Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zápas mezi Autosklem a Ústím rozhodla lepší první třetina domácích.
Zápas mezi Autosklem a Ústím rozhodla lepší první třetina domácích. (autor: Jana Nekolová)

Skupina A mladších dorostenců ukázala svoji vyrovnanost, další dvě přinesly jasné výsledky

Datum: 02. 05. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Nabitá základní část Extraligy mladšího dorostu pokračuje dále. Zatímco ve všech ostatních kategoriích odstartovalo play off, bojují mladší dorostenci o body i nadále ve svých třech kvalifikačních skupinách. Čekají je ještě čtyři týdny, 2. – 3. června pak vypukne semifinálový turnaj a o týden později ten finálový, na který automaticky postupují vítězové skupin. Nejvyšší vítězství si o víkendu připsal dosud neporažený Letohrad, který zvítězil 12:1.

Skupina A

Tři duely skončily jednobrankovým rozdílem

Ke dvěma utkáním do Pardubic vycestovali hráči z Ústí nad Labem. Sobotní zápas se jim podařil lépe, Svítkovu nedali moc šancí a porazili ho vysoko 8:0. V neděli už Elba DDM na body nedosáhla. Autosklo vstoupilo do utkání lépe a po první třetině vedlo 3:1. Ústí zabojovalo, ale nakonec prohrálo těsně 5:6. „Při pohledu na tabulku se mělo jednat o jednoznačné utkání. Opak byl však pravdou. Soupeř doplněn o několik šikovných hráčů, již v předcházejících utkáních ukázal, že umí potrápit. To se potvrdilo hned z kraje utkání. My tento vyrovnaný zápas zvládli lépe a připsali si další důležité body,“ ulevil si kouč Autoskla Šimek. 

„Nyní musíme probrat naši morálku. Vyříkat si to v kabině, aby se neopakovalo dění z neděle. Dva absolutně zbytečné vyšší tresty a spousta dvouminutových trestů, nás nakonec málem stály zápas. V dalším průběhu sezony by nás dané výpadky jednotlivců mohly hodně mrzet,“ je si vědom trenér pardubického Autoskla Michal Šimek.

Svítkovu se naopak druhé utkání podařilo a stejně jako Ústí si tak ze dvou víkendových zápasů připsalo tři body. Ty se mu podařilo vybojovat proti Berounu, který sice ještě v závěrečné patnáctiminutovce zabojoval, ale nakonec podlehl o jednu branku 5:4. Vyrovnané utkání odehrála také Hostivař s Kladnem, také tady zvítězili domácí pouze o gól. „Odehráli jsme dnes velmi dobré utkání před skvělou diváckou kulisou. Je radost hrát v takovém prostředí a myslím, že kluci si to všichni, jak se patří, užili,“ byl spokojený trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Skupina B

Gólové hody. Čtyři utkání, pětatřicet branek!

Své utkání odehrály Prachatice s Plzní už v pátek a lépe se dařilo hostujícímu celku. Plzeň o své výhře rozhodla hlavně čtyřmi góly ve druhé třetině a celkově zvítězila 7:2. „Začali jsme sice dobře, hned v úvodu jsme vstřelili vedoucí branku, pak se ale zřejmě projevilo to, že jsme dorazili krátce před zápasem a po trochu zdlouhavé cestě. Výkon nebyl po téměř celou třetinu vůbec dobrý. Od druhé části to však už byl opět tým, který umí hrát kvalitní hokejbal, což se odrazilo v konečném výsledku,“ vysvětlil důvod špatné první třetiny trenér Plzně Josef Kadaně.

Podobné vítězství si připsaly také České Budějovice, které vstřelily stejný počet branek jako Plzeň. Nestačilo na ně pražské Kovo, jemuž se podařilo vstřelit jediný gól a prohrálo 1:7. O branku více vstřelil Kert Park, který se trefil do černého osmkrát. Předvedl také dobrou obrannou práci a nedovolil Jindřichovu Hradci skórovat. Nejvyšší vítězství si připsal Suchdol nad Lužnicí, jenž porazil Dobřany 10:0, a drží tak i nadále první pozici.

Skupina C

Svitavy bojovaly, na body však nedosáhly

Jasnou první příčku skupiny C drží Letohrad, který svoji pozici potvrdil vysokou výhrou. Jeho řádění odnesla Poruba, která mu podlehla 1:12. Na čtvrté nepostupové příčce se nachází Třinec, který dokázal vybojovat tři body na hřišti Svitav. Sršni stáhli dvoubrankovou ztrátu, ale Třinec vstřelil ve třetí třetině další tři branky a zvítězil 5:2.

Stejným výsledkem zvítězily také Malenovice, jež se utkaly s Kyjovem. „Do zápasu jsme nastoupili bez některých opor, ale i soupeř byl ve značně okleštěné sestavě. První třetinu jsme odehráli skvěle, ale od druhé třetiny jsme hodně polevili na tempu a bylo to na hře znát. Nakonec jsme zápas dohráli solidně, ale inkasovali dva zbytečné góly, což mě nejvíc mrzí. Nebyl to špatný, ale ani nijak oslňující výkon,“ byl si vědom trenér Malenovic Adam Kovařík.

Partneři českého hokejbalu