Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hostivař i Mladá Boleslav budou v tvrdé konkurenci bojovat o místenku ve finálovém turnaji.
Hostivař i Mladá Boleslav budou v tvrdé konkurenci bojovat o místenku ve finálovém turnaji. (autor: Facebook HBC Hostivař)

Semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu poskytne jen dvě vstupenky do finále!

Datum: 31. 05. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Kromě mužských soutěží se do svého finiše řítí také mládežnické ligy a vzhledem k letošnímu formátu bude nesmírně důležitou fázi hostit stadion ve Světlé nad Sázavou. Semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu svede do Světlé týmy, které se v základní části umístily ve svých skupinách na druhém a třetím místě a ve dvou skupinách po třech si to rozdají o zbylá dvě volná místa ve finálovém turnaji.

Otázky pro trenéry:

1) Jak hodnotíte umístění a výkony vašeho mužstva v základní části?
2) S jakými ambicemi na turnaj do Světlé nad Sázavou pojedete?

Jaroslav Skalický, asistent trenéra HBC Hostivař


1) Výkony mužstva určitě hodnotím pozitivně. Celkový přístup, nasazení, důležité semknutí v okamžicích, kdy to potřebujete. To dělá tým týmem. Nehodnotím nyní výhry a prohry, ale celkově pojetí hry a přístup. V této kategorii již poznáte, kdo to myslí vážně a kdo to má jen jako doplňující prvek. Každopádně hodnotím velice pozitivně některé těžké zápasy, kdy jsme i bez důležitých hráčů dokázali, že to není jen o pár jednotlivcích! Bojovnost a týmovost předvedla v těchto zápasech důležitý faktor, nehledě na výsledek.

2) ​Určitě nejedeme na semifinále jen tak, chceme se probojovat do finálové části a uděláme pro to maximum. Tým je dobře naladěn a odhodlanost je obrovská. Máme silný kádr a myslím si, že můžeme pomýšlet na úspěch. Samozřejmě ale nejsme jediný tým, které má tyto postupující ambice.

Aleš Ištok, trenér HBK Kyjov


1) S umístěním jsme spokojeni. Splnili jsme předsezonní cíl a asi odpovídá kvalitě našeho mužstva. Výkony v sezoně byly trochu jak na houpačce. Vzhledem k úzkému kádru, záleželo na různých absencích, které výkony ovlivňovaly.

2) Žádné cíle si před semifinále nedáváme. Uvidíme, jak se turnaj bude vyvíjet.

Josef Kadaně, trenér HBC Plzeň


1) Výsledky jdou ruku v ruce s kvalitou hry. Tým se zlepšoval v průběhu celé sezony. Řada utkání byla odehraná velmi dobře, potěšitelné je, že poměr dobrých a špatných zápasů je jednoznačně převažující k těm dobře odehraným. Zlepšení vidíme také v individuálních výkonech. Umístění odpovídá tomu, co jsme předvedli za všech osmadvacet zápasů. Výrazně pozitivní bilanci máme s vítězem skupiny Suchdolem, naopak jsme ztráceli hodně bodů s třetím Kert Parkem.

2) Potvrdit výkonnost, zejména tu jarní. Když to takto zvládneme, zahrajeme si i finálový turnaj, o tom nemám pochybnosti. Kvalitu tým dokázal ve velkém množství zápasů. Věřím svým hráčům.

Adam Kovařík, trenér HBC Malenovice


1) Do sezony jsme vstupovali s cílem postoupit, alespoň na semifinálový turnaj což se nám nakonec celkem v pohodě podařilo. Bylo spoustu zápasů, které byly těžké, a já jsem rád, že tým předváděl prakticky po celou sezonu konstantní výkonnost, díky které jsme měli jakousi jistotu už v půlce ročníku, a tak jsme mohli celou jarní část věnovat přípravě na nadstavbovou část.

2) Dá se říct, že celou sezonu hrajeme hlavně pro tento turnaj, ze kterého chceme rozhodně postoupit do finále, nic jiného než postup pro nás teď není.

Lukáš Nevosad, trenér HBC Tygři Mladá Boleslav


1) S třetím místem ve skupině jsme vcelku spokojeni. Předsezonní cíl byl dostat se na semifinálový turnaj, ten jsme si splnili. Chvílemi jsme sice pošilhávali i po příčkách vyšších, na to jsme však díky nevyrovnaným výkonům a ztrátám v úvodu soutěže museli zapomenout. Pardubice a Hostivař byly v tomto ohledu lepší. Výkony byly po celý rok jako na houpačce, což je ale v mládežnických týmech běžné, takže doufáme, že odteď už budeme podávat jen lepší a lepší výkony a s tím přijdou i výsledky.

2) Na tuto otázku vám nemůžu odpovědět jinak, než že pro postup, ale zřejmě nebudeme sami. Ne teď vážně, myslím si, že pro mnoho kluků je tento turnaj dosavadní vrchol kariéry, proto si turnaj pojedeme především užít a snažit se jít krůček po krůčku za úspěchem. Uvidíme, na co nám naše umění bude stačit.

Tomáš Dohnal, trenér HC Kert Park Praha

1) B skupina EL MD byla pro nás velmi náročná na cestování a čtyři zápasy navíc proti ostatním skupinám při nepřízni počasí v jarní části nám nadělali dost problémů. Dosažený výsledek je odměnou pro náš úzký kádr hráčů a všichni se těší na semifinále, které si chtějí hlavně užít. V závěru soutěže nás bohužel provázejí zdravotní problémy.

2) Naše ambice v semifinále se budou odvíjet právě od toho, jak se povede dát tým zdravotně dohromady. Jak už jsem ale řekl, na turnaj se všichni těšíme. Já osobně si tady možná odkaučuji poslední zápasy, protože jsem se rozhodl s touto prací skončit a dál se budu věnovat pouze přípravě brankářů a funkci šéftrenéra mládeže.

Semifinálové skupiny:


Skupina A

HBC Hostivař (2. místo v kvalifikační skupině A)
HC Kert Park Praha (3. místo v kvalifikační skupině B)
HBC Malenovice (2. místo v kvalifikační skupině C)

Skupina B

HBC Tygři Mladá Boleslav (3. místo v kvalifikační skupině A)
HBC Plzeň (2. místo v kvalifikační skupině B)
HBK Kyjov (3. místo v kvalifikační skupině C)

* do finálového turnaje již postoupili vítězové základní části – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, SK Suchdol nad Lužnicí, SK Hokejbal Letohrad - dosud jako jediný neporažený, navíc obhájce titulu!

Rozpis semifinálového turnaje:


2.-3.6.2018, Zimní stadion Světlá nad Sázavou

Sobota 2.6.2018

9:00 – skupina A – HBC Hostivař vs. HC Kert Park Praha
11:00 – skupina B – HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Plzeň
13:00 – skupina A – HBC Malenovice vs. HBC Hostivař
15:00 – skupina B – HBK Kyjov vs. HBC Tygři Mladá Boleslav
17:00 – skupina A – HC Kert Park Praha vs. HBC Malenovice
19:00 – skupina B – HBC Plzeň vs. HBK Kyjov

Neděle 3.6.2016

10:30 – semifinále – 1. tým ze skupiny A vs. 2. tým ze skupiny B
13:00 – semifinále – 1. tým ze skupiny B vs. 2. tým ze skupiny A

* do finálového turnaje postupují vítězové nedělních semifinále

Oba turnaje jsou podpořeny záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, místostarosty Světlé nad Sázavou Josefa Hnika a celá akce je finančně podpořena městem Světlá nad Sázavou. Děkujeme!

Partneři českého hokejbalu