Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autosklářům se proti Hradci Králové dlouhodobě daří. Prolomí piráti nelichotivou sérii?
Autosklářům se proti Hradci Králové dlouhodobě daří. Prolomí piráti nelichotivou sérii? (autor: alfa-pripravka.rajce.idnes.cz)

Semifinálové souboje starších dorostenců startují! V Pardubicích se rozhoří derby

Datum: 17. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Play off Extraligy staršího dorostu pokračuje v sobotu 19.5. semifinálovými sériemi. Plzeňští vítězové základní části vyzvou čtvrtou Hostivař, jež si ve čtvrtfinále smlsla na Kladnu. Na půdě pardubického Autoskla se rozhoří vskutku ožehavé východočeské derby. Hradec Králové se v repríze loňského finále, které skončilo vítězstvím Pardubic, pokusí o vendetu. Mezi čtyřmi nejlepšími dorosteneckými celky už těžko budeme hledat favority, Autosklo a Plzeň jsou však díky lepšímu postavení po základní části v menší výhodě.

HBC Plzeň (1.) vs. HBC Hostivař (4.)

Sobota 19.5. v 11:00 (Plzeň – hala)
Neděle 20.5. v 16:30 (Plzeň - hala)

Tip redakce na stav série po prvních dvou duelech:
1:1.

Hostivař se pokusí o velké překvapení proti absolutnímu vládci základní části. Plzeň v ní ani jednou neprohrála po základní hrací době, celkem z dvaadvaceti zápasů pouze jednou padla po nájezdech a jednou samostatné střílení ovládla.Hostivař si ve čtvrtfinále poradila s Kladnem 3:0 na zápasy, před play off navíc posilnila už tak nabitý kádr bratry Lhotovými z Mladé Boleslavi, kteří patří i do širších kádrů mládežnických reprezentací. Mečouny bude nejvíce strašit jeden z nejtalentovanějších dorostenců nejen v České republice Jan Čejka, který se na jaře prezentoval výtečnými výkony i v nejvyšší mužské soutěži za Kert Park!

Plzeň měla cestu do semifinále překvapivě komplikovanější. Hned v prvním čtvrtfinálovém klání ji překvapil Písek. Mečouni ale sérii vyrovnali a na půdě jihočeského protivníka vyhráli oba zápasy. Jeden byl však kontumován ve prospěch Písku a o postupujícím musel rozhodnout pátý rozhodující duel. V něm mečouni dominovali a oslavili postup do top čtyřky. Velkým tahounem plzeňské družiny je gólman Hrubý či útočník Matěj Votípka.Tato série má na první pohled jasného favorita, ale může se klidně hrát až na pět duelů, protože Hostivař oplývá výtečnou formou a několika mládežnickými rozdílovými hvězdami.

Vzájemné zápasy:

26.11.2017 – HBC Hostivař vs. HBC Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (2.) vs. HBC Hradec Králové 1988 (3.)

Sobota 19.5. v 12:00 (Pardubice – Polabiny)
Neděle 20.5. v 19:00 (Pardubice – Polabiny)

Tip redakce na stav série po prvních dvou duelech: 2:0.

Pardubické Autosklo celý loňský ročník extraligy ovládlo, když ve finále porazilo právě východočeského arcirivala z Hradce Králové. O vyrovnanosti těchto celků a dlouhodobě výtečné formě svědčí i fakt, že se Pardubice umístily po základní části těsně před královéhradeckými piráty, i když „těsně“… Autosklo se těšilo z osmibodového náskoku a mělo mírně navrch ve dvou vzájemných zápasech.Nejdříve se pardubickým hráčům podařilo vykrást půdu pod královéhradeckou Bílou věží s čistým štítem v kolonce obdržených branek a ve druhém vzájemné klání se už Hradec natahoval po bodech, ale v Polabinách stejnak padl. Favoritem této série je tak obhájce titulu v podobě Autoskla.

Play off je však úplně jiná soutěž! Hradečtí budou nejvíce sázet na členy již mužského extraligového celku, který zápolí v semifinále nejvyšší seniorské soutěže s pražským Kert Parkem. Josef Šimůnek Danielem Černýmřádí v přední linii, vzadu je zase nepropustný střelhbitý produktivní bek Vítek Fanderlík- výrazná tvář reprezentační dvacítky i seniorské družiny pirátů. Autoskláři mají ale celkově vyrovnanější kádr. Pokud produktivní forvardy Blažka, Strouhala či Zajíčka doplní Šimon Moravec a Jiří Bucek, kteří už jsou stabilními členy extraligového A týmu mířícího do finále play off CROSSDOCK Extraligy, bude to mít Hradec opravdu těžké.

Vzájemné zápasy:

24.9.2017 – HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
3.12.2017 – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubicevs. HBC Hradec Králové 1988 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Partneři českého hokejbalu