Starší dorostenci Svítkova svedli zajímavý souboj s Hostivaří. (autor: Alena Novotná)

Starší dorostenci Mostu, Pardubic a Hradce mají jistotu finálového turnaje!

Datum: 18. 05. 2017
Autor: Tomáš Nejedlo

Čtvrtfinálová skupina v extralize staršího dorostu dospěla ke svému vrcholu a trojice týmů už se může radovat z postupu na Final Four, tedy turnaj čtyř nejlepších mančaftů, které si to mezi sebou rozdají o mistrovský titul. Pardubice i Most zadělaly na postup už v předchozích zápasech, nyní je doplnil Hradec Králové, když doma v důležitém utkání udolal Plzeň 2:1. Ta bude o čtvrtou a poslední vstupenku mezi elitní čtyři bojovat na dálku s Kladnem. Mečouni hostí Most, Kladenští naopak jedou do Mladé Boleslavi. V tabulce je na tom o bod lépe Kladno, ale uvidíme – vše je otevřené!

Čtvrtfinálová skupina - Kladenští s mosteckým Šnajdrem soupeřům nadělovali

Přestože Pardubičtí už byli před utkáním na Kladně jistě postupující, výsledek 0:6 je nejen pro ně určitě zklamáním. „Na Kladno jsme vyrazili již s jistotou postupu do finálové skupiny. Domácí Kladno o semifinále stále bojuje a tomu odpovídal i průběh celého zápasu. Nažhavení domácí nastoupili ve velkém stylu a na začátku 9. minuty vedli po dvou přesilovkových trefách už 2:0. My jsme bohužel do první přestávky inkasovali ještě jeden zcela zbytečný gól. Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal, dokonce jsme to byli my, kdo měl více jasných brankových příležitostí. Přesto branku vstřelil soupeř. Bohužel dnes bychom gól nedali, ani kdyby se hrálo pět hodin. Poslední část se spíš dohrávala. Soupeř ukázal větší agresivitu před oběma brankami a po zásluze zvítězil. Přesto musím tým pochválit, že bojoval až do posledního hvizdu,“ nechal se slyšet pardubický realizační tým i přes inkasovaný půltucet branek.

Podobně jako Pardubice, i Most měl postup mezi nejlepší čtyři už před minulým zápasem jistý. Přesto však neponechal nic náhodě a vyvrátil nějaké spekulace, když doma jednoznačně přehrál Mladou Boleslav výsledkem 8:0. Už v úvodních osmi minutách si domácí díky gólům Šnajdra a Kastnera vypracovali dvoubrankový náskok, který se později rozrostl až do osmibrankové výše. Hvězdou duelu byl Ondřej Šnajdr, jenž nastřílel hattrick a ještě přidal navrch jednu asistenci. Mostečtí se tak hřejí na čele čtvrtfinálové skupiny, Mladá Boleslav je už zcela jistě ze hry.

Duel Hradce Králové s Plzní byl pro oba celky velmi důležitý. Jeho shrnutí poskytl redaktor Plzně Jakub Vais: „Utkání nezačalo pro Plzeň úplně špatně, po třech minutách zápasu se dostal do zakončení Vobruba a poslal Plzeň do vedení. Do kabin se ale šlo nakonec za stavu 1:1. V poslední vteřině první části totiž Hradec dokázal srovnat. Rozhodující se ukázala druhá pasáž střetnutí. V té se dokázali prosadit domácí piráti v přesilové hře a vedení 2:1 už si pohlídali. Staršímu dorostu se porážkou zkomplikovala situace ohledně postupu na závěrečný turnaj. Postup nyní nemají ve svých rukou, navíc je čeká příští týden poslední souboj s vedoucím celkem nadstavbové tabulky Mostem.“ To Hradec si výhrou svůj postup stvrdil.

Skupina o umístění A - Dobřany přehrály ústeckou Elbu

Dobré utkání se hrálo v Dobřanech, kam dorazilo Ústí a z duelu vzešlo vítězství domácích v poměru 4:2. „Vydřená výhra domácích. Nechtěli jsme prohrát, stejně jako v každém zápase, kdo vlastně chce? Pořád je o co hrát. I dnes to byla pro některé kluky mladších ročníků tzv. zkouška do budoucna. Šanci tak opět dostala šíře kádru. Kupříkladu nebojácný výkon Michala Hrubého v brance. V tomhle má třeba dohrávání extraligy SD užitek. Šneci za týden doma hostí Jihočeskou Zliv, přičemž tímto utkáním skupinu O umístění zakončí a tím i celou sezonu,“ povídal trenér Dobřan Václav Šlehofer. Ve druhém hraném utkání A skupiny o umístění branka za celých pětačtyřicet minut nepadla, o bodu navíc pro Zliv rozhodly až hostujícím celkem úspěšně zvládnutá samostatná střílení.

Skupina o umístění B - Mladíček Čejka přemohl statečně bojující Svítkov

Pro oko diváka zajímavý zápas se hrál ve Svítkově, kde se představil celek Hostivaře a bylo rozhodně na co koukat. Domácí celek ve svém hodnocení vyzdvihl um hostujícího talentu Jana Čejky, který byl na hřišti hodně vidět a prsty měl také v rozhodující brance Pražanů na 4:3. „Do zápasu jsme šli, že ho chceme vyhrát a rozloučit se sezonou vítězstvím. Přes mnoho nevyužitých šancí se nám to nepovedlo. Pochvala patří celému týmu za předvedený výkon,“ uvedl svítkovský trenér David Mlateček. Slezské derby s jednoznačným výsledkem se hrálo v Třinci, kde se představila Karviná a stala se spíše sparingpartnerem domácího týmu, jenž předvedl obrovskou produktivitu, když zvítězil vysoko 7:1.