Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dobřany uhájily domácí prostředí a navíc soupeři nasázely šest branek!
Dobřany uhájily domácí prostředí a navíc soupeři nasázely šest branek! (autor: Ondřej Novotný)

Starší dorostenci Dobřan zlomili v zápase kola odpor Písku a radovali se z vítězství

Datum: 13. 11. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Jedenácté kolo extraligy staršího dorostu naši redakci zavedlo do západních Čech, přesněji na hřiště Dobřan, které přivítaly hráče Písku. Ti přijížděli v o trochu lepší pozici, jenomže to se nakonec na hřišti nepotvrdilo a domácí se po poměrně hladké výhře bodově na svého soupeře dotáhli. V sobotním dopoledním zápase rozhodovala především prostřední perioda, ve které se domácím povedlo definitivně zlomit odpor celku z jižních Čech. 

Lepší nálada na domácí straně

Dobřanští hráči se už po necelé minutě dokázali dostat do vedení, a to jim pochopitelně dodalo potřebný klid na hokejky. A bylo to znát, vždyť Dobřany se i nadále tlačily směrem dopředu a snažily se jít do dvoubrankového trháku. K tomu došlo po deseti minutách hry a s ambicemi Písku to tak začalo vypadat bledě. Jihočeši se pak ale dokázali dostat brankou minutu před první sirénou zpět do hry a do druhé periody tak už domácí nevstupovali s takovým klidem.

Čtvrtá branka v zápase rozhodla

Snaha hostujících hráčů vydržela i úvodních šest minut druhého pokračování, pak se ale dokázali domácí dostat zpět do dvoubrankového vedení a tento krok se nakonec ukázal zřejmě jako ten rozhodující. Do konce druhé periody se navíc Dobřany prosadily ještě jednou a bylo tak zřejmé, že o exportu tří bodů na konto domácích hokejbalistů už je podstatě rozhodnuto.

Utkání se prakticky už jen dohrávalo

Třetí třetina to byla hra převážně už na jednu branku, tedy na tu hostující. Písku sice upřít snaha nešla, ovšem střeleckých pokusů bylo vidět více znovu na jejich brankáře, který musel lovit ještě jednou míček ze své sítě v šestatřicáté minutě a poté i při samostatném úniku Mužíka, který tak v utkání zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí!

TJ Snack Dobřany vs. HC Švantlův Dvůr Písek 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Mužík (Šlehofer), 10. Hůrka (Sloup), 21. Šlehofer (Truchlý, Mužík), 24. Princl (Mužík), 36. Hůrka (Brtník J., Truchlý), 40. Mužík – 14. Duchoň (Šimůnek).
Střely: 35:17, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0.

Partneři českého hokejbalu