Po velmi vyrovnaném souboji ve finále si nakonec pro vítězství došel Středočeský kraj. (autor: Hokejbal tým ČMSHb)

Premiérový turnaj krajských výběrů U13 vyhráli Středočeši po vyrovnaném finále

Datum: 25. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová

Město Opočno hostilo první ročník Turnaje krajských výběrů, který se nově uskutečnil pro kategorii do třinácti let. Až do finále prošel bez zaváhání celek Pardubického kraje, tam však poznal hořkost porážky. V základní skupině sice Středočechy porazil, ve finále s nimi však v urputném boji prohrál. Třetí místo brala Praha, která vyhrála skupinu B. Těsně pod stupni vítězů zůstal celek Jihomoravského kraje, jenž si tak po vysoké prohře s Pardubickým krajem náladu nespravil.

Skupina A

Ve skupině A se nejlépe dařilo Pardubickému kraji. Svým soupeřům vstřelil třiadvacet branek a inkasoval pouze jednu. Nejvyrovnanější duel odehrál se Středočeským krajem. Středočeši dokázali celkově vsítit ještě o dvě branky více, ale v duelu s Pardubickým celkem se jim nedařilo a obsadili tak druhou pozici. Třetí skončili Jihočeši, kteří vybojovali alespoň jedno vítězství, a to proti Moravskoslezskému kraji.

Skupina B

Druhou skupinu ovládla Praha, která však neměla tak jasné výsledky. Nejvíce se jí dařilo proti Královéhradeckému kraji, proti němuž se zastavila těsně před desítkou. Nejvíce se naopak natrápila s Jihomoravským krajem, proti kterému se jí podařilo skórovat už ve třetí minutě a těsný náskok udržela až do konce. Jihomoravský tým se do semifinále probojoval ze druhé příčky také. Výsledkově se nenechaly zahanbit ani dívky z kategorie U16, které na čtvrtou příčku odsoudila prohra s Královéhradeckým krajem. Hokejbalistky mu však podlehly až po samostatných stříleních 0:1.

O umístění

Z prvního vítězství se radovaly dívky, které tak postoupily do bojů o páté místo, v těch držely se soupeřem krok, ale i tak prohrály s Královéhradeckým krajem 0:2. O sedmé místo se popraly týmy Jihočeského a Moravskoslezského kraje. Druhé jmenované mužstvo hned od začátku ukázalo, že rozhodně nechce skončit na poslední příčce a dvěma brankami v první minutě svého soupeře zaskočilo. Jihočechům se podařilo ještě snížit, ale v konečném součtu se museli před svým soupeřem sklonit.

Pardubický kraj ukázal svoji převahu také v semifinále, kdy po výhře nad Jihomoravským krajem 10:0 proplouval soutěží i nadále bez zaváhání. Praha sice dokázala na první branku Středočeského kraje ještě odpovědět, ale ty další už byly nad její síly a čekal ji boj o třetí místo, který se jí nakonec podařil. Branky dávala sice až v závěru utkání, ale nakonec si dokázala s Jihomoravským krajem poradit 2:0.

Mnohem větší derby se odehrálo ve finále. Pardubický kraj překvapivě prohrával, ale stačila mu minuta k tomu, aby se Středočechy srovnal krok. Prodloužení vítěze neurčilo, a tak musela na řadu přijít až samostatná střílení. V těch se hráči Středočeského kraje dostali velmi rychle do dvoubrankového vedení. Díky jedné trefě Pardubického kraje musela samostatná střílení dojít až do páté série, v níž však byli oba vyslaní hráči neúspěšní, a na straně Středočechů tak mohly vypuknout oslavy.