Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V Malenovicích jsou Hradil s Brázdilem tahouny týmu.
V Malenovicích jsou Hradil s Brázdilem tahouny týmu. (autor: Soukromý archiv Jana Brázdila)

Společně táhnou Malenovice, ale zvládají i dlouhé přejezdy do Letohradu

Datum: 28. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Oba dva patří mezi opory svého týmu, Jan Brázdil a Ondřej Hradil hrají Extraligu dorostu v Malenovicích, kterým velkou měrou pomáhají v zisku bodů. Chtěli však nakouknou i o kategorii výše a nejbližší možností byl téměř tři hodiny vzdálený východočeský Letohrad, kam společně týden co týden dojíždějí. Malenovice však zůstávají jejich prioritou a rádi by se s nimi dostali do vyřazovacích bojů.

Chceme bojovat o play off, hlásí odhodlaně Hradil


Ondřej Hradil hraje hokejbal teprve dva roky, ale i tak má po devíti zápasech na svém kontě deset branek. Po posledním utkání se mu však statistiky ještě zlepší, protože v zápase s Třincem vstřelil pět gólů! „Góly mi udělaly radost, ale pro náš tým jsou důležitější tři body, takže jsem měl po zápase dobrý pocit, jak z gólů, tak z týmové výhry,“ neskrýval radost šestnáctiletý útočník.

Jeho spoluhráči Janu Brázdilovi se daří ještě o trochu více a společně táhnou svůj tým. „Samozřejmě bych si rád zahrál za reprezentaci, to je asi sen každého hokejbalisty,“ poodkrývá své hokejbalové sny Brázdil. Oba dva patří mezi opory dorosteneckého týmu, jak tuto roli asi zvládají? „Snažím se dělat maximum, aby tým vyhrával. Někdy je to i trochu nevděčná role, ale snažím se s tím poprat, co to jde,“ přibližuje nejlepší hráč Malenovic.

Brázdil má na svém kontě čtrnáct gólů a patnáct asistencí, je však se svým individuálním výkonem spokojený? „Za góly jsem rád, ale nikdy nejsem se svým výkonem spokojený. Vždy se najdou věci, co jdou vypilovat a zlepšit,“ je si vědom. „Chtěli bychom postoupit do play off, víme že to bude těžké, ale chceme o to bojovat,“ odkrývá cíle svého týmu jeho spoluhráč.

Je to vyčerpávající, ale zvykli jsme si, říká Brázdil


Kromě své kategorie dojíždějí oba dva společně do Letohradu, kde nastupují v Extralize juniorů. „Dá se to skloubit, výhoda je, že se hraje první juniorka, takže ten těžší zápas je dřív. Zápas v dorostu za Malenovice zvládám v pohodě,“ přiznal Hradil. Cesta trvá oběma hráčům na domácí zápasy Letohradu necelé tři hodiny. „Je to v pohodě. Cesty jsou občas dost vyčerpávající, ale zvykli jsme si a baví nás to,“ nenechává se ani vzdáleností odradit Brázdil.

Týmů hrajících Extraligu juniorů je patnáct, ale moravský celek není zastoupen ani jeden, a tak dvěma Malenovickým hráčům nezbývá nic jiného, než dojíždět za starší kategorií do Čech. „Chtěli jsme hrát juniorskou ligu, ale na Moravě se žádná nehraje a Letohrad byl nejblíž. Letohrad je skvělý klub, takže jsem rád, že to vyšlo,“ neskrývá spokojenost Brázdil.

V mládežnických kategoriích znamená každý rok navíc značný posun, a tak se jednotlivé ligy liší. „Rozdíl je v rychlosti, v juniorce už není moc času, musíme si rychle přihrávat nabíhat si. Největší rozdíl je hlavně v kvalitě protihráčů, většinou jsou větší a silnější. V Malenovicích je to o dost jednodušší, není to tolik o taktice, a v dorostu se dá hrát na jednoho nebo dva hráče,“ přibližuje Hradil, který má tak v obou týmech jinou roli. „V Malenovicích patřím mezi lídry a v Leťáku mezi průměr,“ je si vědom útočník nosící v Malenovicích dvacítku na zádech.

Partneři českého hokejbalu