Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V souboji druhého se třetím bylo úspěšnější Autosklo.
V souboji druhého se třetím bylo úspěšnější Autosklo. (autor: Pavel Foršt)

Starší dorostenci Autoskla si upevnili druhou příčku, Chomutov bral první výhru

Datum: 06. 12. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Na prvním místě tabulky Extraligy staršího dorostu přezimuje Plzeň. Se čtyřbodovou ztrátou na první mečouny se na druhém místě drží obhájce titulu v podobě pardubického Autoskla, které zvládlo těžký zápas s Hradcem Králové. Úplně první body do tabulky si připsali Chomutovští, kteří si poradili s Novým Strašecím! Všechny celky nyní čeká zimní příprava, kterou ukončí 23. února první utkání jarní části.

Tři týmy odehrály zápas s čistým kontem

Poslední hrací víkend odstartovalo už páteční utkání mezi Plzní a Pískem. Domácí do něj vstoupili dobře a dvěma brankami se ujali vedení. To postupně ještě navýšili, hosté naopak nenašli recept na plzeňského brankáře, a prohráli tak 0:4. Čisté konto udrželi také hráči Hostivaře, kteří přehráli Jihlavu 6:0. S nulou na svém kontě odehráli zápas také hokejbalisté Hradce, kteří přestříleli Českou Třebovou a vyhráli 13:0. Tříbodovou výhru si připsala Karviná. Ta se představila na hřišti pražského KOVA, s nímž hrála po druhé třetině 1:1. Ve třetí části se však už trefovala pouze ona, a připsala si vítězství 3:1.

Vyrovnané utkání se odehrálo mezi Chomutovem a Novým Strašecí. Jako první šli do vedení domácí, ale hosté dokázali dvěmi brankami otočit skóre na svoji stranu. Byli to však Chomutovští, kdo se radoval jako poslední. Také oni otočili zápas ve svůj prospěch, třináct sekund před koncem jim vystřelil vítězství Marek Payer. Jedná se tak vůbec o první vítězství Wolves v této sezoně.

Souboj druhého se třetím ovládlo Autosklo

Další vyrovnaný zápas byl k vidění v neděli, kdy se utkalo KOVO s Dobřany. Po závěrečné siréně platilo nerozhodné skóre 3:3, a o vítězi tak musela rozhodnout až samostatná střílení, v nichž byli úspěšnější domácí, kteří vyhráli 4:3. Druhou jasnou výhru víkendu si naopak připsala Hostivař, která tentokrát porazila Karvinou 7:1. „O naší výhře rozhodla především třináctá minuta, do které jsme vtěsnali tři góly a zápas poté v klidu dohrávali. S výkonem jsme spokojeni, i když osm trestů je na utkání podobného typu zbytečně moc,“ byl si vědom trenér Hostivaře Ondřej Novák.

Poslední utkání víkendu odehrálo Autosklo s Hradcem, a domácím se podařilo vybojovat výhru 4:2. „Nástup do zápasu jsme měli více než skvělý. Aktivní hrou jsme Hradec zatlačili do defenzívy a brzy vstřelili první gól. Další gól přišel ještě do konce první třetiny a vypadalo to velice slibně. Od druhé třetiny se však začalo vylučovat, a to dostalo Hradec zpátky do hry. Dvakrát se mu podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale my jsme vždy dokázali odpovědět a do kabin se šlo za stavu 4:2. Vylučování pokračovalo i po druhé pauze a nám se jen stěží dařilo udržovat všechny hráče v tempu. Nakonec jsme si vedení udrželi a celý zápas odehráli na tři kompletní útoky, do kterých jsme zapojili všech osmnáct hráčů z lavičky. I když nás Hradec dokázal zatlačit, nechtěli jsme hru stáhnout na dvě lajny, aby se všichni hráči naučili nést zodpovědnost za výsledek i ve finálové části zápasu, což se podařilo,“ byl spokojený trenér Autoskla Jiří Doležal.

Partneři českého hokejbalu