Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Starší dorostenci Plzně letos jedou na vlnách euforie.
Starší dorostenci Plzně letos jedou na vlnách euforie. (autor: fcb HBC Plzeň)

Starší dorostenci Plzně slaví s předstihem vítězství v základní části! Play-off se blíží

Datum: 04. 04. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Poslední víkendové kolo čeká na šestnáctku týmů Extraligy staršího dorostu. Mistrem základní části se stala Plzeň, která v letošním ročníku ztratila pouze tři body za vítězství po nájezdech a prohru v samostatných stříleních. Druhé místo mají jisté obhájci titulu z pardubického Autoskla, o přímý postup do čtvrtfinále ještě zabojuje páté Kladno, jež jeden zápas před koncem základní části ztrácí na čtvrtou Hostivař pouze jeden bod! Královéhradečtí piráti se podle všeho udrží na třetí pozici. Družiny, které se umístí na 5. – 12. místě čeká osmifinále stejně jako nedávno na týmy z mužské 1. Ligy.

Od začátku letošního ročníku za to pořádně vzali mečouni z Plzně, těm se postupně z přední pozice podařilo vystrnadit Hradec Králové a pardubické Autosklo. Západočeský soubor, jemuž stejně jako většině ostatním, zbývá jedno utkání do konce základní části, nastřílel nejvíce gólů (137) a společně s Pardubicemi jich také nejméně obdržel (29).Až poslední kolo ale rozhodne o těchto statistikách. Mezi čtvrtou Hostivaří, která se pyšní pětačtyřiceti body a pátým Kladnem s 44 body, se rozhoří o přímý postup mezi osm nejlepších týmů ještě pořádná mela.

Pořadí na 1. – 4. místě se ale podle všech indicií nezmění, jelikož ALPIQ doma přivítá předposlední Nové Strašecí a Hostivař si brousí zuby na čtrnácté Gladiátory z Olomouce. Karty se mohou promíchat na šesté až jedenácté pozici. Písek, ústecká Elba DDM a Dobřany ale o lepší postavení pro osmifinále play-off nepřijdou. Předkolo se odehraje již za 14 dní na dva vítězné zápasy stejně jako tomu bylo ve druhé nejvyšší mužské soutěži. Začínat se bude na hřištích hůře postavených celků, takže lépe postavené výše zmíněné celky moc výhodu mít nebudou, ale další zápas případně třetí rozhodující už odehrají ve svých svatostáncích.

Čejka vládne kanadskému bodování, Votípka nejpilnějším střelcem

Do vyřazovacích bojů se nepodívá třináctá Jihlava, jež na postupovou pozici ztrácí propastných 6 bodů, ani statečně se bijící Gladiátoři z Olomouce, či Nové Strašecí a poslední Chomutov. Všech dvaadvacet zápasů základní části mají odehráno Česká Třebová a Karviná. Tyto týmy tak budou poslední kolo před play-off sledovat zpovzdálí a budou tak čekat na svého soupeře pro osmifinále. Českotřebovské Lokomotivě aktuálně patří 10. místo se ziskem 28 bodů a náskokem tří bodů před jedenáctým KOVEM, to však ještě odehraje dva zápasy!Karviné už žádný propad či posun tabulkou výše „nehrozí“ a do předkola půjde z 9. pozice. Momentálně to vychází na Dobřany.

Kanadskému bodování vládne kolo před koncem základní části Jan Čejka z Hostivaře, jenž si z 16 odehraných duelů připsal neuvěřitelných 49 bodůza 22 tref mezi tři tyče oponentových svatyní a navrch přidal 27 asistencí. Korunku krále střelců si ale na hlavu nasadí někdo jiný.Bude to aktuálně první Matěj Votípka z Plzně s 26 zásahy, nebo druhý Josef Šimůnekhájící dres Hradce Králové, který vstřelil 24 branek? Do hry může vstoupit i již zmiňovaný patnáctiletý talent Jan Čejka či třetí v pořadí Miroslav Rychlíkz Písku, jenž se pyšní 23 přesnými trefami.

Vobruba atakuje titul krále nahrávačů! Čapek osmkrát s nulou

O nejlepšího nahrávače základní části Extraligy staršího dorostu se ještě strhne pořádný souboj na dálku mezi Janem Čejkoua druhým v pořadíJakubem Vobrubouz Plzně. Oba nasbírali 27 asistencí, plzeňský forvard na to ale potřeboval o jeden zápas více než Čejka. Třetí Daniel Černýz Hradce Králové pak na tyto dva oponenty ztrácí čtyři přesné pasy. Dokáže se ještě vyšvihnout do čela?

Brankářům ve všech směrech vévodí David Hrubýstřežící klec suverénních plzeňských mečounů. V základní části odchytal dosud 9 duelů, v průměru obdržel jeden gól za zápas a procentuální úspěšnost zákroků vyšvihnul na 94,64%!Musíme zmínit i druhého v pořadí individuálních statistik Jiřího Vaňka, ten za Hradce Králové odchytal 15 zápasů a průměr obdržených branek za utkání stlačil na 1,20, s úspěšností zákroků se také dostal nad hranici čtyřiadevadesáti procent. Nejvíce nul pak se značným předstihem vychytal písecký talent Vít Čapek.Celkem osmkrát vynuloval své soupeře, kdežto druhý David Hrubý s Jiřím Vaňkem „pouze“ čtyřikrát. Čapek navíc věkem stále patří do reprezentace U18, ale už nyní se vyšvihl do kádru dvacítky, kterou na začátku července čeká v Kanadě světový šampionát!

Tabulka Extraligy staršího dorostu:

1. HBC Plzeň – 21 zápasů, 60 bodů
2. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – 21 z., 55 b.
3. HBC Hradec Králové 1988 – 21 z., 47 b. 
4. HBC Hostivař – 21 z., 45 b.
5. HBC ALPIQ Kladno – 21 z., 44 b.
6. HC ŠD Písek- 21 z., 41 b.
7. Elba DDM Ústí nad Labem – 21 z., 40 b.
8. TJ Snack Dobřany – 21 z., 40 b.
9. HbK Karviná – 22 z., 33 b.
10. TJ Lokomotiva Česká Třebová – 22 z., 28 b.
11. TJ KOVO Praha – 20 z., 25b.
12. HC Buldoci Stříbro – 20 z., 16 b.
13. SK Jihlava – 21 z., 10 b.
14. HBC Gladiators Olomouc – 21 z., 9 b.
15. HBC Nové Strašecí – 20 z., 5 b.
16. HSÚ Wolves Chomutov – 20., 3 b.

Aktuální dvojice pro osmifinále play-off: (může se ještě změnit!!!)

HBC ALPIQ Kladno vs. HC Buldoci Stříbro
HC ŠD Písek vs. TJ KOVO Praha
Elba DDM Ústí nad Labem vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová
TJ Snack Dobřany vs. HbK Karviná

Partneři českého hokejbalu