Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Plzeň smazala dvoubrankovou ztrátu, prohrála však po samostatných stříleních.
Plzeň smazala dvoubrankovou ztrátu, prohrála však po samostatných stříleních. (autor: Pavel Foršt)

Starší dorostenci pardubického Autoskla přerušili plzeňskou neporazitelnost!

Datum: 07. 03. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

O uplynulém víkendu se odehrálo deset utkání Extraligy staršího dorostu. Hned devět celků odehrálo dva zápasy a nejvíce se dařilo Kladnu, které získalo šest bodů a celkem vstřelilo jednadvacet branek! Dvě vítězství zaznamenaly také Dobřany, které však porazily Hostivař až po samostatných stříleních. První místo v tabulce drží i přes sobotní prohru Plzeň.

Kladenští udrželi čisté konto

Písek jako favorit utkání rozhodl o své výhře nad Jihlavou až ve třetí třetině. Po druhé vedl 2:1, ale v závěrečné patnáctiminutovce přidal další tři branky a za vítězství 5:1 si připsal tři body do tabulky. Předpokládaným vítězem bylo také Kladno, a i ono si se svojí rolí poradilo. Proti České Třebové udrželo čisté konto, a navíc přidalo osm branek. V souboji předposledních dvou celků se dařilo více Olomouci, která porazila Nové Strašecí 3:1.

Souboj prvního s druhým sliboval napínavé utkání, a to se potvrdilo. Autosklo sice vedlo po první třetině 2:0, Plzeň však vyrovnala, ale Pardubicím nakonec podlehla po samostatných stříleních. „Celou první třetinu jsme po taktické stránce zvládli na jedničku. V týdnu jsme dřeli na defenzivních činnostech a vyplatilo se to. Plzeň jsme nepouštěli do větších šancí a po střelách jsme vždy dokázali vyčistit prostor před případnými dorážkami. Dva góly v přesilovkách byla chutná odměna za tuto práci," těšilo kouče Pardubic Jiřího Doležala.

„Celý zápas ale proti takto silnému soupeři nelze odehrát bez chyb. A Plzeň dvě naše chyby ve druhé třetině potrestala a vyrovnala. Plzeň pro vyrovnání obětovala třetí lajnu, což jsme my nechtěli tak brzy udělat. Ve třetí třetině se ušetřené síly hodily a zápas tak došel až do samostatných nájezdů. V reprezentační formě chytající Pája Foršt ani jednou neinkasoval a blafák Míry Blažka nám tak přihrál senzační vítězství. Velká pochvala celému týmu, jak extrémní oslabení dokázal nahradit bojovností, odhodláním a taktickou disciplínou,“ byl velmi spokojený trenér Autoskla Jiří Doležal.

„Už samotné postavení týmů v tabulce napovídalo, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. My jsme od začátku hráli aktivně a vytvářeli si střelecké příležitosti. Bohužel jsme se nechali dvakrát vyloučit a soupeř obě přesilovky využil. Po přestávce jsme pokračovali v naší hře a podařilo se nám vyrovnat. Ve třetí třetině jsme dali dle mého zcela regulérní gól, pan rozhodčí byl však jiného názoru a viděl při vstřelení branky nějaký faul. Samostatná střílení pak tentokrát zvládl lépe soupeř. Jsem rád, že taková prohra přišla teď a můžeme se z toho poučit,“ řekl po utkání trenér Plzně Tomáš Semera.

Samostatná střílení přineslo také utkání mezi Dobřany a Hostivaří. Po druhé patnáctiminutovce bylo utkání vyrovnané 2:2, třetí třetina branku nepřinesla a po nájezdech byli naopak spokojenější domácí. „Úvodní část patřila nám, hráli jsme velice dobře v defenzivě a na asfaltovém povrchu soupeře do šancí nepouštěli. Krátký výpadek přišel v posledních pěti minutách druhé části a ten nás nakonec stál body. Nájezdy patřily brankářům. Nakonec rozhodla až jedenáctá série,“ přiblížil trenér Hostivaře Ondřej Novák.

Utkání Hostivaře musel i v neděli rozhodnout rozstřel

Také v neděli museli Hostivařští ukázat svoji dovednost při samostatných stříleních. Proti Písku byli tentokrát úspěšnější a vyhráli 5:4. „Pro utkání v Písku jsme nemohli počítat s druhým útokem, takže jsme se trochu obávali. Oproti sobotě se hrál útočnější hokejbal, na můj vkus ale s dosti nepřesnostmi. Prosadil se pouze první útok, tažený Čejkou, takže jsme za dva body asi rádi,“ řekl po utkání trochu rozpačitě trenér Hostivaře Ondřej Novák.

Druhé vítězství víkendu si připsaly Dobřany, které porazily Jihlavu díky jedné brance v každé třetině 3:1. V sobotu osm branek inkasovala, v neděli je sama dala. Řeč je o České Třebové, která si poradila s Novým Strašecím 8:4. Ještě více branek vstřelilo Kladno, které přivítalo na svém hřišti Olomouc. Po vyrovnané první třetině vstřelilo dvanáct branek a vyhrálo 13:1.

Náladu si po sobotní prohře spravili hráči Plzně, kteří nastoupili proti Hradci, který porazili 4:0. „Chtěli jsme s dalším pronásledovatelem v tabulce odčinit prohru z předešlého dne, a to se nám podařilo. Dle mého to nebyl tak hezký zápas pro oko diváka, ale soupeře jsme nepustili do větších brankových příležitostí a sami postupně branky přidávali. V obou zápasech jsem měl z naší hry a z výkonu hráčů celkem dobrý pocit,“ mohl být spokojený trenér Plzně Tomáš Severa.

Partneři českého hokejbalu