenala Plzeň vysokou výhru a nyní ji čeká boj o zlato.
Ve třetím zápase zaznamenala Plzeň vysokou výhru a nyní ji čeká boj o zlato. (autor: Jana Nekolová)

Plzeň otočila sérii s Autosklem a raduje se z postupu do finále Extraligy juniorů!

Datum: 05. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Zatímco Ústí nad Labem mělo postup do finále jasný už po druhém utkání semifinále play off, v sérii Plzně s pardubickým Autosklem rozhodl až třetí zápas. V tom se za postupem doslova po hlavě vrhli plzeňští hráči. Svému soupeři totiž nasázeli hned sedm branek a udrželi si naději na zisk zlatých medailí. Pardubický tým tak nakonec skončil po loňském triumfu bez medaile, ale jak upozorňuje sám trenér Autoskla, nejdůležitější pro ně je, že se se sezonou rozloučili důstojně a s pokorou k vítězi.

HBC Plzeň vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)

Konečný stav série: 2:1.
Branky a nahrávky: 3. Štípek (Lokajíček, Hurt), 9. Poláček (Lokajíček), 22. Poláček (Štípek), 25. Lokajíček (Štípek, Hurt), 31. Štípek (Hurt, Ulč), 32. Poláček, 43. Svoboda (Váňa, Šilhán) – 22. Janeček (Moravec Š., Blažek), 27. Strouhal (Mach).
Vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 2:1, v oslabení: 1:0, střely na branku: 25:25. 

Plzeňští hráči dostali hned zkraje zápasu k dispozici přesilovou hru, kterou se jim podařilo těsně před jejím koncem využít. Autosklo se dokázalo prosadit až při tříbrankové ztrátě, kdy také využilo početní výhodu. Plzeň si vzala záhy třígólové vedení zpátky, a i na tento zásah hosté ještě zareagovali. Strouhalova trefa však byla poslední pardubickou. Další branky dávali už jen domácí. Ve dvaatřicáté minutě zkompletoval svůj hattrick Roman Poláček, jenž se v zápase trefil jednou v přesilové hře, jednou při oslabení a jednou při vyrovnaném počtu hráčů! Pro Autosklo tak po loňském vítězství Extraligy staršího dorostu sezona končí, Plzeň jde naopak do finále, v němž právě v minulém ročníku podlehla Autosklu, takže Mečouni vrátili Východočechům porážku i s úroky. 

Ohlasy trenérů:


Tomáš Semera (HBC Plzeň):
 „Předně bych chtěl říci, že semifinále by si zasloužilo hrát klasicky na tři vítězné zápasy. I termínově by to vyšlo stejně. Potkala se dvě vyrovnaná mužstva a podle toho vypadaly všechny zápasy, které splňovaly nejpřísnější měřítka juniorské extraligy. Další utkání navíc by bylo jen ozdobou a velkým plusem pro všechny hráče. Na rozhodující zápas série jsme se dobře připravili a cítil jsem z týmu velké odhodlání a chuť. Od začátku utkání jsme chtěli být opět hodně aktivní a postupnými kroky si jít trpělivě za postupem. K tomu nám pomohla opět první vstřelená branka, a to, že jsme soupeři nedovolili dotáhnout se ve druhé třetině na kontaktní gól, byť tomu v některých pasážích bylo opravdu hodně blízko. Výsledek pak může být pro soupeře hodně krutý, ale rozhodně to nebylo vůbec, ale vůbec jednoduché. Nám to tam v sobotu prostě padalo. A v play off je jedno, jestli vyhrajete 1:0 nebo 10:0. Porážka, potažmo vítězství, chutná stejně. Tímto ještě jednou chválím soupeře za předvedené výkony a díky za pěknou sérii v duchu fair play.“

Jiří Doležal (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice): „Velmi přísné vyloučení v první minutě zápasu a využitá přesilovka Plzně měly zásadní vliv na průběh utkání. Plzeň znovu mohla být klidnější, čekat na naše chyby a tvrdě udeřit, když byla příležitost. Bohužel jsme opět museli více otevřít hru a snažit se o obrat. Ze tří zápasů se nám to ale povedlo jen jednou. Nebudu se vyjadřovat k tomu, jak a kdy padaly góly. Důležité je to, že se nám i přes veškerou snahu nepodařilo se dostat na kontaktní gól. Blízko jsme tomu byli hlavně v druhé půlce druhé třetiny, kdy jsme Plzeň přehrávali. Řekl bych, že štěstí se s námi v této sérii vůbec nemazlilo. Zatímco Plzni v posledním zápase padlo do sítě všechno, do čeho plácla, my jsme se střelecky trápili. Výsledek je hrozivý, avšak v play off platí jiné počty než v základní části. Kluci se až do poslední vteřiny snažili výsledek zvrátit a byla to hra vabank. Plzeň ale podala fantastické výkony a postup do finále si zaslouží. Zápasy s tímto soupeřem jsou vždy nesmírně těžké a tentokrát byli lepší. Po tom, co jsme si museli v tomto týdnu prožít, jsme však na kluky nesmírně hrdí. Nevzdali to a bojovali až do konce, a i když už šance byla minimální, jezdili a chtěli konečný výsledek zlomit. Nakonec je jedno, že jsme zůstali bez medaile. Důležitý pro nás je fakt, že jsme se se sezonou rozloučili jako tým, důstojně a s pokorou k vítězi, kterému tímto gratulujeme a děkujeme za fér bitvy.“

Partneři českého hokejbalu