Po roce je opět vítězem Ligy starších žáků Svítkov Stars Pardubice.
Po roce je opět vítězem Ligy starších žáků Svítkov Stars Pardubice. (autor: Hokejbal tým)

Starší žáci Svítkova obhájili zlaté medaile! Ježci vicemistry, Rakovník slaví bronz

Datum: 03. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová

Nechybělo mnoho a starší žáci Svítkova se do finále neprobojovali. V semifinále s Rakovníkem prohrávali 1:3, avšak v závěru zabrali a po samostatných stříleních se nakonec radovali z výhry. Finálový zápas už byl v jejich režii, už po první třetině vedli nad Heřmanovým Městcem 5:0 a po utkání si mohli na krk pověsit medaile z těch nejcennějších kovů. Třetí příčku jasně získal Rakovník, který odsoudil k neoblíbenému čtvrtému místu Malenovice.

Skupina A

Plzeň nedosáhla na žádný bod

Pro plzeňský celek byl finálový turnaj určitě velkým zklamáním. Během soboty se střetl nejprve s Rakovníkem, který rozhodl utkání třemi góly ve třetí třetině. Hattrickem se blýskl rakovnický útočník Jakub Šiler. Ve druhém zápase s Heřmanovým Městcem se sice dostala Plzeň v první patnáctiminutovce do vedení, další branku se jí však již vstřelit nepodařilo a podlehla i druhému soupeři. O první místo v tabulce se svedl boj, v němž padlo dohromady deset branek. Šťastnějším celkem byl i tentokrát Rakovník, který porazil Ježky 6:4. O branky hostů se rozdělili tři hráči, také Heřmanův Městec měl dvougólové střelce.

Skupina B

Malenovice ovládly skupinu, Kladno smolně třetí

Za obhajobou titulu vykročil Svítkov vítězstvím 4:1 nad Kladnem. ALPIQ zkusil v závěru při jednobrankové ztrátě hru bez brankáře, která se mu však vůbec nepodařila a inkasoval v ní v pětačtyřicáté minutě hned dva góly.  Ve druhém zápase Svítkov svému soupeři podlehl. Vyšláply si na něj Malenovice, které se s utkáním popraly lépe. Za vítězstvím se hnaly hned od začátku, kdy po první třetině vedly 2:0, zbytek utkání byl vyrovnaný, a tak rozhodl právě vstup do zápasu. První souboj Malenovic byl nejtěsnější z celého dne, Kladnu podlehly až po samostatných stříleních. Bod z tohoto zápasu však rozhodl o tom, že Malenovice vybojovaly první místo, Kladno naopak zůstalo pod čarou.

O umístění

Souboje o medaile měly jasné vítěze

Malenovice nechaly všechny síly v sobotních soubojích a v těch nedělních svým soupeřům nestačily. V semifinále s Heřmanovým Městcem se dostaly v deváté minutě do vedení, ale pak už se do černého trefovali pouze Ježci. Druhým třígólovým střelcem turnaje se stal Vojtěch Šmíd, který velkou měrou poslal svůj tým do finále. Druhý semifinálový souboj byl naopak vyrovnaný a Rakovník měl k vítězství velmi blízko, nakonec mu však uniklo v závěru. Ke konci základní hrací doby se podařilo Svítkovu dvěma brankami vyrovnat a vynutil si samostatná střílení. V těch nakonec byli úspěšnější hosté, za které dokonal hattrick Matyáš Bláha.

Jedinou výhru víkendu si připsala Plzeň v souboji o páté místo, v němž zdolala Kladno. Vedoucí gól vstřelili Západočeši minutu a třičtvrtě před závěrečnou sirénou. ALPIQU tak mnoho času na vyrovnání nezbylo a Plzni se podařilo těsnou výhru uhájit.

Náladu si spravil Rakovník alespoň v souboji o třetí místo, ve kterém přestřílel Malenovice 11:2. Celé utkání bylo v režii hráče domácích s číslem osm Jakuba Šilera, který zaznamenal deset kanadských bodů, a to hlavně díky sedmi brankám. Také finálový boj nebyl úplně bojem. Ježci vstřelili jediný gól útěchy v čtyřiatřicáté minutě, Svítkov se naopak trefil hned devětkrát, z čehož tři zásahy zaznamenal Filip Shejbal! Putovní pohár tak opět po roce zamířil na východ Čech.