Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Chomutov odehrál se Stříbrem vyrovnané utkání.
Chomutov odehrál se Stříbrem vyrovnané utkání. (autor: Hanka Koníčková)

Starší dorostenci Chomutova se natahovali po bodech! Autosklo pálilo ostrými

Datum: 08. 11. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Všechna utkání extraligy staršího dorostu se odehrála v sobotu. Celkem bylo k vidění sedm zápasů, a hned v pěti z nich byli úspěšnější hosté. Zbylá dvě utkání vyhrály týmy Dobřan a pardubického Autoskla s čistým kontem. Pardubičtí se navíc jako jediní dostali přes hranici desíti branek. Po prvních bodech sahali Chomutovští, kteří prohráli se Stříbrem těsně 2:3, a zůstávají tak i nadále jediným celkem bez jediného bodu.

Vyrovnané utkání mezi sebou sehrály týmy Karviné a České Třebové. Hosté sice vedli po první třetině už 3:0, ale Karviná zabrala a díky čtyřem brankám v prostřední části dokázala srovnat na 4:4. O branku více však přeci jen dal celek Třebové, který tak těsně vyhrál 7:6. V Ústí nad Labem dával góly pouze hostující celek. Plzeň tak odjížděla ze severu Čech s čistým kontem a třemi vstřelenými brankami. „S Plzní jsme na stejné úrovni. To, co chybí nám, mají oni, a to co máme my, chybí jim, takže jsme se vlastně doplňovali. Bohužel u nich převažovala produktivita,“ nebyl po utkání spokojený ústecký Tadeáš Bartoš.

„Po dvou víkendech volna, jsme měli opět hodně velkou chuť si zahrát. Věděli jsme, že nás nečeká v Ústí nic lehkého a budeme se muset vyrovnat s tvrdou hrou soupeře. Podařilo se nám využít první dvě přesilovky a mohli jsme proměnit i několik dalších vyložených šancí. Bohužel se tak nestalo. Od druhé třetiny už to tak pohledný hokejbal nebyl, vinou spousty vyloučení. Velmi dobře zachytal David Hrubý a výhru "zařídil" abiturient Jakub Vobruba, který první gól sám dal a na další dva přihrál,“ vyzdvihl výkon trenér Plzně Tomáš Semera.

Dobřany s Autosklem nadělovaly, Chomutov předvedl sympatický výkon

Další tým, který udržel čisté konto, jsou Dobřany. Ty přivítaly na svém hřišti Nové Strašecí, které porazily 3:0. Ještě lépe se dařilo Autosklu, které si pořádně zastřílelo proti Olomouci. Postupně vstřelilo hned jedenáct branek a jako bonus udrželo čisté konto. „Po celý zápas s Olomoucí jsme udrželi koncentraci a stupňovaným výkonem jsme si došli pro zasloužené vítězství. Spokojeni jsme s produktivitou a defenzivou. Přidat musíme v souhře útočníků s obránci,“ ví trenér Autoskla Jiří Doležal, co se dá ještě zlepšit.

Jihlava přivítala pražské Kovo, které o své výhře rozhodlo čtyřmi brankami ve druhé patnáctiminutovce. Jihlava se snažila s výsledkem ještě něco udělat, třetí třetinu dokonce vyhrála, ale ztrátu už dohnat nedokázala, a prohrála tak 2:5. Stříbro si odvezlo z Chomutova těsné vítězství 3:2. Chomutovští dvakrát srovnali, ale na vítěznou branku soupeře už odpovědět nedokázali. „Do Chomutova jsme jeli s nekompletním týmem a s jediným cílem - zisk plného počtu bodů, pokud chceme pomýšlet na víc, než na základní část sezony. Bohužel velmi kluzký povrch v prvních dvou třetinách neumožňoval žádnou kombinační a pohlednou hru. Velmi komplikovaně jsme přecházeli do útočného pásma, resp. k zakončení. Naštěstí jsme vždy dokázali dát vedoucí branku a nemuseli dotahovat výsledek. Rozhodující moment přišel dvě minuty před koncem zápasu, když Kopet dokázal prostřelit domácího gólmana. Bylo to opravdu vydřené vítězství,“ mohl si po utkání oddechnout trenér Stříbra Václav Šůcha. 

Písek bušil do kladenských vrat, radovali se ale hráči Alpiqu

Od úvodní buly se hrál v Písku rychlý hokejbal a hosté z Kladna byli aktivnější. Vítr z plachet jim však vzal zkraje druhé minuty Trojan, který využil nahrávku Nerudy ke vstřelení úvodního gólu. Uběhly pouhé dvě minuty a hosté srovnali díky Malinovi na 1:1. Do konce třetiny se skóre již neměnilo, a to díky brankařům na obou stranách. Na začátku prostřední části byli domácí aktivnější a zejména akce Malechy s Trojanem volala po brance, ale skvělý zákrok vyrážečkou vytáhl ze svého repertoáru Merta. Ve dvacáté minutě se naskytla domácím přesilová hra, ale i přes velké šance se jim nepodařilo Mertu překonat. A tak i tentokrát platilo „Nedáš dostaneš“. Nejlepší hráč na hřišti Malina využil zaváhání domácího brankáře a zakončil do prázdné branky. Domácí tento gól ještě víc nabudil, ale v tento den byli na štíru s proměňováním svých šancí. A když ani Šuhaj ve dvojnásobné přesilovce netrefil odkrytou branku, skončila tato třetina vítězstvím hostí.

I v závěrečné třetině se hrál pohledný hokejbal, domácí bušili do soustředěné kladenské obrany, ale ani hosté nezůstávali pozadu a zejména Malina často zaměstnával domácí obranu. Třináct minut před koncem udeřil z rychlého protiútoku Zrůbecký. Domácí nesložili zbraně a snažili se ještě o vstřelení kontaktní branky, což se jim o čtyři minuty později podařilo. Hosté se v této chvíli soustředili především na obranu. Velkou šanci měl Rychlík a Malecha, ale Merta v brance hostí byl pozorný, a tak o osudu utkání rozhodl nenápadnou střelou Hudec, který stanovil skóre na konečných 4:2 pro hostující Kladno. „Utkání rozhodla naše střelecké impotence. Vytvoříme si šance a je jich poměrně i hodně, ale zakončení je hrozně zdlouhavé a složité, neustále si hrajeme s míčkem. Pokud toto nezměníme, nemůžeme uspět,“ byl po utkání zklamaný trenér Písku Vít Čapek.

Partneři českého hokejbalu