Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Karviná uvidí nejkvalitnější hokejbal kategorie starších žáků! Kdo se bude těšit z postupu do finále?
Karviná uvidí nejkvalitnější hokejbal kategorie starších žáků! Kdo se bude těšit z postupu do finále? (autor: Hokejbal tým ČMSHb)

Starší žáci se těší na vrchol sezony! Do kvalifikace v Karviné o finále jde 5 týmů

Datum: 21. 05. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tento víkend 25. – 26. května, se na hokejbalovém hřišti disponujícím moderním plastovým povrchem v Karviné, představí pět družin starších žáků. Týmy budou bojovat o dvě vstupenky na finálový turnaj, jenž se hned následující víkend uskuteční v Praze v Černošicích. Nejdříve se do Moravskoslezského kraje sjede patero celků, mezi nimiž nechybí domácí Karviná, Hostivař, Kladno, Datlové z Blatné a Východočeši z Heřmanova Městce. Vítězové regionálních skupin se kvalifikačnímu turnaji mohli díky svému úspěchu vyhnout a už se těší rovnou na finálová klání!

Vítězové regionálních soutěží míří přímo do finále


Pět celků kategorie starších žáků se v kvalifikačním turnaji v Karviné utká systémem každý s každým. Dva první týmy kvalifikačního turnaje postoupí na finálový turnaj, kde doplní čtyři vítěze regionálních základních skupin. Do moravskoslezské části republiky míří celek TJ Blatná Datels, jenž se v regionální Lize starších žáků umístil na 2. místě se ztrátou propastných 16 bodů na vítěze skupiny na jihu a západě Čech. Tím se stala Plzeň, která si vybojovala přímý postup na finálový turnaj v Černošicích. Desetičlenná skupina středních a severních Čech „posílá“ na kvalifikační turnaj dva týmy. O postup do finále se porve třetí Hostivařa druhé Kladno. Vítěz regionální skupiny Čechy Střed + Sever v podobě Rakovníku oslavil přímý postup.

Z východních Čech se rovnou do finále vypraví vítěz regionu v podobě Svítkova, který skončil na první příčce s osmibodovým náskokem na východočeské vicemistry z Heřmanova Městce. Ježci tak musí do Karviné, kde je čekají náročné boje o postup na finálový turnaj. Skupinu na jihu Moravy ovládl slovenský host z Martina, a tak se na finále MČR starších žáků vypraví druhé Malenovice. Karviná sice skončila na 4. místě osmičlenné regionální soutěže, avšak třetí příčku okupuje další hostující celek ze Slovenska (Zohor), takže karvinští hokejbalisté mají exkluzivní možnost vybojovat si postup na finálový turnaj do Černošic.

>>PODROBNÉ INFORMACE O TURNAJÍCH STARŠÍCH ŽÁKŮ<<


Partneři českého hokejbalu