Česká Třebová si připsala dvě vítězství na svém hřišti.
Česká Třebová si připsala dvě vítězství na svém hřišti. (autor: archiv ballct.cz)

Po zimní přestávce se naplno rozjela Extraliga staršího dorostu!

Datum: 28. 02. 2018
Autor: Anna Kuželová

Po téměř tříměsíční přestávce vyběhli na hřiště starší dorostenci. O prvním hracím víkendu 24. a 25. února odehrály celky šest utkání, ve kterých se domácím vedlo na půl dobře. Třikrát totiž brali vítězství hosté. Ve všech případech se však radovaly favorizované celky. Nejtěsnější utkání se odehrálo na půdě Kladna, kam zavítali hráči Plzně, kteří zvítězili až po samostatných stříleních.

Čistá konta pro týmy Ústí a Hradce

Čtvrtý tým tabulky ústecká Elba DDM přivítala na svém hřišti KOVO. Domácí svého soupeře sice přestříleli, ale po první třetině platil stav pouze 1:0. Ústečtí hokejbalisté přidali další dva góly a brali tak tři body za vítězství 3:0. „Na začátku zápasu jsme plnili pokyny od trenéra a dostali jsme se do vedení 1:0, které jsme ve druhé třetině ještě navýšili," byl po utkání spokojený ústecký Lukáš Haluza.

Ke svému prvnímu utkání víkendu nastoupila Česká Třebová, která se v obou případech představila na svém hřišti. Proti Jihlavě vstřelila už v první třetině tři branky, což jí nakonec stačilo k vítězství. Hosté v prostřední části pouze upravili výsledek na konečných 3:1. Čisté konto udržel Hradec Králové, který zamířil do Karviné. Branky padaly v každé patnáctiminutovce a celkem hosté vstřelili čtyři.

Vyrovnaný zápas se odehrál mezi Kladnem a Plzní. Hosté pořádně zabojovali na konci třetí třetiny, a nakonec dokázali utkání po samostatných stříleních dovést do vítězného konce. „Pokaždé, když se jede do Kladna, tak je to těžký zápas. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Tam se zkrátka nejezdí hrát klidné nebo pohledné zápasy. Nedokážu si vysvětlit proč, ale utekl nám začátek utkání a rázem jsme prohrávali po první třetině 2:1. V průběhu zápasu jsme se ale sžili s tempem a tvrdostí soupeře a náš výkon se s ubíhajícími minutami zvedal. Nakonec to vyvrcholilo dvěma brankami v power-play a výhrou na nájezdy,“ zhodnotil utkání plzeňský Tomáš Ulč.

KOVO si po sobotní prohře spravilo náladu

Ve druhém zápase víkendu narazila Česká Třebová na Chomutov. Hosté se snažili s favoritem utkání držet krok, ale Lokomotiva si zápas pohlídala a vyhrála 4:2. Také KOVO čekalo druhé utkání víkendu, ale na rozdíl od Třebové se představilo dvakrát u soupeře. Po sobotní porážce si však připsalo tři body za vítězství nad Novým Strašecím. Po druhé třetině se ujalo vedení už 4:0, dvě branky přidalo také v závěrečné patnáctiminutovce, a vyhrálo tak 6:1.