Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hokejisty posilněné Kladno si vyšláplo na Kelty, kteří brali aspoň bod.
Hokejisty posilněné Kladno si vyšláplo na Kelty, kteří brali aspoň bod. (autor: fcb SK Kelti 2008)

Rakovník potrápil Hostivař, dorostenci Kladna svedli tuhou bitvu s Kelty

Datum: 11. 04. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Souboje o další body proběhly znovu po týdnu také v Extralize dorostu. Nejúspěšnějším týmem bylo pardubické Autosklo, které sehrálo během jednoho dne dvě utkání s Porubou a v obou případech bylo úspěšné. Vyrovnaný zápas odehrálo Kladno s Berounem a ALPIQ nakonec zvítězil v prodloužení. Čisté konto se podařilo udržet hned třem celkům, kromě Autoskla ho udržely ještě týmy Ústí nad Labem a Letohradu.

Divize Západ

Kladno zvládlo prodloužení, Hostivař blízko první porážce


Hned dva zápasy čekaly na dorostence Ústí, v sobotu nejprve porazili Prachatice, o den později padli s Plzní 4:1. „Myslím si, že jsme spokojení. V Prachaticích jsme hodně podcenili 1. třetinu a druhá taky nebyla nějaká dobrá, ale ve 3. třetině jsme začali už hrát zodpovědně, a to co jsme měli a dotáhli jsme ten zápas do vítězného konce. Zápas s Plzní už vypadal o hodně líp, ale pořád jsme dostávali góly z našich zbytečných chyb,“ mrzelo útočníka Elby DDM Lukáše Belicu.

„Vstup do zápasu a první třetina byla snad nejlepší v sezoně, bohužel pouze s výsledkem 1:0. Ve druhé třetině jsme o něco polevili a soupeř nás zaslouženě potrestal. Třetí třetina se nám povedla nasazením i brankově. Přidali jsme třetí a čtvrtou branku a zápas zvládli. Do zápasu jsme zapojili hráče ze Stříbra, kteří se předvedli v dobrém světle. Hráči starších žáků si více říkají o prostor v dorostu, což je také pozitivní,“ mohl být spokojený trenér Plzně Michal Edl.

Také Prachatice se předvedly i v neděli, kdy narazily na Jindřichův Hradec. Povedla se jim hlavně druhá třetina, i díky které zvítězily celkově 6:2. Z výhry se mohl radovat také Suchdol nad Lužnicí, jenž na svém hřišti přivítal pražské KOVO. Hosté se dokázali prosadit pouze ve třetí třetině, což na zisk bodů rozhodně nestačilo.

Blízko první prohře v sezoně byla Hostivař, která však dokázala na poslední chvíli zabrat a zvítězit nad Rakovníkem. „Odehráli jsme velmi těžké utkání proti důrazně hrajícímu a často až přemotivovanému soupeři. Naši hráči v sobě ale našli dostatek charakteru a vůle nepříznivý vývoj utkání zvrátit v náš prospěch,“ těšilo kouče Hostivaře Jiřího Vaniše.

Až po prodloužení skončilo utkání mezi Kladnem a Berounem, v němž byli nakonec spokojenější domácí hráči. „Do prvního ze tří důležitých utkání v boji o přímý postup na finálový turnaj jsme nastoupili bohužel ve velmi okleštěné sestavě v počtu 11 hráčů. Naproti tomu Kladno mělo čtyři pětky doplněné hokejisty. Ale mužstvo se semklo a bojovalo na pokraji svých sil. Hráli jsme disciplinovaně, tlačili jsme se do branky, vytvářeli si šance. Nepodařilo se nám však eliminovat pohyb kladenských obránců v nábězích do brankoviště. Z mého pohledu remíza potěšila, i když je to pro nás ztráta,“ byl z konečného výsledku rozpolcený trenér Berouna Martin Davídek.

Výsledky:


HBC Prachatice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
HBC Prachatice vs. TJ Olympi Jindřichův Hradec 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
HBC Hostivař vs. HBC Rakovník 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. TJ KOVO Praha 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti 2008 5:4 pp (0:0, 3:3, 1:1 – 1:0)

Divize Východ

Autosklo si dvakrát poradilo s posilněnou Porubou


Jasnou výhru slavil o víkendu Letohrad, který nešetřil Kyjov a vstřelil mu hned šest branek. Navíc se mu podařilo udržet čisté konto. Ještě více se rozstřílelo první Autosklo, které se proti Porubě zastavilo těsně před desítkou. Ve druhém zápasu dne se opět dařilo pardubickému týmu, jenž tentokrát zvítězil 7:1. Nejlepším střeleckým týmem však byl Třinec, který narazil na Brno. Svůj výkon odstartoval hned v první třetině, v níž se radoval celkem sedmkrát z trefy do černého.

Velmi těsnou porážku zaznamenaly Malenovice, které nestačily na Svitavy. Branky na obou stranách padaly až v závěrečné části, v níž nakonec byly lepší Svitavy. „Nedaří se nám, jsme v takovém divném rozpoložení, nemůžu říct, že se hráči nesnažili a nebojovali, ale nedařilo se nám vůbec nic. Soupeři gratuluji k výhře, my si ji dnes nezasloužili, soupeř ano,“ byl si vědom malenovický kouč Adam Kovařík. V posledním utkání dne se střetli Ježci se Svítkovem. Svítkov dobře odstartoval celé utkání a i díky tomu se mu podařilo vyhrát 3:1 na půdě Heřmanova Městce.

Výsledky:


SK Hokejbal Letohrad
vs. HBK Kyjov 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
TJ Sršni Svitavy vs. HBC Malenovice 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
HBC Enviform Třinec vs. HBK Bulldogs Brno 12:2 (7:1, 3:0, 2:1)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. TJ Sokol Poruba 9:0 (0:0, 5:0, 4:0)
Ježci Heřmanův Městec vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. TJ Sokol Poruba 7:1 (4:0, 3:1, 0:0)

Partneři českého hokejbalu