Starší dorostenci Autoskla si po vítězném finále pověsili na krk zlaté medaile.
Starší dorostenci Autoskla si po vítězném finále pověsili na krk zlaté medaile. (autor: Pavel Foršt)

Starští dorostenci Autoskla obhájili titul! Ve finále porazili favorizovanou Plzeň

Datum: 14. 06. 2018
Autor: Anna Kuželová

Finále play off Extraligy staršího dorostu přineslo velmi vyrovnané výsledky. Proti sobě se postavily týmy Plzně a Autoskla a pouze jedno utkání skončilo více než jednobrankovým rozdílem. Jednalo se o druhý zápas série, který jako jediný ovládla Plzeň. Ve všech ostatních případech zvítězilo pardubické Autosklo, jež se tak mohlo po konečném stavu série 3:1 radovat z obhajoby titulu. Plzeň tak svoji první pozici po základní části neobhájila a brala stříbrné medaile.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (2.) vs. HBC Plzeň (1.)

Konečný stav série: 3:1.

3. utkání:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Plzeň 5:4 ss (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Deml (Strouhal), 18. Zeman (Kvapil, Moravec), 22. Augustin (Zajíček), 37. Zeman (Bucek J.), rozh. náj. Kvapil - 1. Lokajíček (Drož), 24. Vobruba (Votípka, Šilhán), 34. Hurt, 42. Lokajíček (Ulč).
Střely: 33:27, vyloučení: 5:8, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0, rozhodčí: Uhlíř, Vrba.

Plzeň se snažila do utkání vletět a už v jednapadesáté sekundě slavila gól. Autosklo to však nepoložilo a dál pokračovalo ve své hře, což mu přineslo v desáté minutě vyrovnání. Dalšími dvěma góly v prostřední části se dokonce dostalo do dvoubrankového vedení, na které však Plzeň dokázala zareagovat a srovnala se soupeřem krok. Další vedoucí gól padl opět do plzeňské branky, ale ani v tomto případě nebylo rozhodnuto. Vítěze neurčilo ani desetiminutové prodloužení, a na řadu tak přišla loterie ve formě samostatných střílení. V těch byli úspěšnější domácí, kteří si připsali druhé vítězství.

4. utkání:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Plzeň 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Deml (Bucek A.), 29. Augustin (Tajovský, Bucek J.), 32. Deml (Bucek J., Tichý) - 16. Drož (Ulč, Vobruba), 33. Lokajíček (Drož).
Střely: 27:22, vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, rozhodčí: Havelka, Volkán.

Ve čtvrtém utkání se na branku čekalo až do druhé třetiny. Po bezbrankové první části chtěla Plzeň vzít zodpovědnost na sebe a ke skórování jí stačilo opět pouhých dvaapadesát vteřin. Před druhou sirénou bylo už ale zase všechno jinak, Autosklo si totiž připsalo dva přesné zásahy a do kabin tak odcházelo s vedením 2:1. Vítězný gól si připsal v čase 31:06 Richard Deml. Plzeň sice ještě o minutu později snížila na rozdíl jedné branky, ale žádný další gól už nepřidala a na pardubické střídačce tak mohly propuknout oslavy.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Semera (trenér HBC Plzeň)
 – doplníme...

Jiří Doležal (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) – „Sobotní zápas jsme brali jako klíčový pro celou sérii. Získání pomyslného mečbolu by jeden či druhý tým posunulo téměř k titulu. Proto jsme chtěli začít aktivně, jenže vše bylo jinak. Hosté hned v první minutě vstřelili vedoucí gól a krátce na to jsme šli do oslabení. To jsme výborně ubránili a trpělivě jsme si šli za vyrovnáním. To se dostavilo ještě v první třetině, kdy se v přesilovce trefil Honza Strouhal. Další průběh zápasu byl bojem o každý metr hřiště. Hrálo se nahoru dolů v obrovském tempu. Dostali jsme se do vedení 3:1, jenže Plzeň dokázala srovnat. Stejně tak kontrovala i na naše vedení 4:3. Prodloužení rozhodující gól nepřineslo, a tak se šlo do nájezdů. Celou sezónu nám tato disciplína jde a obstáli jsme i teď. Důležitý druhý bod byl náš. V neděli se začalo opatrněji a dlouho gól nepadl. První padl až ve druhé třetině a opět do naší sítě. Jenže nedělní zápas byl náš. Nesložili jsme se a začali jsme Plzeň přehrávat. Diktovali jsme tempo a góly zákonitě přišly. Opět se skóre vyšplhalo až na 3:1. Plzeň ještě snížila, ale to bylo vše. Dokonce se ani nedostala k zakončení v přesilovce krátce před koncem zápasu. Kluci už si ten zlatý sen vzít nenechali. Smekám před tímto týmem za předvedené výkony. Vnitřní síla týmu a neskutečná vůle vyhrát nás dovedla až na vrchol. Byl to právě týmový duch, který byl naší hlavní silou. A když mám vybrat rozdílové pilíře, tak je to brankář Pavel Foršt a kapitán týmu Tomáš Zajíček. Chci poděkovat celému týmu včetně mých kolegů z RT. Velké díky patří fanouškům a rodičům, kteří nás celou sezónu podporovali. V neposlední řadě strašně děkujeme klubu za podmínky, ve kterých můžeme hrát. Máme novou krásnou kabinu staršího dorostu a pokřtít ji zlatem bylo na místě. Rovněž děkuji všem soupeřům za skvělé bitvy. I přes nějaké emotivní záležitosti to byl vždy nádherný hokejbal, který byl k vidění. Plzni gratuluji ke stříbrným medailím a musím jen potvrdit, že to byl soupeř nejtěžší. Všechny zápasy skončily rozdílem jednoho gólu a série mohla klidně dopadnout opačně. O to více si ceníme zlatých medailí, když jsme museli překonat tak výborný tým.“