Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nafukovací brána dodá náborovým akcím ten pravý punc!
Nafukovací brána dodá náborovým akcím ten pravý punc! (autor: Komise mládeže)

Populární projekt „První školní den? První trénink hokejbalu!“ nabízí několik novinek

Datum: 10. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Projekt s několikaletou tradicí nesoucí všeříkající název „První školní den? První trénink hokejbalu!" bude v roce 2017 obohacen o školní předměty s tématikou veleúspěšného domácího MS v hokejbale v Pardubicích. Kluby mohou získat pro efektivní náborovou akci řadu výtečných propagačních materiálů. „Myšlenkou projektu je nabídnout žákům prvních tříd a jejich rodičům vhodnou alternativu sportovního vyžití,“ vysvětluje v rozhovoru člen komise mládeže Josef Hájek.

Opět po roce se rozproudil projekt „První školní den? První trénink hokejbalu!“. Letos bude projekt obohacen o školní předměty s tématikou MS v hokejbale a je tak návazností na populární domácí šampionát. Proč jste se rozhodli pro tento krok, když už je šampionát „minulostí“?
Šampionát je sice „minulostí“, ale byl natolik výjimečný, že jsme se na něho rozhodli navázat formou školních předmětů s tématikou světového šampionátu. Tyto předměty jsou připraveny v chlapecké i dívčí verzi.

Přihlášené kluby do projektu v minulosti obdržovaly rozvrhy hodin a další drobné propagační předměty. Chystají se nějaké nové další propagační předměty, na které se děti při náboru mohou těšit?
Novým propagačním předmětem, který děti při náboru mohou obdržet, bude školní sešit tématikou mistrovství světa. Nebude chybět ani oblíbený rozvrh hodin a náborový leták. Kluby, které se chtějí zúčastnit projektu mají možnost změny barvy letáku dle klubových barevžadatele, a také změnit fotografie na letáku.

Co je hlavní podstatou projektu „První školní den,…“?
Projekt cílí na, pro nábor velmi perspektivní období, září a nástup dětí do základních škol, které jsou jednou ze vhodných alternativ oslovení dětí a jejich rodičů. Myšlenkou projektu je nabídnout žákům prvních tříd a jejich rodičům vhodnou alternativu sportovního vyžití v podobě hokejbalu v období, kdy děti a jejich rodiče hledají kroužky a sportovní aktivity pro nadcházející školní rok. 

Nafukovací brána je jedním z nejefektivnějších prostředků, jak upoutat pozornost!

Doporučujete klubům, aby projekt pojaly aktivní formou a jejich zástupci tak vyrazili mezi děti v rámci prvního školního dne? Efektivita bude asi větší, než přes školu pasivně rozdat předměty…
Aktivní forma náboru poskytuje možnost přímého oslovení nejmenších potencionálních zájemců o hokejbal, ale případně i jejich rodičů. Kluby, které mají možnost, náborují nové adepty formou praktických ukázek hokejbalových dovedností a zároveň dávají možnost těmto novým zájemcům si tyto dovednosti vyzkoušet, to vše přímo ve školním prostředí po předchozí domluvě s vedením příslušné ZŠ.

Pro náborové akce jste se rozhodli zapůjčovat maskota Bendyho z populárního domácího šampionátu. Věříte, že by náborovým akcím klubů mohl dodat větší „energii“?
Maskot Bendy byl velmi populární na MS, a to nejen u nejmenších návštěvníků. Jsem přesvědčený, že tomu bude stejně i na náborových akcích klubů. Bendy bude pomyslnou „třešničkou na dortu“ náborové akce.

Další novinkou je zapůjčení nafukovací brány. Rozměry brány, oblouku jsou 10 metrů na šířku, 5 metrů na výšku. Průměr stojné nohy je 150 cm. Jakou přidanou hodnotu pro kluby přináší tato brána?
Brána je jedním z nejefektivnějších prostředků, jak upoutat pozornost na náborovou akci. Dá projektu nový rozměr. Zvyšuje povědomí o hokejbale, klubu nebo samotné akci. Kluby však mají možnost zapůjčit od svazu i jiné náborové atrakce jako je nafukovací střelnice nebo mobilní hřiště.

Podrobnější informace o projektu -> ZDE!

Nové položky k zapůjčení -> ZDE!

Partneři českého hokejbalu