Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hokejbalový stánek se stal okamžitou zábavou pro celý Přerov!
Hokejbalový stánek se stal okamžitou zábavou pro celý Přerov! (autor: Ing. Jana Pivodová)

Přerov vybudoval zbrusu nové hokejbalové hřiště a těší se na slavnostní otevření!

Datum: 30. 05. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V Přerově vyrostlo nové zázemí pro hokejbal, které bude slavnostně pokřtěno již tuto sobotu 1.6.2019 úderem 10:00. Součástí slavnostního otevření bude celodenní turnaj přípravek. Hokejbalové hřiště nově využívají i profesionální hokejisté HC ZUBR Přerov v rámci své suché letní přípravy. Zbrusu nový svatostánek vyrostl v areálu Základní školy Želatovská. „Hokejbalové hřiště sem skvěle zapadlo a čím dál více je vidět, že takové sportoviště na hokejovou školu prostě patří. Potvrzuje nám to i Český svaz ledního hokeje, který plánuje podporovat výstavbu takovýchto hokejbalových hřišť,“ upozorňoval nedávno pro web hokejprerov.cz nadšený ředitel školy Přemysl Dvorský.

Hokejbalové hřiště u základní školy skvěle zapadlo!


Hokejbalový stánek v Olomouckém kraji se budoval téměř pět měsíců. V areálu Želatovské školy tak vyrostlo další sportoviště, které v místě bývalé školní zahrady navazuje na vedlejší hřiště s umělou plochou. „Hokejbalové hřiště sem skvěle zapadlo a čím dál více je vidět, že takové sportoviště na hokejovou školu prostě patří. Potvrzuje nám to i Český svaz ledního hokeje, který plánuje podporovat výstavbu takovýchto hokejbalových hřišť, protože je to pro rozvoj tréninků mládeže bezvadná věc. Jsem rád, že v Přerově jsme v tomto už o krok napřed,“ pochvaloval si pro web hokejprerov.cz ředitel školy Přemysl Dvorský. 

Náklady spojené s výstavbou krásného nového hokejbalového hřiště proběhlo z prostředků veřejného sektoru. Finančně se na výstavbě podílelo Statutární město Přerov, Olomoucký kraj, ale i profesionální sportovní klub HC ZUBR Přerov. Zubři přispěli částkou jednoho miliónu korun, jež pokryla více než pětinu nákladů! „Celou věc rozpohyboval hokejový klub, protože jen nenatahoval ruku pro dotaci, ale sám přišel se sponzorskými prostředky,“ potěšilo ředitele základní školy Přemysla Dvorského.


Novému hřišti v Přerově nechybí nic ze standardů Českomoravského svazu hokejbalu, včetně krásných krytých střídaček.

Bez podpory města by to nešlo. Podpořilo nás i na kraji


Výborně se k celé záležitosti postavilo město Přerov, které tak další vydatnou měrou pomohlo k rozvoji hokejbalu. „Bez podpory města by to nešlo, a to nejen s ohledem na peníze. Vedení města nás výrazně podpořilo i na kraji, takže jsme mohli vše nakonec zafinancovat ze tří zdrojů. Město navíc zafinancovalo v rámci ITI programu připravenou stavbu bočního vstupu na toto hřiště od tělocvičny a sportovních šaten.Takže teď, když máme zrekonstruovanou tělocvičnu a šatny i s krásnými sprchami, vše tvoří logický celek, který funguje a dává smysl," popisuje Dvorský. 

Slavnostního otevření se hokejbalové hřiště dočká již tuto sobotu 1. června, pod neustálým a nadšeným náporem sportovců je už však delší dobu. Pravidelně ho využívají nejen mladí Zubři pro svoji letní přípravu na novou sezonu, ale i kluci mimo hokejový klub. Stačí jen přijít s hokejkou a míčkem a hra může začít. Mám z toho obrovskou radost a v toto jsme i s trenéry v hokejovém klubu doufali. Dříve byly ulice plné kluků, kteří s jakoukoli hokejkou a tenisákem hráli „hokej“ na každém plácku a parkovišti. Dneska je to už samozřejmě i s ohledem na provoz aut a podobně úplně jiné, ale tím víc se ukazuje, že to hřiště byl správný krok,“ nepochybuje nadšený sportovec a ředitel základní školy Přemysl Dvorský.


Do nových branek už se trefují noví talentovaní hokejbalisté z Přerova.

Slavnostní otevření obohatí hokejbalový turnaj přípravek!


Hokejbalové hřiště v Přerově se prakticky okamžitě zaplnilo nadšenými sportovci, takže postavit nový plac našeho krásného sportu bylo jednoznačně správným krokem. „Nejkrásnější na tom je, že tato zábava není nijak organizovaná, ti kluci se prostě domluví, sejdou se, často se mnozí potkají až na hřišti a jdou na to. Nedávno se jich tu sešlo tolik, že si sami domluvili střídání hráčů, a to spolu hráli kluci ve věku od páté třídy až po středoškoláky. Je vidět, že děti to táhne, baví, a to nejen hokejisty,“ upozorňuje Dvorský.

Hřiště s asfaltovým povrchem o rozměrech 52 x 26 metrů splňuje všechny standardy Českomoravského svazu hokejbalu. Je vybaveno mantinely, zastřenými střídačkami pro týmy, trestnými lavicemi i boxem pro časomíru! První velkou akci zažije již tuto sobotu 1.6., kdy se hřiště slavnostně otevře a po celý den na něm bude probíhat turnaj přípravek. Na něj dorazí celkem 5 týmů včetně nově vzniklého klubu Hokejbal Přerov! Součástí turnaje budou i Malenovice, Poruba, Opava a Karviná.

Partneři českého hokejbalu