Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hostivař napravila v utkání s Autosklem zaváhání s Karvinou.
Hostivař napravila v utkání s Autosklem zaváhání s Karvinou. (autor: hbc-hostivar.rajce.idnes.cz)

Starší dorostenci Karviné si vyšlápli na favorita! Ústecký Stupka vstřelil čtyři góly

Datum: 05. 04. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Velikonoční prázdniny přinesly v Extralize staršího dorostu hned dvanáct utkání. Nejpřekvapivější výsledek byl k vidění v zápase Karviné s Hostivaří, který vyhráli domácí 8:1. Hostivař si však v těžkém nedělním utkání proti Autosklu spravila náladu. Dvě vítězství si připsaly celky Ústí, Karviné a Kladna. O nadcházejícím víkendu čekají starší dorostence poslední zápasy základní části, o postupové dvanáctce je rozhodnuto už nyní!

Karviná porazila vysoko Hostivař

Svoji trojici zápasů odstartovali starší dorostenci Ústí už ve středu, kdy se představili na svém hřišti proti Dobřanům. K vítězství velmi napomohl svými čtyřmi brankami Martin Stupka, který zkompletoval hattrick ve čtyřiadvacáté minutě. Jeho celek nakonec zvítězil 7:1. „Od začátku jsme měli víc šancí, ale bohužel nám to v první třetině nevyšlo a první gól vstřelily Dobřany. Naštěstí jsme ukázali, že v druhé třetině neumíme jen prohrávat, ale také umíme vyhrávat a dali jsme pět gólů. Ve třetí třetině nám šlo hlavně o udržení vedení, protože Dobřany umí překvapit,“ zhodnotil utkání ústecký Petr Říha.

K dalšímu utkání nastoupila Elba DDM v pátek, kdy se postavila proti Stříbru, a i tentokrát brala výhru. Stříbro podlehlo Ústí 0:5. Vyrovnané utkání naopak odehrály týmy Kova a Kladna, kde o vítězi nakonec rozhodla branka z první třetiny. Další dvě části hry totiž byly gólově vyrovnané. Kovo pokaždé tahalo za kratší konec a muselo dotahovat ztrátu, Kladnu nakonec podlehlo 2:3.

Vysokou výhru zaznamenala také Karviná, která si vyšlápla na Hostivař. O svém vítězství rozhodla už v první třetině, kdy svému soupeři vstřelila čtyři branky. Konečný výsledek pak byl 8:1. „Z našeho výjezdu do Karviné, kam jsme poprvé a naposledy cestovali vlakem, vznikla překvapivá drtivá porážka. Dá se říci, že se to kazilo od rána, nicméně až na hokejbalovém hřišti jsme dostali od skvěle hrajícího domácího týmu pořádnou lekci z produktivity. Výsledek je brutální, náš brankář by v pátek nechytil ani pohlavní chorobu za ubytovnou Kosmos. Když k tomu připočteme naši koncovku, tři nastřelené tyče a paniku v obranném pásmu, neměli jsme na body fakt nárok. Soupeř hrál opravdu skvěle, efektivně, a zaslouženě vysoko zvítězil,“ je si vědom trenér Hostivaře Ondřej Novák.

Plzeň nedovolila Ústí třetí vítězství

Sobotní den přinesl hned sedm utkání! Svůj třetí zápas odehrálo Ústí, které však tentokrát svému soupeři podlehlo. Do cesty se mu postavila první Plzeň, která vyhrála 6:1. „Do utkání jsme vstoupili aktivně, s chutí a velice brzy se nám podařilo dát dvě branky. Mohli jsme pak následně kontrolovat hru a jít si pro vítězství,“ byl s utkáním spokojený plzeňský lodivod Tomáš Semera.

Vyrovnané utkání odehrálo Stříbro s Chomutovem. Chomutovští šli jako první do vedení, ale další branku přidat nedokázali. Stříbro vstřelilo dvě, a zvítězilo tak těsně 2:1. Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi celky České Třebové a Karviné. Zápas byl poznamenán velkým počtem vyloučených, na obou stranách padlo hned jedenáct trestů! Druhou tříbodovou výhru nakonec brala Karviná.

Dalším čtyřgólovým střelcem se stal Miroslav Blažek z Autoskla. Jeho řádění odnesla Olomouc, která podlehla pardubickému celku 1:8. „Střelecky se nám dařilo skvěle, kvůli pohybu a hře dopředu, celý zápas jsme ovládali ve své režii. Mé čtyři góly, jsou zásluha celé lajny, která odváděla celý zápas, skvělý výkon,“ je si vědom Miroslav Blažek.

Tři body do tabulky získalo také Kovo, které si poradilo s Jihlavou 6:3. Stejný počet branek vstřelily také Dobřany, které našly recept na Nové Strašecí, jež vstřelilo pouze jeden gól. Z vítězství se mohlo radovat také Kladno, které slavilo druhou výhru víkendu. Tentokrát si poradilo s tabulkovým sousedem z Písku, kterého porazilo 4:2.

Jediné utkání neděle odehrály týmy Hostivaře a Autoskla. Souboj čtvrtého se druhým dopadl lépe pro domácí, kteří tak odčinili páteční prohru. Nad Autosklem zvítězili těsně 1:0. „Utkání bylo velmi vyrovnané, ale myslím, že jsme byli o něco lepší. Hlavním hrdinou byl náš gólman Václav Štoural, který předvedl neskutečný výkon a podržel nás v rozhodujících chvílích. Na druhou stranu gólman Pardubic chytal taky dobře. Pro nás jsou to důležité body a další zkušenost, jak hrát proti výbornému soupeři,“ cení si útočník Hostivaře Ondřej Nocar.

Partneři českého hokejbalu