Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pavel Foršt se vydatnou měrou podílel na postupu juniorů Autoskla do semifinále Extraligy juniorů.
Pavel Foršt se vydatnou měrou podílel na postupu juniorů Autoskla do semifinále Extraligy juniorů. (autor: Jana Nekolová)

Pro zlatý hattrick uděláme vše! burcuje pardubické juniory brankář Pavel Foršt

Datum: 12. 05. 2019
Autor: Roland Baxa
Sdílej přes:

V letošní sezoně Extraligy juniorů můžeme sledovat vynikající brankářské výkony a jedny z nejlepších bezesporu předvádí strážce pardubické svatyně Pavel Foršt. Jeho čísla v základní části jsou neskutečná. Může se pyšnit sedmi čistými konty, průměrem 1,37 obdržené branky na zápas a více jak osmi stovkami odchytaných minut! O základní části, ale také o právě probíhajícím play off, se rozpovídal v rozhovoru pro hokejbal.cz. „Každý ví, o co se hraje a uděláme vše, abychom získali zlatý hattrick,“ hlásí člen širšího kádru reprezentace hráčů do 20 let.

Moje čísla jsou zásluhou naší defenzívy


Pavle, jak jste se vlastně dostal k hokejbalu?
Už od dětství jsem chtěl být všude brankář. S taťkou jsme často chodili za barák, kde na mě střílel. Postupně mi pak rodiče dokoupili výstroj a přihlásili mě do DDM Alfa (předchůdce HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice pozn. red.) na hokejbal.

I přes váš mladý věk jste toho už hodně dosáhl. Čeho si ceníte nejvíce? Je to úspěch v reprezentačním dresu?
V reprezentaci jsem moc prostoru nedostal, takže ta to rozhodně nebude. Asi bych vybral minulou mistrovskou sezonu ve starším dorostu, která byla neskutečná, kde prostě všechno fungovalo tak, jak mělo. Jak v kabině, tak na hřišti. Hlavní zásluhu na tom měl kapitán Tomáš Zajíček. Byl jsem taky rád, že jsem chytil skvělou formu v té nejdůležitější části sezony.

V letošní sezóně se vám dařilo v individuálních statistikách. Jste spokojený se svými výkony v základní části?
Se základní částí jsem spokojen, potěšily hlavně vychytané nuly s těžkými soupeři. Hodně to byla i zásluha naší defenzívy, která tak od listopadu byla skvělá, nemusel jsem likvidovat tolik dorážek či brejků, jak tomu bylo ze začátku sezony, kdy se nám moc nedařilo a pohybovali jsme se kolem 9. místa.

Na rituály moc nejsem, na betonu mám akorát čtyřlístek


V základní části jste si připsal 7 čistých kont, což je parádní výkon. Máte nějaké rituály, které vám k tomu pomohly?
Rituály úplně nemám, před zápasem si jdu klasicky na fotbálek a pak se rozcvičím. Akorát si vždycky když jdu do brány poklepu všechny tyčky. Mám taky čtyřlístek pro štěstí na pravém betonu, to je vše. Na rituály moc nejsem.

V play off jste přešli v nejkratší možné době přes čtvrtfinálovou sérii proti Kert Parku Praha. Dle výsledků to byly odlišné zápasy. Je tomu tak?
Ano, v prvním utkání nám vyšlo snad všechno, na co jsme sáhli a vždy to skončilo v brance. V tom zápase jsem moc práce neměl. To se ale nedá říct o tom druhém, kde nás Kert většinu zápasu tlačil, ale v efektivitě jsme je předčili my, když jsme využili v první a druhé třetině přesilovku a vedli 2:0. Kert ale na konci ještě bojoval a snížil na 2:1. Konec pěkného duelu ale zkazila pozápasová bitka, ke které jsme se bohužel nechali vyprovokovat hráči z Kertu.

Každý víme, o co se hraje


Nyní vás čeká v semifinále silný celek plzeňských Mečounů. Jak k této sérii přistoupit, abyste si letos zahráli o titul?
S Plzní to bude taková repríza finále Extraligy staršího dorostu z minulého roku. Půjdeme do toho samozřejmě naplno a věřím, že trenér připraví účinnou taktiku. Samozřejmě, že každý ví, o co se hraje a uděláme vše, abychom získali zlatý hattrick.

Máte nějaký hokejbalový sen, který byste si chtěl splnit?
Hokejbalový sen ani tak už moc ne. Co v hokejbale pouze chci je, abych hrál dál v Pardubicích s lidmi, které mám rád a pokračovat s nimi další roky co nejdéle, abychom měli další nezapomenutelné zážitky, o nic jiného mi už nejde. Parta je to nejlepší, čeho jde dosáhnout.


(Pozn.: Čtvrtfinále a semifinále play off Extraligy juniorů se hraje pouze na 2 vítězné zápasy. Finálová série se hraje u na 3 vítězné duely!)

Partneři českého hokejbalu