Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Náborový projekt nabízí vhodné sportovní vyžití dětí, které hledají s rodiči kroužky po škole.
Náborový projekt nabízí vhodné sportovní vyžití dětí, které hledají s rodiči kroužky po škole. (autor: ČMSHb)

Projekt „První školní den? První trénink hokejbalu!“ Kluby se dočkají vydatné podpory

Datum: 06. 08. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Náborový projekt s několikaletou tradicí nesoucí název „První školní den? První trénink hokejbalu!“ bude v roce 2019 obohacen o školní předměty s tématikou Světového poháru juniorů a juniorek v hokejbale a je tak návazností na úspěchy celků na mezinárodních akcích v roce 2019. Kluby mohou získat k letákům navíc rozvrhy a sešity, obě položky jsou připraveny v chlapecké a dívčí verzi. Neváhejte a přihlaste se do projektu, který do klubových základen může přivést nové talenty. Uzávěrka přihlášek je 14.8.2019!

Podstata projektu? Vhodná alternativa sportovního vyžití hokejbalem!


Projekt cílí na nábor mládeže ve velmi perspektivním období, tedy v září, kdy děti nastupují do základních škol, které jsou jednou z vhodných alternativ oslovení dětí a jejich rodičů. Myšlenkou projektu je nabídnout žákům prvních tříd a jejich rodičům vhodnou alternativu sportovního vyžití v podobě hokejbalu v období, kdy děti a jejich rodiče hledají kroužky a sportovní aktivity pro nadcházející školní rok. Projekt se zaměřuje na cílovou skupinu dětí věku 5 - 7 let.

Do projektu se každoročně zapojuje několik spokojených klubů, jako je například každý rok se neustále  rozvíjející Heřmanův Městec. V rámci projektu jsme již rozdávali rozvrhy, sešity, pastelky a další propagační materiály, které se dětem líbí a jsou hlavně povětšinou využity, takže je mají děti po většinu školního roku stále na očích,“ upozorňuje trenér Ježků z Heřmanova Městce Jiří Kozel.

Účastníci projektu jsou podpořeni dodáním letáků v grafické korektuře na míru žadatele a také dodáním školního setu. Alternativou pro rok 2019 je možnost změny barvy rozvrhu dle klubových barev žadatele. Školní set pro rok 2019 obsahuje dva školní předměty v podobě rozvrhu a sešitu, rozvrh si mohou organizátoři náboru doplnit klubovými informacemi. 

Přihlášky do projektu adresujte nejpozději do termínu 14.8.2019 na adresu nabory@hokejbal.cz.


Kluby se mohou rozhodnout pro různý přístup, jak náborový projekt pojmou. „U tohoto projektu jsme se rozhodli pro nepřímou účast, jelikož v ten první den toho mají rodiče i děti tolik, že nemá smysl je ještě zatěžovat dalšími informacemi,“ vysvětluje Jiří Kozel z Heřmanova Městce. „Bereme to spíše jako připomenutí, že tu stále jsme a že stále nabíráme nové tváře. Spolupracujeme totiž jak se základní školou, tak mateřskými školami, takže o nás většina dětí a rodičů již ví,“ těší zkušeného mládežnického kouče Jiřího Kozla.

Projekt je dobrou reklamou a vždy přivede několik dětí


Školy bývají hokejbalovým projektům otevřeny, takže neváhejte a zapojte se do výtečné náborové akce, která má smysl. „Školy jakoukoliv maličkost, kterou mohou následně předat dětem vítají a jelikož se zapojujeme každý rok, tak jsou již dopředu zvědaví, co jsme si pro ně zase nachystali,“ popisuje Jiří Kozel z Heřmanova Městce. „Je to rozhodně další zviditelnění hokejbalu. Jak na sešitech, tak rozvrzích jsou vyfoceni mládežničtí reprezentanti, a to většinu dětí i rodičů zaujme a začne zkoumat o co jde,“ upozorňuje Kozel.

„Projekt nás udržuje v povědomí a většina rodičů má spojeno zahájení školního roku se zapsáním dítěte do některého z kroužků, a tak samostatný leták, který je vedle listu, co vše nabízí místní DDM dobrou reklamou a vždy přivede pár dětí k nám na stadion, kde je již na nás si je získat a případně oslovit další jejich kamarády,“ poukazuje na závěr na další pozitiva projektu Jiří Kozel.  

Více o projektu naleznete ZDE!


Náborová akce první školní den bude medializována také formou rádiového spotu.

Přihláška a objednávkový formulář letáků do projektu - První školní den 2019

Náhled sešitů


Letáky se dají uzpůsobit do barev klubů! (vzor: HBC Tygři Mladá Boleslav)

Rozvrh hodin s chlapeckou tématikou.

Rozvrh hodin s dívčí tématikou.

Důležité kontaktní osoby:

  • Roman Hnátek - nabory@hokejbal.cz a 773 773 044 (koordinátor náborových projektů)

Partneři českého hokejbalu